Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Banky v ČR Creditas
Creditas

  Web: www.creditas.cz Internetbanking: ib.creditas.cz
  Adresa: tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc 
  IČ: 63492555 
  SWIFT: CTASCZ22 
  Kód banky: 2250 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Creditas

  Dříve záložna, po úspěšném získání bankovní licence od 1/1/2017 banka. Nabízí bez-poplatkový běžný účet, nadstandardně úročený spořící účet a termínované vklady, spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí a hypotéku.

  O bance Creditas

  Historie Banky CREDITAS sahá až do roku 1996, kdy vznikla 1. Třebíčská záložna, „spořitelní a úvěrní družstvo“. Finanční služby byly využívány především jeho členy v okolí Třebíče. Od roku 2010 se záložna začala masivně rozvíjet a transformovat. V plánu byla expanze z původně regionálně působícího družstva na finanční instituci operující celorepublikově. Právě proto došlo k jejímu přejmenování na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a také k přesunu centrály z Třebíče do Olomouce. Od té doby finanční i další ukazatele stabilně rostly. Přirozeným vývojem tak záložna dospěla do stádia, jehož logickým vyústěním bylo zahájení transformace spořitelního družstva na akciovou společnost. V listopadu 2015 byla podána žádost o bankovní licenci, která byla následně instituci v měsíci říjnu 2016 udělena. Na český bankovní trh tak 1. ledna 2017 vstoupila nová banka – Banka CREDITAS. Banka CREDITAS přináší svým klientům především výhodné služby platebního styku a zajímavé zhodnocení úspor. V oblasti firemního bankovnictví se specializujeme na financování českých společností a nabízíme také jedny z nejvýhodnějších devizových konverzí na trhu. Banka CREDITAS je součástí skupiny smíšené holdingové osoby, která rovněž zahrnuje investiční skupinu UNICAPITAL, přičemž ovládající osobou skupiny je investor a finančník Pavel Hubáček. Investiční skupina UNICAPITAL působí v oblastech energetiky, zemědělství, developmentu a realit.

  Flash news o Creditas

  1.4.2017

  Zdvojnásobení Banky Creditas za kvartál.

  Za první 3 měsíce působení bývalé Záložny Creditas již pod licencí banky se této Olomoucké bance podařil neuvěřitelný skok v počtu klientů na dvojnásobek - banka tedy k 31.3.2017 měla téměř 40 tisíc klientů. Peníze se do banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb jen hrnuly díky úrokové sazbě 1,1% (základ 0,5%, bonusový úrok 0,6%). Banka Creditas si teď jistě láme hlavu, jak přijaté prostředky udržitelně rozpůjčuje? Utichla již televizní reklamní kampaň a Creditas ohlásil snížení úrokových sazeb na 0,3% (základ 0,1%, bonusový úrok 0,2% pokud za čtvrtletí z účtu neodejde žádná platba). Změna je platná od 1.4.2017 pro nově založené spořící účty a termínované vklady, a není to bohužel apríl.

  Dotazy v poradně k Creditas

  #3535, Do čeho investovat své úspory?, Akcie a investice, 1.5.2017

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám nějaké volné peníze, které mohu investovat do podílových fondů. Další možnost by byly Hypoteční zástavní listy. Ale asi už se "obyčejným lidem" nenabízí. Na dobu cca 20 let. Chtěl bych to použít jako dlouhodobou rezervu na důchod nebo nečekané budoucí "větší problémy". Stavebko a penzijko založené mám. Četl jsem, že inflace se zvyšuje a úroky jsou nízké. Zdědil jsem fondy u KB banky, konzervativní, dynamický a Pioneer obligační. Dá se říct, která z nich je bezpečnější volba nebo levnější co se týká bezpečí firmy/bankrot, vytunelování, nákladů, poplatků, lepší nabídka/odborná kvalifikována podpora - poradci možnosti do budoucna. Máme u nás pobočku KB banky, ale nenašel jsem žádný spolehlivý/důvěryhodný kontakt na Pioneer. Aby to nebyl nějaký ten "šmejd", co se tváří jako poradce. Možná za to může celková špatná pověst, které se "nahromadila " za posledních několik let. U nás "zůstaly " kromě Bank jen firmy Fincentrum, OVB, ZFP a další, což zrovna důvěru nevzbuzuje.

