Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČSAS (Česká spořitelna)

ČSAS (Česká spořitelna)


  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČSAS (Česká spořitelna)

  Kořeny České spořitelny sahají až do roku 1825, kdy zahájila činnost Spořitelna česká, nejstarší právní předchůdce České spořitelny. Na tradici českého a později československého spořitelnictví navázala v roce 1992 Česká spořitelna jako akciová společnost. 5,2 milionu klientů, které dnes Česká spořitelna má, hovoří zcela jasně o jejím pevném postavení na českém trhu.

  V roce 2000 se Česká spořitelna stala členem Erste Group, která byla založena jako první rakouská spořitelna v roce 1819. Od roku 1997 se Erste Group vyvinula v jednoho z největších poskytovatelů finančních služeb ve východní části Evropské unie. Téměř 46 000 zaměstnanců poskytuje služby 16 milionům klientů ve 2 800 pobočkách v 7 zemích (Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Chorvatsku a Srbsku).

  Flash news o ČSAS (Česká spořitelna)

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČSAS (Česká spořitelna)

  #3628, Euro účet a SEPA platba příchozí, Běžný účet, 13.6.2017

  Vazeni, mam zajem o otevreni bezneho uctu bud u Ceske sporitelny nebo KB, kam mohu posilat EUR aniz budou smeneny na Kc. Sdelte mi prosim podminky a rocni naklady za vedeni uctu, prevodni poplatky atd. Dekuji predem. S pozdravem

  Dobrý den,

  Komerční banka nabízí vedení běžného účtu v EUR za 19 Kč měsíčně, Česká spořitelna za 20 Kč. SEPA platba příchozí (z Německa do ČR v EUR) přijde u KB na 145 Kč, u ČS na 100 Kč. Za zvážení stojí nabídka Equa bank, kde je vedení účtu zdarma a příchozí SEPA platba jen za 9 Kč.

  #3572, Poplatek za vedení účtu, Exekuce a insolvence, 20.5.2017

  Dobrý den, účtuje si Česká spořitelna poplatek za vedení účtu i v době, kdy je účet exekučně obstaven?Třeba i např. 3 roky? A pokud by si ho učtovala, je možné tento poplatek nějakým způsobem platit nebo až po skončení exekuce pak nejednou? Velice děkuji za radu.

  Dobrý den,

  ne, Česká spořitelna po dobu exekuce neúčtuje poplatek za vedení účtu. Některé jiné banky tak ovšem činí a dokonce si občas účtují i speciální poplatek za probíhající exekuce (např. ČSOB či Poštovní spořitelna). Pak tu jsou i banky, u kterých se žádné poplatky za vedení účtu ani jiné transakce neplatí (Equa bank, Air Bank, Fio banka).

  #3549, Trvalý příkaz, Platba, 10.5.2017

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jde nastavit trvalý příkaz z ČR na Slovensko z Moneta Money Bank nebo České spořitelny?

  Dobrý den,

  určitě to možné je, ale jak Česká spořitelna tak Moneta Money Bank si účtují za každou SEPA platbu (v EUR z ČR do SR) shodně 220 Kč. Naproti tomu má Fio banka platební styk ČR-SR zcela zdarma, stejně jako vedení účtu a to bez jakýchkoliv podmínek. 

  #3509, Výpis z účtu na pobočce, Banka, 12.4.2017

  Dobrý den, je možno v pobočče České spořitelny vyjet na požádání výpis, respektive měsíční výpisy za poslední tří roky? Pokud ano, kolik stojí poplatek?

  Dobrý den,

  Česká spořitelna si za 1 měsíční papírový výpis zaslaný poštou účtuje 30 Kč. Vámi požadovanou službu banka standardně nenabízí, tedy přijde na to, na jak moc ochotného pracovníka na pobočce narazíte (bude-li ochoten vůbec výpis připravit a za kolik). Mnohem jednodušší bude se přihlásit z pohodlí domova do internetbankingu, kde si můžete zdarma vygenerovat (a třeba i vytisknout) výpis z účtu za libovolné období. Takovýto výpis má stejnou platnost jako dokument připravený bankou (či vytištěný na přepážce), není v tom rozdíl.

