Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Banky v ČR Waldviertler Sparkasse von 1842 AG
Waldviertler Sparkasse von 1842 AG

Waldviertler Sparkasse von 1842 AG

Web: www.wspk.cz Internetbanking: eb.wspk.cz
Adresa: Klášterská 126/II, 377 01 Jindřichův Hradec 
IČ: 49060724 
SWIFT: SPWT CZ 21 
Kód banky: 7940 
Na českém trhu: 21.4.1994 

Expertní hodnocení banky Waldviertler Sparkasse von 1842 AG

Česká odnož rakouské banky, zastoupena pouze lokálně v jižní části republiky. Jako jeden z mála posledních peněžních ústavů stále nabízí vkladní knížky. U běžného účtu je zde vidět snaha cílit na různé segmenty na trhu (k mání je i speciální účet pro důchodce), ale opět se mi zdá tento model již trochu out a naopak in je dnes jednoduchá nabídka s jedním univerzálním účtem pro všechny.
Slušné sazby u hypoték, spoření při dnešních úrokových sazbách nic moc.
Banka v posledních letech vytvořila nový přehlednější web, disponuje plnohodnotným internetovým bankovnictvím. Služby jsou srozumitelné, jednoduše prezentované a vlivem toho, že banka působí v menších městech hraje prim osobní přístup a v případě firemního financování i schopnost vyjednat individuální podmínky.

O bance Waldviertler Sparkasse von 1842 AG

Waldviertler Sparkasse Bank AG je tradiční rakouská samostatná regionální banka s působností na českém bankovním trhu od roku 1994. Banka patří do rakouského uskupení Sparkassengruppe s více než 170 letou tradicí. 
WSPK se vyznačuje osobním přístupem a svoji cestu poskytování služeb občanům a malým firmám volí prostřednictvím malých měst v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě.

Banky v ČR