Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a TOP 3 garancí (úrok bude vždy mezi třemi nejvyššími na trhu – vztaženo pouze k bankám, družstevní záložny nepočítaje) a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. Na našem spořicím účtu garantujeme zhodnocení úspor vždy jedním ze tří nejvyšších úroků na trhu. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  #3572, Poplatek za vedení účtu, Exekuce, 20.5.2017

  Dobrý den, účtuje si Česká spořitelna poplatek za vedení účtu i v době, kdy je účet exekučně obstaven?Třeba i např. 3 roky? A pokud by si ho učtovala, je možné tento poplatek nějakým způsobem platit nebo až po skončení exekuce pak nejednou? Velice děkuji za radu.

  Dobrý den,

  ne, Česká spořitelna po dobu exekuce neúčtuje poplatek za vedení účtu. Některé jiné banky tak ovšem činí a dokonce si občas účtují i speciální poplatek za probíhající exekuce (např. ČSOB či Poštovní spořitelna). Pak tu jsou i banky, u kterých se žádné poplatky za vedení účtu ani jiné transakce neplatí (Equa bank, Air Bank, Fio banka).

  #3544, Kam uložit 250 000 Kč?, Spoření, 5.5.2017

  Dobrý den, poradíte mi, prosím, jak nejlépe zhodnotit 200 - 250 tisíc korun? Děkuji.

  Dobrý den,

  doporučuji spořící účet od Air Bank s úrokem 1% do 350 000 Kč (250 000 Kč na spořícím účtu, 100 000 Kč na běžném účtu). Pro získání úroku je třeba každý měsíc 5x zaplatit debetní kartou k běžnému účtu (vedení běžného účtu, debetní karta a všechny transakce jsou zdarma a bez podmínek). Kompletní porovnání spořících účtů zde v našem srovnávači.

  #3537, Kam investovat své úspory?, Spoření, 1.5.2017

  Pokračování dotazu č. 3535: Šlo by o částku 100 tisíc. Ze druhého spořícího účtu. Myslím, že nějaké informace mám načtené. Včetně čtení vašich článků a příspěvků. Myslím, že posílání 1 minimální částky +/- 200 Kč za 1-2 měsíce je přijatelné. Než mít všechny peníze na účtě v jedné bance, i když pojištěné. Také jsem ale četl, že výplaty peněz z Fondu pojištění vkladů mohou nějaký čas trvat. I když myslím, že KB to zatím nehrozí.

  Dobrý den,

  děkuji za doplnění. 100 000 Kč bych doporučil uložit na spořící účet bez výpovědní lhůty (Air Bank 1% do 350 000 Kč, Equa bank 0,8% do 200 000 Kč). Kvůli takto malé částce se Vám nevyplatí příliš uvažovat o fondech či jiných investicích na kapitálovém trhu. Vydržte 1-2 roky, úroky zase porostou nahoru.

  Fond pojištění vkladů (FPV) zahajuje výplatu náhrad obvykle do týdne od vyhlášení krachu banky. Když by už ke krachu došlo, spíše bude mít FPV peníze na výplatu náhrad menší banky. KB, ČS, atd. jsou tak velké banky (kategorie "too big to fail"), že jejich krach je velmi nepravděpodobný (vždy by je někdo sanoval v zájmu vyššího blaha celé ekonomiky). Obecně všechny tuzemské banky jsou ve velmi dobré kondici, krachu se bát netřeba.

