Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
GE (MONETA Money Bank)

GE (MONETA Money Bank)


  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance GE (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Je univerzální bankou, která disponuje jednou z nejširších sítí poboček a bankomatů v ČR a rychle roste. Své služby orientuje jak na občany, tak na malé a střední podniky. Moneta má diverzifikované portfolio průmyslových i finančních firem, které generují vlastní finanční aktiva.
  Dříve působila na trhu pod jménem GE Money Bank, ještě dříve fungovala jako Agrobanka.

  Dotazy v poradně k GE (MONETA Money Bank)

  #3709, IBAN a sort code, Platba, 18.7.2017

  Dobrý den, mám banku Moneta Money Bank, a potřebuji vyřídit zahraniční platbu přes internetové bankovnictví do Británie v librách. Mám k dispozici číslo účtu, jen číslice (8), takže to pravděpodobně není IBAN formát, a sort code (6 číslic ve formátu xx-xx-xx). Budu potřebovat zjistit IBAN formát čísla účtu, abych mohla platbu uskutečnit? A sort code mám zadat s pomlčkami nebo bez? Nejsem si jistá čím se řídit. Děkuji za pomoc.

  Dobrý den,

  pro mezinárodní platbu je třeba znát IBAN (mezinárodní formát čísla účtu) a SWIFT/BIC ("mezinárodní kód banky"), které Vám musí sdělit příjemce platby. Číslo účtu v lokálním formátu a sort code (lokální bankovní kód) Vám bohužel nepomohou (sort code je lokální záležitost, pro mezinárodní platby se nepoužívá).

  #3639, Kauce pro podnikatele, Půjčka, 19.6.2017

  Která banka je schopna poskytnout 5 mil. Kč kauci za přijatelných podmínek? Podnikáme v oboru prodeje nápojů alko, víno, pivo a nealko již 27 let.

  Dobrý den,

  současný přebytek likvidity na trhu přeje podnikatelským úvěrům, které jsou dnes dostupné za velmi nízké úroky (s ručením nemovitostí i za 5%). Doporučuji prostudovat nabídku družstevních záložen (např. ANO SD), které se v oblasti úvěrování zabývají výhradně podnikatelskými půjčkami. Z bank by mohla zajímavé podmínky nabídnout Creditas, která má v současné době značný přebytek kapitálu. 

  Kauce bude pravděpodobně řešena bankami/záložnami jako klasický úvěr, ale v případě budoucí a jiné potřeby financování (např. factoring, akreditiv, záruky) bych doporučil taktéž KB nebo MONETA Money Bank.  

  #3638, Platební styk o víkendu, Platba, 18.6.2017

  Dobry vecer, prosim, jak funguji platby v Moneta Money Bank o vikendu? Mezi dvema ucty z Monety a mezi Monetou a jinymi bankami? Dekuji

  Dobrý den,

  mezibankovní platební styk (mezi libovolnými dvěma bankami/přes clearingvé centrum ČNB) je v provozu pouze v pracovní dny. Platební příkazy zadané během svátků a víkendů se zpracují až v následující pracovní den. Platební styk v rámci jedné banky funguje u valné většiny bank nepřetržitě (tedy včetně víkendů a svátků).  

  #3612, KB nebo MONETA Money Bank?, Běžný účet, 6.6.2017

  Je pravda, že MONETA Money Bank má zdarma vklady hotovosti, výběry z bankomatu, vedení účtu bez podmínek i cestovní pojištění zdarma? Jaký musí být měsíční vklad na účet u KB, aby bylo vedení účtu zdarma? Je možné tam vložit peníze a druhý den cokoliv vybrat?

  Dobrý den,

  MONETA Money Bank nabízí vedení účtu bez poplatku při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na účet (jinak 149 Kč/měsíc). Zdarma/v ceně jsou vklady na pobočce, výběry z vlastní sítě bankomatů, tuzemský platební styk a platební karta. Za cestovní pojištění se připlácí. 

  KB nabízí to samé, ale navíc s cestovním pojištěním v ceně/zdarma. Pro příjem zasílaný na účet není striktně stanovena min. hranice a při nesplnění této podmínky si KB účtuje jen 68 Kč/měsíc. 

  V obou případech je možné peníze jeden den na účet poslat a druhý den je vybrat. 


  #3585, SEPA do Německa, Platba, 29.5.2017

  Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho trvá převod peněz z MONETA Money Bank v ČR do Postbank v Německu. Platba zadaná jako SEPA-europlatba v eurech. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  SEPA platba z ČR do Německa trvá 2-4 pracovní dny.

  Články o GE (MONETA Money Bank)

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …šem není zadarmo. Nízké úroky bývají obvykle doménou prémiovýchkaret, za které se platí – a ne málo. Výjimku tvoří pouze nabídka Diners Club aMONETA Money Bank spoplatkem o řád nižším než konkurence (Diners Club zcelabez poplatku) a možností prominutí i tohoto poplatku při měsíční ú…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …ditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, m…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …Sberbank:1,79%, bez životního pojištění +0,20% UniCredit Bank:1,79%, bez životního pojištění +0,50% Equa bank:1,99% při sjednání pojištění MONETA Money Bank:1,99%, bez životního pojištění +0,10% Hypotéky – refinancování První místa dlouhodobě drží duo Fio & Wüstenrot, kde se…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  …ladu, výpovědní lhůta 3 měsíce, min. vklad 0,5 mil. Kč ING Bank (ING konto): 0,50% do 300 000 Kč, dále 0,10%, BONUS 500 Kč za založení účtu MONETA Money Bank (Genius 9): 0,50% do 100 000 Kč a dále 0,20% při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na běžný účet, jinak 0,10% Z družstevních …

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  … výše úvěru). Top nové úvěry Wüstenrot hypotéční banka:1,49%, bez životního pojištění +0,2% Fio banka:1,68%, bez životního pojištění +0,2% MONETA Money Bank:1,69%, bez životního pojištění +0,1% mBank:1,74%, bez životního pojištění +0,25% Equa bank:1,79% při sjednání pojištění …

  Banky v ČR