Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a TOP 3 garancí (úrok bude vždy mezi třemi nejvyššími na trhu – vztaženo pouze k bankám, družstevní záložny nepočítaje) a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. Na našem spořicím účtu garantujeme zhodnocení úspor vždy jedním ze tří nejvyšších úroků na trhu. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  #3695, Kam uložit 0,5 mil. Kč?, Spoření, 12.7.2017

  Dobrý den, mám Era osobní účet, používané platby kartou, internetové platby a převody, SIPO, výběry + mi tam chodí částečný inv. důchod. Co dostanu, to většinou zase použiji, ale v dohledné době dostanu nějaké peníze a po zaplacení nějakých vydání by mi tam mělo zůstat cca 400 -500 tis. Kč. U Era není žádný úrok. Co byste doporučili, abych ale nebyla omezená, když bych větší část peněz potřebovala použít?Výpovědní lhůty apod. a hlavně aby bylo i internetové bankovnictví. Předem moc děkuji.

  Dobrý den,

  v prvé řadě doporučuji zrušit běžný účet u ERA, kde za jeho vedení a další transakce platíte poplatky. Nemálo bank dnes nabízí vedení účtu zcela zdarma. Nejlepší běžný účet nabízí Equa bank, kde máte vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. Jednou provždy se tak rozloučíte s bankovními poplatky.

  Pro uložení 400-500 tis. Kč. doporučuji spořící účet bez výpovědní lhůty. Většina bank lépe úročí pouze peníze do hranice 200-350 tis. Kč, a proto doporučuji peníze rozdělit do dvou bank. ING Bank nabízí 0,5% do 350 000 Kč bez podmínek. Equa bank dává 0,8%, pakliže si na jejich běžný účet necháváte zasílat výplatu či důchod ve výši min. 10 000 Kč. Air Bank nabízí 1% do 350 000 Kč, ale je třeba si u nich zřídit běžný účet a 5x měsíčně zaplatit kartou.

  Internetové bankovnictví a platební karta jsou samozřejmostí u všech bank, účty zmíněné výše lze otevřít online z pohodlí domova.

  #3686, Studium v USA, Běžný účet, 9.7.2017

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký nejvýhodnější učet by byl pro dceru, která bude studovat v zahraničí v USA .

  Dobrý den,

  jak dlouho bude Vaše dcera studovat v USA? Při kratších pobytech si vystačí s dobrým českým účtem bez nutnosti zřizovat americký účet v USA. Doporučuji Equa bank, kde jsou všechny tuzemské transakce zdarma a bez podmínek. Výběry z bankomatů v zahraničí jsou za 9 Kč (platby kartou zdarma) a banka má slušné kurzy. V případě potřeby platit na americké účty (např. školné) doporučuji Air Bank, kde jedna takováto zahraniční platba vyjde na 100 Kč (vše ostatní opět zdarma a bez podmínek).

  Při delších pobytech v USA bude pravděpodobně vhodnější zřídit americký účet v USA.

  #3685, Bezplatný účet pro seniory, Běžný účet, 9.7.2017

  Dobrý den, ráda by jsem vás požádala o radu. Mám založený účet u ČSOB Poštovní spořitelna -ERA- internetové bankovnictví. Potřebovala jsem banku, kam by mi ČSSZ mohla posílat důchod. Mám zřízené Červené konto a běžný účet. Chtěla by jsem ale banku, kde by jsem nemusela platit bankovní poplatky a platit nějaké poplatky ČSSZ za nevyhovující banku. Tady mi strhávají asi 60 Kč měsíčně na běžném účtu. U Červeného konta se neplatí nic, ale snížili úrokovou sazbu. Běžný účet používám maximálně jednou v roce po dobu asi 14 dní. Také potřebuji debetní kartu, se kterou by jsem mohla platit bez problémů po celém světě a také mohla účet spravovat po internetu. Za radu děkuji. S přáním hezkého dne Jana

  Dobrý den,

  vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek nabízí Air Bank, Equa bank a Fio banka. Celosvětově použitelná debetní karta je samozřejmostí stejně jako přehledný internetbanking. Equa bank nabízí zdarma i neomezené výběry z bankomatů všech tuzemských bank a v zahraničí jen za 9 Kč, tedy bych doporučil tuto banku. 

