Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Banky v ČR Poštovní spořitelna
Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna

Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
IČ:  
SWIFT: CEKOCZPP 
Kód banky: 0300 
Na českém trhu:  

Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.

O bance Poštovní spořitelna

Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a. s. Naše služby v současné době využívá více než dva milióny klientů. K dispozici jim je nejširší síť obchodních míst v České republice – Era finanční centra a přepážky Poštovní spořitelny na každé poště.

Zaměřujeme se na jednoduše dostupné elektronické služby, ke kterým se naši klienti dostanou prakticky přes jakýkoli telefon, smartphone, tablet nebo počítač. Spojujeme výhody online světa i světa kolem nás, stejně tak se neomezujeme jen na finanční služby.

Era chce přinášet více pohody do života, pomáhat vyřídit každodenní starosti i velké plány tak, aby její klienti měli více času pro sebe i své blízké.

Banky v ČR