Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a TOP 3 garancí (úrok bude vždy mezi třemi nejvyššími na trhu – vztaženo pouze k bankám, družstevní záložny nepočítaje) a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. Na našem spořicím účtu garantujeme zhodnocení úspor vždy jedním ze tří nejvyšších úroků na trhu. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  #3651, Jak vložit hotovost na účet?, Akcie a investice, 23.6.2017

  Dobry den, potreboval bych co nejrychleji, ale taky pokud mozno co nejefektivneji z hlediska nakladu, dostat hotovost 640 tis Kc na svuj bankovni ucet (banka chce po mne pro poskytnuti hypoteky dukaz, ze mam 20% vlastnich zdroju na ucte, no ja je mam, ale jen v hotovosti). Mam dva bezne ucty - jeden u Equa Bank a jeden u Air Bank a je jedno na kterem z uctu prokazem dostatecni vlastni zdroje. Poradili byste mi prosim nejvhodnejsi variantu, jak dostat penize na ucet a na ktery ze dvou bank? Dekuji

  Dobrý den,

  nejrychlejší, nejlevnější a nejjednodušší je hotovost vložit na účet Air Bank přes vkladomat Air Bank (bankomat umožňující peníze nejen vybírat, ale také vkládat). Je to zcela bez poplatků. Během jednoho vkladu je možné vložit max. 200 bankovek, tedy v případě potřeby proveďte více vkladů za sebou. Za jeden den lze vložit max. 600 000 Kč. 

  Přechovávat doma takto vysokou hotovost je velmi nebezpečné, vystavujete se riziku krádeže. Proto doporučuji peníze na účet vložit co nejdříve. Připravujete se taktéž o úrok (u Air Bank 1%, tedy po zdanění 5 440 Kč ročně).

  #3650, Z Air Bank do ČS, Platba, 23.6.2017

  Dobrý den, potřeboval bych od vás velkou pomoc. Chtěl bych se zeptat, do kdy mi přijdou peníze, když jsem se domlouval s jedním zájemcem. Datum splatnosti dal na dnešní den (23.6.2017). Popřípadě mi říct, proč mu nešlo dát včera napsat datum splatnosti na den 22.6.2017. Budu moc vděčný, když mi pomůžete. Děkuji moc.

  Dobrý den,

  tuzemský mezibankovní platební styk trvá 2 pracovní dny, tedy při dnešním datu splatnosti (pátek) Vám peníze na účet dorazí v pondělí. Ohledně včerejšího data splatnosti - přijde na to, kdy byla platba zadávána. Některé banky (jako ČS) ve večerních hodinách již neumožňují zadat platbu v ten samý den. U Air Bank žádné takové omezení není.

  #3644, Zrušené dispoziční právo k účtu, Banka, 20.6.2017

  Dobrý den, s manželem máme společný účet, k němu 2 platební karty, které využíváme každodenně, dispoziční právo má manžel od založení, tedy už cca 15 let. Dnes šel vybrat na přepážku a tam mu řekli, že nemá dispoziční právo, když se domáhal toho, kdo ho zrušil, nemohli mu odpovědět, protože sami nevěděli. Kam si mám stěžovat, ředitel nejmenované pobočky krčí rameny pouze.

  Dobrý den,

  jedná se o chybu na straně banky, neboť kromě Vás coby majitele účtu nikdo jiný manželovi dispoziční právo zrušit nemohl. Stěžovat si můžete své bance, ale nejjednodušší by bylo zajít na pobočku a dispoziční právo obnovit (banka by se Vám max. omluvila). 

  Zvažte, nebylo-li by lepší mít každý svůj běžný účet. Mnoho bank nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek (Equa bank, Fio banka, Air Bank), takže to nic nestojí. A v případě nečekaných životních událostí by manžel nezůstal bez přístupu k účtu (úmrtím majitele účtu dochází k blokaci účtu až do momentu vyřízení dědictví notářem, což běžně trvá i několik měsíců). 

