Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Banky v ČR Citibank
Citibank
Adresa: Explora Business centre, budova Jupiter, Bucharova 2641/14, Praha 5, Stodůlky, 158 02 
IČ: 28198131 
SWIFT: CITI CZ PX 
Kód banky: 2600 
Na českém trhu:  

Expertní hodnocení banky Citibank

Banka s průměrnými produkty za vysoce nadprůměrné ceny. Prodávat za stokoruny běžný účet s balíčkem několika málo odchozích plateb (což jinde dostanete ve stejné kvalitě zdarma) je dnes poměrně odvážné. Nabídka pokračuje spořicími produkty s nízkými úrokovými sazbami a spoustou podmínek a celé portfolio produktů pro retail uzavírají kreditní karty. Zde můžeme hovořit v jistém slova smyslu o premiantství, neboť takové množství vlastních a brandovaných kreditek nemá v nabídce žádná jiná banka. Otázkou zůstává, k čemu je to dobré, neboť efekt z benefitů ve většině případů vyruší vysoké poplatky a všelijaké podmínky. Banka se v minulosti nechvalně proslavila snahou vnutit svou kreditní kartu všem pomocí slušně řečeno „nekvalifikované sítě distributorů“, která při sepisování smluv před obchodními domy zapomínala zmiňovat poplatkovou stránku věci. Takto nabytých karet se pak nešťastní klienti zbavovali dlouze a komplikovaně. Spíše než banku připomínalo toto představení show Horsta Fuchse.

1/3/2016 retailový segment Citibank převzala Raiffeisenbank a Citi se nadále v tuzemsku bude věnovat pouze korporátní klientele.

O bance Citibank

V úterý 1. března 2016 došlo k převodu vlastnických práv retailového bankovnictví české Citibank na Raiffeisenbank, čímž byla formálně dokončena prodejní část akvizice. Pro klienty se v tento okamžik nic nemění a i nadále tak budou moci využívat produkty a služby, na které byli v minulosti zvyklí. Samotný převod klientských produktů proběhne v následujících měsících. O detailech převodu budou klienti několikrát písemně a v dostatečném časovém předstihu informováni.

Citibank nadále plánuje v tuzemsku rozvíjet své obchodní aktivity v oblasti korporátního bankovnictví.

Banky v ČR