  Při důchodu zasílaném na běžný účet nabízí Equa bank spořící účet s úrokem 0,8% do 200 000 Kč.

  #3677, Porovnání běžných účtů, Běžný účet, 3.7.2017

  Dobrý večer, v tabulce porovnání běžných účtů je u každé řádek s poplatky "Zahraniční platba odchozí" a "příchozí". Tyto poplatky jsou placeny pouze při převodu peněz na/z účtu mimo ČR nebo i při placení kreditní kartou v internetových obchodech sídlících mimo ČR? A když je odchozí poplatek stanoven na, například, 299 Kč (Equa bank) a proběhl by přesun 100 Kč na účet mimo ČR, řekněme ve Spojeném království, platilo by se místo 100 Kč 399 Kč?

  Dobrý den,

  platby kartou jsou celosvětově vždy zdarma, Vámi zmíněné poplatky se vztahují jen k převodům peněz z účtu na účet. V rámci EU se u mezinárodních plateb v EUR účtují poplatky za tzv. SEPA platby (zvýhodněná zahraniční platba v EU), které jsou výrazně nižší než standardní zahraniční platby do zemí mimo EU (nebo v jiné měně než EUR). Příklad: Při platbě v EUR z ČR do Německa zaplatíte u Equa bank poplatek 99 Kč (odchozí SEPA). Při platbě v GBP z ČR do Británie zaplatíte 299 Kč (odchozí zahraniční platba). Platit v cizích měnách (EUR, GBP a další) je možné i z korunového účtu (stejně jako na korunový účet přijímat platby ze zahraničí v cizích měnách). 

  Pro časté mezinárodní platby doporučuji Air Bank (SEPA 25 Kč, ostatní zahraniční 100 Kč). Pro platební styk se Slovenskem je dobrou volbou Fio banka (0 Kč).

  #3671, Spořící účet, Spoření, 30.6.2017

  Dobrý den, chci začít šetřit peníze na dům (hypotéku). Měsíčně bych byla schopna dávat 4 000 Kč. Poradíte, jaké jsou možnosti a co byste doporučil? Děkuji

  Dobrý den,

  doporučuji spořící účet od Air Bank (1% do 350 000 Kč), Equa bank (0,8% do 200 000 Kč) nebo ING Bank (0,5% do 300 000 Kč). U Air Bank a Equa bank je nutné si otevřít bezplatný běžný účet a zaplatit měsíčně 3-5x kartou (či si u Equa bank nechat na účet zasílat výplatu). ING dává úrok bez podmínek. 

  Články o Air Bank

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  …0% zkupní ceny nemovitosti. I bez životního pojištění lzezískat sazbu sfixací na 5 let pod 2%. Několik bank během května zlevnilohypotéky o 0,1% (Air Bank, ČS, RB). Fio banka: refinancování 1,58%, nové úvěry 1,68%, bez pojištění +0,20% mBank: refinancování i nové úvěry 1,74%, bez pojištění +…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …statních cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB …

  Finanční manuál pro seniory

  Finanční manuál pro seniory

  22.3.2017, Osobní a rodinné finance

  …jdeme. Zcela bezplatné vedení účtu bez jakýchkoliv podmínek dnes nabízí Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank), Fio banka a Air Bank (výběry z bankomatů zdarma jen z vlastní sítě). Důchod: Vyplácet bezhotovostně na běžný účet. Chodit pro něj na poštu či si ho nechat do…

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  7.3.2017, Půjčka

  … Jak rychlý je to vývoj podle Vás? Vroce 2010 byly spotřebitelské úvěry na 20%. Zejména díky rostoucí konkurenci moderních nízkonákladových bank (Air Bank, Equa Bank, mBank) sazby pomalu klesaly až na nynějších 10%, tedy za 7 let na polovinu. Není to ale jen o úrokové sazbě. Banky dnes již n…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …m je zde UniCredit Bank, kde se při odmítnutí pojistky rázem ocitáme o 0,5% výše na 2,29%, což je mnohem horší výsledek než inzerovaných 2,09% od Air Bank, u které tuto sazbu získají všichni bez dalších podmínek. Fio banka:1,68%, bez životního pojištění +0,20% Wüstenrot hypotéční banka:1,6…

  Banky v ČR