  Dobrý den,

  kolik peněz chcete takto uložit? Obecně platí, že nikdo to s Vašimi financemi nemyslí upřímněji než Vy sám. Proto je dobré případné investice na kapitálovém trhu provádět osobně bez poradců. Klasický bankovní vklad je pojištěn na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,65 mil. Kč) - je tedy bezrizikový. Vše ostatní rizikové více či méně je (můžete přijít o všechno bez náhrady). Výnos je vždy úměrný riziku. 

  Pokud se ve financích dokonale neorientujete, doporučuji klasické bezrizikové bankovní vklady či koupi nemovitosti (třeba na pronájem). Možná vyděláte o nějaké to procento méně, ale zas se nebudete muset stresovat ohledně ztráty či situace, kdy své úspory investujete dle rad finančních poradců, kteří sledují jen výši provize ze zprostředkovaných investic (čím horší investice,tím vyšší provize; proto OVB, ZFP, Partners, Fincentrum a další radí tak jak radí - viz náš článek Rada nad zlato). Mezi KB a Pioneer bych volil KB.

  Inflační cíl ČNB je 2%, tedy aby peníze neztrácely hodnotu, je třeba je z dlouhodobého hlediska úročit ročně aspoň 2%. Banka Creditas nabízí termínovaný vklad na 10 let s úrokem 2,1% (to je zcela bez rizika). Družstevní záložna ANO SD nabízí termín 10 let za 3% (vklady u záložen jsou pojištěny jen na 90% hodnoty, tedy zde už malé riziko je - ale stále menší než u dluhopisů či akcií). Podmínky na trhu se neustále mění, jsou závislé na fázi ekonomického cyklu. Za 2-3 roky se může ekonomika začít přehřívat a úroky mohou být opět vysoké.

  #3467, Kam uložit 200 000 Kč?, Spoření, 20.3.2017

  Dobrý den, krátký dotaz: mám cca 200 000,- Kč, které nebudu zhruba 2 roky potřebovat, ale potřebuji je mít v horizontu několika dnů dostupné, pokud nastane v rodině nějaká mimořádnost. Mám tuto částku v Air Bank na spořícím účtu, kde využívám jejich výhody (5x platba v měsíci z běžného účtu, vyšší úročení). Je nějaký lepší způsob, jak peníze uložit? Děkuji.

  Dobrý den,

  lepší způsob není. Potřebujete-li mít peníze kdykoliv dostupné, pak není možné využít termínovaných vkladů a musíte volit spořící účet bez výpovědní lhůty. Nejvyšší úrok nabízí Creditas (1,1%) s tím, že základní úrok je 0,5% a bonus 0,6% je připsán na konci každého kvartálu pouze tehdy, nedošlo-li k výběru. Druhý nejvyšší úrok (1%) nabízí právě Air Bank, což je pro Vaše potřeby asi vhodnější. Kompletní přehled spořících účtů zde.

  #3466, Equa bank a Creditas, Spoření, 20.3.2017

  Dobrý den, mám běžný účet a spořící účet Hit u Equa banky. Equa banka má úrok do 200 000,- 0,8 % a nad tuto částku jen 0,2%. Chci se zeptat na spořící účet banky Creditas. Je výhodné něco nechat u Equa banky a pak založit spořící účet u Creditas, kde je úročení 1,1% podmíněno, že ve čtvrtletí nebudou z účtu vybrány žádné peníze? Při výběru platím 20,- Kč? Nedočetla jsem se pokud ve čtvtletí něco vyberu, jak to je pak z úroky? Jak to je u této banky s kreditní kartou? Děkuji za odpověď Kučerová

  Dobrý den,

  doporučuji nechat pohotovostní rezervu u Equa bank za 0,8% (rozumný je třeba 3-6 násobek pravidelných měsíčních výdajů domácnosti, např. 100 000 Kč) a zbytek uložit u Creditas za 1,1%. 