  #3642, Jak zaplatit do Afriky?, Platba, 19.6.2017

  Dobrý den, potřeboval bych poradit jakým způsobem nejlépe provést tuto platbu od nás z ČR. Victoria Falls World Challenge Pigeon Race Limited Stanbic Bank, Botswana SWIFT: SBICBWGX Account Number: 9060002174389 Sort Code: 064967 Fairgrounds Branch Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  pro odeslání mezinárodní platby potřebujete znát IBAN (mezinárodní formát čísla účtu příjemce) a SWIFT banky. Zatímco SWIFT již znáte (SBICBWGX), o IBAN budete muset příjemce platby ještě požádat (Vámi uvedené číslo účtu je v lokálním formátu Botswany, který je pro mezinárodní platbu nepoužitelný). Mezinárodní platbu je nejlépe poslat z Air Bank, kde to přijde jen na 100 Kč (jinde je to výrazně dražší). 

  Nejedná se o nějaký podvod? Nechci malovat čerta na zeď, ale pokaždé když někdo potřebuje posílat peníze do Afriky, vyklube se z toho nakonec podvod a důvěřivý Čech přichází o své peníze. Mezi nejčastější scénáře podvodů spadá: dědictví, pomoc s převodem peněz, nákup inzerovaného zboží a další (Afričan chce vždy na poslední chvíli peníze na bankovní poplatky, cla, daně a další smyšlené položky). 

  #3632, SEPA do Rakouska, Platba, 15.6.2017

  Dobry den, dostal jsem pokutu za prekroceni rychlosti v Rakousku. Jelikoz nemam zkusenosti s placenim teto castky v Eurech, poprosil bych Vas o radu, z jakeho uctu-myslim v jake bance bude prevod nejlepsi financne. Taky bych poprosil o info , jaka banka je pod Ibanem AT03 0100 0000 0524 0157. Jedna se o Komercni banku? Dekuji za odpoved!

  Dobrý den,

  SEPA platby (v EUR v rámci EU) má nejlevnější Air Bank a to za 25 Kč. Vedení účtu je zdarma a bez podmínek. SWIFT/BIC pro IBAN AT03 0100 0000 0524 0157 je BUNDATWW (jde o rakouskou banku, nikoliv českou KB).

  Články o Air Bank

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …statních cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB …

  Finanční manuál pro seniory

  Finanční manuál pro seniory

  22.3.2017, Peníze

  …jdeme. Zcela bezplatné vedení účtu bez jakýchkoliv podmínek dnes nabízí Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank), Fio banka a Air Bank (výběry z bankomatů zdarma jen z vlastní sítě). Důchod: Vyplácet bezhotovostně na běžný účet. Chodit pro něj na poštu či si ho nechat do…

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  7.3.2017, Půjčka

  … Jak rychlý je to vývoj podle Vás? Vroce 2010 byly spotřebitelské úvěry na 20%. Zejména díky rostoucí konkurenci moderních nízkonákladových bank (Air Bank, Equa Bank, mBank) sazby pomalu klesaly až na nynějších 10%, tedy za 7 let na polovinu. Není to ale jen o úrokové sazbě. Banky dnes již n…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …m je zde UniCredit Bank, kde se při odmítnutí pojistky rázem ocitáme o 0,5% výše na 2,29%, což je mnohem horší výsledek než inzerovaných 2,09% od Air Bank, u které tuto sazbu získají všichni bez dalších podmínek. Fio banka:1,68%, bez životního pojištění +0,20% Wüstenrot hypotéční banka:1,6…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  … Expobank stačilo na první místo mezi bankami. Výrazně lépe na tom byla nabídka spořících účtů bez výpovědní lhůty, kde spolu na 1% soupeřilo duo Air Bank & Equa bank. Air Bank nakonec prvenství uhájila po té, co na podzim ze závodu odstoupila Equa bank a přidala se s 0,8% ke třetí Sberbank.…

  Banky v ČR