Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank

  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank do České republiky přišla v listopadu 2007. Jako první banka zákazníkům přinesla zcela nový samoobslužný model, při kterém si zákazník spravuje své každodenní bankovní operace sám. Zákazníci obsluhují svůj účet přes internetové a telefonické bankovnictví. Pobočky slouží hlavně jako poradenská centra nebo místa pro sjednání hypotéky.

  Tento model nám umožnil nabídnout zákazníkům nejvyužívanější bankovní služby zcela zdarma. mBank tak přístupem ke svým zákazníkům způsobila v bankovním sektoru skutečnou revoluci a v současné době se mBank s více než půl milionem zákazníků řadí mezi nejvýznamnější české banky.

  Nová platforma internet bankingu, kterou jsme zavedli na začátku roku 2014, dokázala, že pro klienta nepřináší jen cenové výhody, ale pomáhá mu zvyšovat a udržovat si úroveň „finančního sebevědomí“ neboli schopnosti řídit své vlastní finance.

  mBank nabízí produkty a služby, které zákazníci nejvíce potřebují, za atraktivní ceny a zároveň pohodlným a přátelským způsobem. Nabídka zahrnuje všechny důležité produkty pro retailový segment – osobní účet, spoření, kreditní karty, hypotéky a spotřebitelské úvěry, ale i pro živnostníky – výhodný účet, spoření, podnikatelský úvěr ve formě povoleného přečerpání neboli kontokorentu a další.

  Dotazy v poradně k mBank

  #3664, Kurzy mBank, Běžný účet, 28.6.2017

  Dobrý den, které banky mají nejnižší poplatky při platbě kartou v zahraničí? Např. mBank přidává ke kurzu Visy ještě asi 3-5% z transakce, tedy. ve výsledku vyjde kurz EUR cca o korunu horší než ve směnárně. Děkuji předem za odpověď.

  Dobrý den,

  platby kartou jsou celosvětově zdarma. mBank má bohužel bezkonkurenčně nejhorší kurzy a navíc ještě tyto dodatečné poplatky za konverzi měn - doporučuji změnit banku. Vyzkoušejte třeba Equa bank, kde máte vše zdarma a zcela bez podmínek. Dobré kurzy jsou zde samozřejmostí, výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku zdarma, v zahraničí za 9 Kč. Více info a možnost sjednání online zde.

  #3597, Vklad na účet zdarma, Běžný účet, 3.6.2017

  Mám dotaz, u jakých bank lze zdarma vkládat na účet, aby to nebylo převodem z účtu? Je možné vložit peníze zdarma na účet i jinde než na pobočce? Děkuji.

  Dobrý den,

  vklad na svůj účet zdarma na pobočce nabízejí téměř všechny banky. Některé banky ovšem provozují pouze bezhotovostní pobočky, kde hotovost na účet vložit nelze (Equa bank, Air Bank, ZUNO, mBank) a je tak třeba hledat alternativní způsob, jakým je např. vklad přes tzv. vkladomaty (bankomaty přijímací hotovost) či poslání peněz na účet složenkou na poště (oboje povětšinou zpoplatněno). 

  Hotovostní vklady na cizí účty na pobočkách jsou vždy zpoplatněny (obvykle 50-100 Kč). 

  #3582, LTV 80%, Hypotéka, 25.5.2017

  Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Chtěla bych si půjčit 2 560 000 Kč na koupi bytu. Byt má hodnotu 3 200 000 Kč, 640 000 Kč bych měla z vlastních zdrojů. Už dva roky mám stálou práci, plat 21 400. U které banky by to bylo nejvýhodnější? Předem moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  protože máte našetřeno z vlastních zdrojů 20%, dosáhnete běžně v bance na velmi zajímavý úrok kolem 2%. Doporučuji Fio banku s úrokem 1,68 % (bez pojištění 1,88%), mBank 1,74%/1,99%, Equa bank či Wüstenrot (1,99%/2,19%). Samozřejmostí jsou nulové poplatky za sjednání a vedení úvěru.
  Kompletní seznam bank poskytujících hypotéky s jejich podmínkami najdete v našem Přehledu a porovnání zde. 
  Pro běžného člověka není jednoduché nabídky mezi sebou porovnávat. Pokud chcete abychom pro vás zajistili neveřejnou nabídku s ještě nižší úrokovou sazbou a dalšími zvýhodněními, neváhejte vyplnit kontaktní formulář a naši certifikovaní poradci se s vámi obratem spojí a pomohou vám bezplatně s vyjednáním podmínek u vybrané banky.