  U Creditas je základní úrok 0,5% připisován na konci každého měsíce. Pokud v minulém kvartálu nedošlo k výběru/odchozí platbě, pak je po konci tohoto kvartálu připsán úrokový bonus 0,6%. Odchozí platby jsou zdarma. Kreditní kartu Creditas nenabízí (stejně jako Equa bank), ale Vy byste ji při Vašich úsporách potřebovat ani neměla. 

  #3407, Volba banky, Běžný účet, 28.2.2017

  Dobrý den, potřebujeme si založit účet u banky. Zpravidla budeme mít příjmy - výdaje kolem 50 000 Kč za rok. U které banky budeme platit nejmenší poplatky? (předpokládám, že úroky budou všude zanedbatelné) Děkuji za radu.

  Dobrý den,

  volte běžný účet od Equa bank - vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a zcela bez podmínek. Lepší nabídku na trhu nenajdete. Úroky jsou u všech bank na běžných účtech zanedbatelné (0-0,01%, jen Air Bank nabízí 1% do 100 000 Kč při 5x platbě kartou měsíčně), ale na spořících účtech lze stále dosáhnout na 0,8-1,1% (Equa nabízí 0,8% do 200 000 Kč při zasílání výplaty na běžný účet nebo 3x platbě kartou měsíčně, Air Bank 1% do 250 000 Kč při platbě 5x kartou měsíčně a Creditas 1,1% neomezeně, nedojde-li k výběru v předchozím kvartálu).

  #3363, Creditas, Spoření, 9.2.2017

  Dobrý den, chci si založit spořící účet s jednorázovým vkladem 70.000 Kč. Uvažuji o Creditas bance. Jaký by byl úrok při této částce a jaké jsou podmínky založení účtu? Nebo byste mně doporučili jinou banku? Běžný účet mám u ČS. Děkuji mnohokrát.

  Dobrý den,

  spořící účet od Creditas lze určitě doporučit, neb nabízí aktuálně nejvyšší úrok - 1,1% bez omezení výše vkladu, přičemž 0,5% je fixní základ a zbylých 0,6% je připisovaných na konci každého kvartálu, ve kterém nebyla učiněna odchozí platba/výběr. Za pozornost stojí taktéž Air Bank (1% do 350 000 Kč při platbě 5x kartou měsíčně) a Equa bank (0,8% do 200 000 Kč při platbě 3x kartou měsíčně nebo příjmu min. 10 000 Kč zasílaném na běžný účet).

  Běžný účet bych doporučil od Equa bank - vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. 

  Články o Creditas

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …vý účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, M…

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  Velké porovnání spoření – duben 2017

  12.4.2017, Spoření

  …. Které banky,družstevní záložny a stavební spořitelny nabízejí nejvyšší úroky? Topspořící účty Prvenství držela až do konce března na úrovni1,1% Creditas, jejíž lednový vstup do bankovního klubu zcela zmrazil jakékolivsnahy ostatních bank o další snižování úroků (Creditas od 1/4 rapidně sní…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  …tímco rok 2016 byl ve znamení neustálého snižování úroků u spořících produktů, leden 2017 začíná slibným růstem, o který se zasloužila nová banka Creditas. Peníze je opět možné nechat úročit více než 1%. Čím větší konkurence na trhu, tím lepší podmínky pro zákazníka. O tom se mohli přesvě…

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  26.10.2016, Banka

  Creditas získala bankovní licenci, Artesa dostala pokutu, Sberbank má zákaz úvěrování komerčních nemovitostí a investiční výstavby a ERB Bank byla pravděpodobně tunelována. Říjen byl na novinky ze světa tuzemského bankovnictví skutečně bohatý. Záložna Creditas získala bankovní licenci Če…

  Velké porovnání spoření – říjen 2016

  Velké porovnání spoření – říjen 2016

  9.10.2016, Spoření

  …3,00% Peněžní dům (Termínovaný vklad):1 rok = 0,60-0,75%, 2 roky = 0,85-1,00%, 3 roky = 1,20-1,35%, 4 roky = 1,60-1,80%, 5 let = 2,05-2,20% Creditas (Termínovaný vklad):1 rok = 1,50%, 2 roky = 1,25%, 3 roky = 1,80%, 4 roky = 1,90%, 5 let = 2,10% Nabídku záložen uzavírá Moravský peněžn…

  Banky v ČR