Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka

  Web: www.fio.cz Internetbanking: www.fio.cz/ib2/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Chcete být kontokorentiérem? Fio Banka úspěšně láká zájemce o půjčky touto neotřelou reklamou. Dlouhodobě nabízený běžný účet bez poplatků se srozumitelným sazebníkem by mohl být vzorem ostatním bankám. Ve Fio Bance využijte řadu výhod při platbách na Slovensko. Spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou, která byla před lety mnohem veselejší a držela krok s „lepší konkurencí“. Nově je v nabídce i dlouho očekávaná hypotéka s velmi rozumnými parametry. 

  Zajímavé jsou ovšem na Fio Bance i nabízené služby obchodníka s cennými papíry, které jsou komplexní, uživatelsky přívětivé a bezkonkurenčně nejlevnější. Chcete-li objevovat burzovní svět, objevujte ho s Fio Bankou. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů. Nejen v tomto ohledu jde o skutečný unikát na trhu. Dříve úspěšná záložna, nyní ještě úspěšnější banka, jako jediná v ČR vlastněna 100% českými majiteli.

  O bance Fio banka

  Fio banka, a.s. je novou českou bankou, která navazuje na úspěšnou sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Je ryze českým subjektem s českými majiteli a své služby poskytuje na více než sedmdesáti pobočkách po celé České republice. Nabízí širokou škálu produktů pro řešení osobních i firemních financí, které lze rozdělit na dvě hlavní oblasti:

  • poskytování tradičních bankovních služeb
  • zprostředkování obchodů s cennými papíry

  Mezi typické bankovní služby patří například zřizování běžných, spořících nebo termínovaných účtů, provádění platebního styku, vydávání platebních karet nebo poskytování úvěrů. Fio banka přitom zastává strategii nulových poplatků za standardní služby pro všechny bez podmínek a plně individuální přístup při úvěrování menších a středních podniků.

  Dalším oborem činnosti jsou investice - Fio banka je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi přes internet má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu. Fio banka, a.s. je akcionářem a jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Na burze RM-SYSTÉM zprostředkovává značnou část všech obchodů s akciemi. V popředí je rovněž svým podílem na trhu zprostředkování obchodů českých klientů na amerických akciových trzích nebo v Německu.

  Fio banka vlastní společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  #3717, Nepřihlášená pohledávka, Exekuce a insolvence, 24.7.2017

  Dobrý den, jakou banku zvolit po ukončení insolvence, kterou jsem splatil na 100% a rozhodnutí nabylo právní moci v březnu 2017, aby mi neúčtovala poplatek za poskytnutí bankovní informace, jelikož se jeden věřitel nepřihlásil, neustále chce po mé bance (Fio banka) poskytnutí bankovní informace a ta si zato účtuje pokaždé 250 Kč. Pokud jsem byl stále ještě v insolvenci, tak jsem poplatek reklamoval a vždy mi ho vrátili zpět, ale teď po skončení insolvence, mi ho už nevrátili a jako odůvodnění uvedli, že už jsem insolvenci ukončil.

  Dobrý den,

  úspěšně ukončenou insolvencí zanikly veškeré Vaše minulé dluhy, včetně nepřihlášených pohledávek. Věřitelé po Vás nesmí nic dalšího vyžadovat. Taktéž není důvod, proč byste měl platit 250 Kč za neoprávněný dotaz věřitele bance. Pokud Fio banka reklamaci zamítla, stěžujte si u Finančního arbitra či ČNB (dohledový orgán nad bankami).

  Pro změnu banky doporučuji Equa bank. Tato banka nabízí stejné podmínky jako Fio (vše zdarma a bez podmínek) a navíc neomezené bezplatné výběry z bankomatů cizích bank a v zahraničí výběry jen za 9 Kč. Běžný účet lze sjednat online z pohodlí domova.

  #3685, Bezplatný účet pro seniory, Běžný účet, 9.7.2017

  Dobrý den, ráda by jsem vás požádala o radu. Mám založený účet u ČSOB Poštovní spořitelna -ERA- internetové bankovnictví. Potřebovala jsem banku, kam by mi ČSSZ mohla posílat důchod. Mám zřízené Červené konto a běžný účet. Chtěla by jsem ale banku, kde by jsem nemusela platit bankovní poplatky a platit nějaké poplatky ČSSZ za nevyhovující banku. Tady mi strhávají asi 60 Kč měsíčně na běžném účtu. U Červeného konta se neplatí nic, ale snížili úrokovou sazbu. Běžný účet používám maximálně jednou v roce po dobu asi 14 dní. Také potřebuji debetní kartu, se kterou by jsem mohla platit bez problémů po celém světě a také mohla účet spravovat po internetu. Za radu děkuji. S přáním hezkého dne Jana

  Dobrý den,

  vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek nabízí Air Bank, Equa bank a Fio banka. Celosvětově použitelná debetní karta je samozřejmostí stejně jako přehledný internetbanking. Equa bank nabízí zdarma i neomezené výběry z bankomatů všech tuzemských bank a v zahraničí jen za 9 Kč, tedy bych doporučil tuto banku. 

  Při důchodu zasílaném na běžný účet nabízí Equa bank spořící účet s úrokem 0,8% do 200 000 Kč.