  #3568, Společný účet pro manželé, Běžný účet, 18.5.2017

  Lze u ČSOB zřídit společný účet na oba manžele? Děkuji

  Dobrý den,

  nelze - běžný účet pro dva rovnocenné majitele nabízí pouze mBank a UniCredit Bank. Je to velmi právně komplikované a osobně bych doporučil každému mít svůj vlastní účet. Společné náklady (nájem, bydlení, atd.) plaťte z jednoho účtu, kam bude druhý přispívat.

  U všech bank je možné si zřídit účet pro jednoho z Vás a dát druhému dispoziční právo. Komplikace pak ale nastává v případě úmrtí majitele účtu, kdy se disponent ke svým penězům nedostane (stejný problém je u společných účtů, kde se taktéž čeká na vypořádání majetku v rámci dědického řízení). Proto je nejlepší mít účty dva. 

  #3500, Bonitní klient, Hypotéka, 6.4.2017

  Dobrý den, začínáme vyřizovat hypotéku na stavbu domu, cca 1 000 000 Kč. Pozemek máme již koupen ze svého a do začátku 1 500 000 Kč máme také vlastních. Příjmy tak 40 000 Kč, nic nesplácíme, nikdy žádné dluhy. Můžete poradit s výběrem hypotéky? Díky

  Dobrý den,

  Vy jste dobrý příklad bonitního a bezproblémového klienta, o Vás se banky "poperou". Nejlepší sazby má aktuálně Fio banka (1,58%/1,68%), ale ty platí bohužel jen pro refinancování a koupi. Na výstavbu by to bylo za 1,98% (bez sjednaného pojištění, které se ne všem vyplatí, 2,18%). Rozumná je nabídka mBank za 1,74% (bez pojištění 1,99%). Nebo Wüstenrot za 1,94 (bez pojištění 2,14%) či Equa bank 1,99% (bez pojištění 2,19%). To jsou "ceníkové" sazby, se kterými jde dále smlouvat. Bez pojištění se s trochou štěstí do 2% vejdete. 

  Kompletní přehled všech hypoték zde (můžete tam i vyplnit formulář a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou).

  Články o mBank

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  …od 2%. Několik bank během května zlevnilohypotéky o 0,1% (Air Bank, ČS, RB). Fio banka: refinancování 1,58%, nové úvěry 1,68%, bez pojištění +0,20% mBank: refinancování i nové úvěry 1,74%, bez pojištění +0,25% UniCreditBank: refinancování i nové úvěry 1,79%, bez pojištění+0,40% Sberbank: refina…

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …bankovky kompenzují poplatky za vedení karty nebovyšším úrokem 22-26%. Většina ostatních bank si účtuje za výběryzbankomatů % zvybírané hotovosti. mBank (mKreditka): poplatek za vedení karty 29 Kč/měsíc (zdarma při měsíční útratě nad500 Kč), úrok 23,80% Cetelem(Kreditní karta): poplatek za ved…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  … cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftlan…

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

  7.3.2017, Půjčka

  …ývoj podle Vás? Vroce 2010 byly spotřebitelské úvěry na 20%. Zejména díky rostoucí konkurenci moderních nízkonákladových bank (Air Bank, Equa Bank, mBank) sazby pomalu klesaly až na nynějších 10%, tedy za 7 let na polovinu. Není to ale jen o úrokové sazbě. Banky dnes již nevyžadují pojištění úv…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …jí všichni bez dalších podmínek. Fio banka:1,68%, bez životního pojištění +0,20% Wüstenrot hypotéční banka:1,69%, bez životního pojištění +0,20% mBank:1,74%, bez životního pojištění +0,25% Sberbank:1,79%, bez životního pojištění +0,20% UniCredit Bank:1,79%, bez životního pojištění +0,50% …

  Banky v ČR