  #3532, Pracovní smlouva na dobu určitou, Půjčka, 26.4.2017

  Dobrý den, chtěl bych s vámi pouze poradit a zeptat se, jaký bych mohl zhruba dostat úrok a u které banky nejlépe žádat o půjčku. Je mi 20 let, jsem po střední škole poprvé zaměstnán. V zaměstnání jsem půl roku u solidní firmy a nyní mi bude smlouva prodloužena na další rok. Můj čistý příjem činí 19-21 tisíc korun. S mými výdaji většinou každý měsíc ušetřím něco kolem 10 tisíc. Chtěl bych si půjčit 200 000 Kč na 5 let, s možností splatit i dříve. Nikdy předtím jsem žádnou půjčku neměl. Chtěl bych se tedy zeptat, jaký bych zhruba mohl dostat úrok a u jaké banky nejlépe žádat. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  půjčku 200 000 Kč na 5 let doporučuji od Equa bank či Air Bank s RPSN 7-10% a měsíční splátkou 4 000 - 4 200 Kč. Neplatí se žádné další poplatky a vedení běžného účtu máme zcela zdarma a bez podmínek (ať už si půjčku u těchto bank vezmete či nikoliv). Včetně mimořádných splátek zdarma kdykoliv.

  Banky vyžadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou (nebo na dobu určitou s tím, že nepůjčí na déle, než do konce sjednané doby určité) a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě. Obávám se, že právě s tou dobou určitou na 1 rok může být problém, přestože jinak by Vaše úspory s rezervou pokryly měsíční splátky. 

  Před první půjčkou doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.

  #3526, Euro, Spoření, 23.4.2017

  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně zhodnocení peněz v eurech. Díval jsem se přes Vaše stránky na produkty, co banky nabízejí. Asi nejlepší spořící účet v cizí měně nabízí Airbank 0,8%, či Equa bank 0,2%. Existuje ještě lepší nabídka na českém trhu, či jiný finanční produkt, který by měl mít nízkou likviditu s atraktivním úrokem? Děkuji za Vaše doporučení.

  Dobrý den,

  na poli euro spořících účtů bez výpovědní lhůty lepší nabídku než Air Bank s 0,8% nenajdete. U termínovaných vkladů lze doporučit i J&T Banku se sazbou 0,9% pro termín 2 roky (ale zde je již poněkud omezena likvidita). 

  Zvažte také vliv skončených intervencí ČNB na spoření v eurech. Koruna byla přes 3 roky uměle oslabována, v dlouhodobém horizontu (rok a více) se očekává posílení zpět ke hranici 25,00. Dnes dostanete za eura více korun než v budoucnu. Více info v našem článku ČNB ukončila intervence, koruna posiluje.

  Články o Air Bank

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …statních cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB …

  Finanční manuál pro seniory

  Finanční manuál pro seniory

  22.3.2017, Peníze

  …jdeme. Zcela bezplatné vedení účtu bez jakýchkoliv podmínek dnes nabízí Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank), Fio banka a Air Bank (výběry z bankomatů zdarma jen z vlastní sítě). Důchod: Vyplácet bezhotovostně na běžný účet. Chodit pro něj na poštu či si ho nechat do…

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  7.3.2017, Půjčka

  … Jak rychlý je to vývoj podle Vás? Vroce 2010 byly spotřebitelské úvěry na 20%. Zejména díky rostoucí konkurenci moderních nízkonákladových bank (Air Bank, Equa Bank, mBank) sazby pomalu klesaly až na nynějších 10%, tedy za 7 let na polovinu. Není to ale jen o úrokové sazbě. Banky dnes již n…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …m je zde UniCredit Bank, kde se při odmítnutí pojistky rázem ocitáme o 0,5% výše na 2,29%, což je mnohem horší výsledek než inzerovaných 2,09% od Air Bank, u které tuto sazbu získají všichni bez dalších podmínek. Fio banka:1,68%, bez životního pojištění +0,20% Wüstenrot hypotéční banka:1,6…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  … Expobank stačilo na první místo mezi bankami. Výrazně lépe na tom byla nabídka spořících účtů bez výpovědní lhůty, kde spolu na 1% soupeřilo duo Air Bank & Equa bank. Air Bank nakonec prvenství uhájila po té, co na podzim ze závodu odstoupila Equa bank a přidala se s 0,8% ke třetí Sberbank.…

  Banky v ČR