  #3677, Porovnání běžných účtů, Běžný účet, 3.7.2017

  Dobrý večer, v tabulce porovnání běžných účtů je u každé řádek s poplatky "Zahraniční platba odchozí" a "příchozí". Tyto poplatky jsou placeny pouze při převodu peněz na/z účtu mimo ČR nebo i při placení kreditní kartou v internetových obchodech sídlících mimo ČR? A když je odchozí poplatek stanoven na, například, 299 Kč (Equa bank) a proběhl by přesun 100 Kč na účet mimo ČR, řekněme ve Spojeném království, platilo by se místo 100 Kč 399 Kč?

  Dobrý den,

  platby kartou jsou celosvětově vždy zdarma, Vámi zmíněné poplatky se vztahují jen k převodům peněz z účtu na účet. V rámci EU se u mezinárodních plateb v EUR účtují poplatky za tzv. SEPA platby (zvýhodněná zahraniční platba v EU), které jsou výrazně nižší než standardní zahraniční platby do zemí mimo EU (nebo v jiné měně než EUR). Příklad: Při platbě v EUR z ČR do Německa zaplatíte u Equa bank poplatek 99 Kč (odchozí SEPA). Při platbě v GBP z ČR do Británie zaplatíte 299 Kč (odchozí zahraniční platba). Platit v cizích měnách (EUR, GBP a další) je možné i z korunového účtu (stejně jako na korunový účet přijímat platby ze zahraničí v cizích měnách). 

  Pro časté mezinárodní platby doporučuji Air Bank (SEPA 25 Kč, ostatní zahraniční 100 Kč). Pro platební styk se Slovenskem je dobrou volbou Fio banka (0 Kč).

  #3668, Pro zahrádkářský spolek, Běžný účet, 29.6.2017

  Dobrý den, jsme zahrádkářský spolek. Máme účet u poštovní banky ERA a hledám vhodnější banku bez poplatků. Jelikož jsme nevýdělečná organizace a poplatky za služby jsou pro nás zátěží, hledáme něco přijatelného. S pozdravem

  Dobrý den,

  volte běžný účet od Fio banky, která nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek fyzickým i právnickým osobám (včetně spolků). Platí se jen za výběry z bankomatů cizích bank, vše ostatní je zdarma. Fio Banka rovněž nabízí transparentní účet, tedy pokud byste chtěli, aby každý člen spolku viděl automaticky všechny vaše platby i s detaily, můžete volit tento typ účtu.

  #3647, Euro účet, Běžný účet, 20.6.2017

  Dobrý den, potřebovala bych založit účet v EUR. Budu ho využívat jen na přijetí plateb v EUR z Rakouska a následný výběr EUR v tuzemsku. Můžete mi prosím poradit, ve které bance zaplatím nejméně na poplatcích (včetně poplatků za přijetí platby z Rakouska) a ve které bance by se dal realizovat výběr EUR? Nejsem z Prahy (bankomat na letišti je pasé), takže asi na pobočce? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  příchozí SEPA platby má nejlevnější Equa bank (9 Kč), dále Creditas (15 Kč) a Fio banka (20 Kč). Výběry EUR lze realizovat na pobočkách Creditas a Fio banky (Equa má pobočky bezhotovostní), ale za výběry valut se platí nemalý poplatek (stejně jako ve všech ostatních bankách). Plánujete-li peníze utratit v ČR, budou se Vám hodit spíše koruny a korunový účet, na kterém se příchozí platby v EUR automaticky přepočtou na koruny. Euro bankomat je mimo Letiště Praha také v Brně (opět Travelex). Ve všech třech zmíněných bankách výše je vedení EUR i CZK účtů zdarma.

  Články o Fio banka

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  …vitosti. I bez životního pojištění lzezískat sazbu sfixací na 5 let pod 2%. Několik bank během května zlevnilohypotéky o 0,1% (Air Bank, ČS, RB). Fio banka: refinancování 1,58%, nové úvěry 1,68%, bez pojištění +0,20% mBank: refinancování i nové úvěry 1,74%, bez pojištění +0,25% UniCreditBan…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …ch (stejně jakov ostatních cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční…

  Finanční manuál pro seniory

  Finanční manuál pro seniory

  22.3.2017, Osobní a rodinné finance

  …eré se neobejdeme. Zcela bezplatné vedení účtu bez jakýchkoliv podmínek dnes nabízí Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank), Fio banka a Air Bank (výběry z bankomatů zdarma jen z vlastní sítě). Důchod: Vyplácet bezhotovostně na běžný účet. Chodit pro něj na poštu či si…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  … o 0,5% výše na 2,29%, což je mnohem horší výsledek než inzerovaných 2,09% od Air Bank, u které tuto sazbu získají všichni bez dalších podmínek. Fio banka:1,68%, bez životního pojištění +0,20% Wüstenrot hypotéční banka:1,69%, bez životního pojištění +0,20% mBank:1,74%, bez životního poji…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  …4 roky = 0,60%, 5 let = 0,70% Wüstenrot hypotéční banka (ProZisk): 1 rok = 0,30%, 2 roky = 0,35%, 3 roky = 0,40%, 4 roky = 0,45%, 5 let = 0,50% Fio banka (Termínovaný vklad): 1 rok = 0,22%, 2 roky = 0,25%, 3 roky = 0,35%, 4 roky = 0,45%, 5 let = 0,50% MONETA Money Bank (Termínovaný vklad…

  Banky v ČR