  #3450, Vlastník nemovitosti, Hypotéka, 16.3.2017

  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Ten se jedná ohledně hypotečního úvěru. Ve zkratce, s přítelem chceme kupovat byt. Už na začátku jsme se domluvili, že byt bude můj a pokud mé příjmy nebudou dostatečné k získání samostatné hypotéky, přidá se následně do hypotéky i on. O hypotéku jsem žádala v České spořitelně (na 30 let, na 2.490.000,- s 15% LTV - jen mé vlastní úspory). Tudíž od banky dostaneme 2.116.500,- Bohužel moje příjmy na tuto částku nedosáhly a přítel do hypotéky byl připojen, hypotéka nám následně byla odlepnuta. Hned na začátku jsme naši situaci říkali v ČS, že chceme, aby vlastnictví bytu bylo jen na mou osobu. Nejprve nám vše odsouhlasily. Ve chvíli kdy nám developer zaslal Smlouvy budoucí kupní s tím, že jsme oba ve hlavičce jsem se z ČS dozvěděla, že cestu že byt bude v mém vlastnictví nedělají a že zástavní právo na kupovaný byt musí být na oba. Z toho vyplynulo, že přítel bude vlastnit půlku bytu. Přes právníka jsem se ale dozvěděla, že by byla možnost u jiné banky mít hypotéku na oba, ale vlastníkem by byl jen jeden z nás (já). Mohl by jste mi poradit, která z bank toto umožňuje? V současné chvíli mám předjednanou hypotéku od ČS na 2.116.500,- na 30 let, úroková sazba 1,99% s fixací na 8 let.

  Dobrý den,

  vlastnit nemovitost v jednom a mít dva spolužadatele o hypotéku určitě lze, v tom by neměl být sebemenší problém. Bance by mělo být jedno, kdo nemovitost vlastní. Podstatná je adekvátní zástava dostatečný příjem všech spolužadatelů o úvěr. Můžete ručit i jinou než kupovanou nemovitostí (ani ji nemusíte vlastnit) či naopak Vaši zastavenou nemovitost můžete prodat (pokud by byl někdo ochoten ji s touto "právní vadou" koupit). Nechce-li Vám Česká spořitelna vyjít vstříc, vyplňte prosím formulář zde a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou.

  Pro Vašeho přítele ale může být tato situace poměrně riziková. Spolužadatel o úvěr = ručitel za dluh. Já osobně bych nechtěl ručit za něco, co mi nepatří. V rodině se to takto nebere, ale co kdyby došlo na rozchod? Váš přítel by nadále ručil svým platem a majetkem za Vaši nemovitost a nikdy by nedostal další hypotéku (dokud by se ta vaše společná nedoplatila).

  Články o ČSAS (Česká spořitelna)

  Penzijní fondy – výnosy 2016

  Penzijní fondy – výnosy 2016

  5.6.2017, Spoření

  … přechodem navyvážené a dynamické účastnické fondy vydělali výrazně více. Allianz: 1,030% Axa: 1,025 % Česká pojišťovna: 0,940% ČSOB: 0,700% Česká spořitelna: 0,680% Komerční banka a NN (dříve ING): 0,660% Conseq: 0,470% ÚčastnickéfondyRoku 2016 dominovaly akcie s výnosy 5-10%(dynam…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …pobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 …

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  12.4.2017, Spoření

  …k, max. 0,1% za roční termín. A to jei na dnešní poměry nízkých úrokových sazeb velmi málo. Smysl tak mají snad jendětské vkladní knížky, kdy Česká spořitelna nabízí 1% do 250 000 Kč a bonusy500/1 000 Kč při dosažení 12/18 let. StavebníspořeníMimo Wüstenrot súrokem 1,2% (při splnění…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …ednání pojištění Sberbank:3,99%, bez životního pojištění +0,20% Česká spořitelna:4,19% při splnění podmínek Wüstenrot hypotéční banka:4,54%, bez životního pojištění +0,20%

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …a Raiffeisen stavební spořitelna. Nabídku na stupni 1,79% doplňují UniCredit Bank (bez životního pojištění +0,5%, bez kreditní karty +0,1%) a Česká spořitelna, která si klade mnoho podmínek a ohlásila zdražení o 0,2% od začátku prosince (které však doposud nerealizovala). Do 2% se ve…

  Banky v ČR