Banky.cz Banky.cz Banky

Banky v ČR

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvýhodnější půjčka

Nejvýhodnější půjčka

16.7.2017, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

Navzdory mírnému zdražování hypoték půjčky nadále zlevňují. Na trhu je k mání přes 50 spotřebitelských úvěrů. Které banky nabízejí nejvýhodnější podmínky? A jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

8.7.2017, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Nedostatek realit na trhu nás nutí hledat alternativní nabídkové kanály bytů a domů k prodeji. Zajímavou cestou je koupě nemovitosti v dražbě na předhypotéční úvěr. Které banky jsou ochotny půjčit peníze dočasně bez zástavy?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

3.7.2017, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

Od 4/2017 již nelze sjednat hypotéku nad 90% LTV. Úvěry v pásmu 80-90% LTV výrazně podražily, neboť jich banky mohou mít v portfoliu jen 15%. Stále je však možné dosáhnout na sazbu 1,58% pro fixaci na 5 let. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#3713, Ukončení insolvence, Exekuce a insolvence, 21.7.2017

Pokračování dotazu č. 3712: Dobrý den pane Jermáři, chtěla jsem Vám takto poděkovat za zodpovězení dotazu. Ale mám ještě nejasnosti - jak postupovat, aby úvěr a spoření přestalo být po insolvenci aktivní? A proč je tato pohledávka stále aktivní? Řeším to nyní s věřitelem, ale nikdo mi k tomu nedokáže nic říci a přehazují si mě mezi sebou jak horký brambor. Děkuji za pomoc

Dobrý den, stavební spořitelně předložte rozhodnutí soudu o zdárném ukončení insolvence. Na základě tohoto dokumentu by stavební spořitelna měla uzavřít svou pohledávku vůči Vám.

#3712, Nepřihlášená pohledávka, Exekuce a insolvence, 20.7.2017

V květnu nám skončila insolvence, splnili jsme podmínky oddlužení splátkovým kalendářem a byli jsme osvobozeni od placení pohledávek. Do insolvenčního řízení byla přihlášena také pohledávka Stavební spořitelny "Smlouva o poskytnutí překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření ke smlouvě o stavebním spoření".z roku 2007. Tato pohledávka byla přihlášena jako nezajištěná podmíněná a po celou dobu insolvenčního řízení nebyla zahrnuta do splátkového kalendáře, protože dle správce věřitel nikdy nedoložil splnění podmínky. Po ukončeném oddlužení mi okamžitě následující měsíc přišla upomínka splátky na stavebním spoření. Teď po pěti letech. Může po mě nyní Stavební spořitelna začít vymáhat splacení úvěru? Přesto, že jsme byli osvobozeni od všech pohledávek co vznikly před insolvencí? Kdo může za to, že věřitel nedoložil splnění podmínky? Předem moc děkuji za vysvětlení

Dobrý den, za řádné přihlášení pohledávky do insolvenčního řízení je zodpovědný věřitel (stavební spořitelna). Pokud svou pohledávku (Váš dluh) řádně nepřihlásila, je chyba na její straně. Vy jste každopádně nyní od tohoto závazku osvobozena, stavební spořitelna po Vás tento dluh nyní již vymáhat nemůže.

#3711, Prodej nebo pronájem RD?, Reality, 20.7.2017

Pokračování dotazu č. 3710: Doplňuji předchozí dotaz. Co by bylo pro syna výhodnější? Barák pronajmout a nebo ho prodat, zda by to vůbec šlo ho prodat. Ještě jednou děkuji.

Dobrý den, v jakém městě se RD nachází, za kolik by ho šlo prodat a za kolik pronajmout? Pokud je RD omezen jen zástavním právem banky za hypotéku, lze ho dobře prodat. Pokud by na něm vázly i exekuce, jeho prodejnost by byla výrazně horší (okruh potenciálních kupců by se zmenšil).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 3500 přehledně členěných dotazů

Banky v ČR