Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Banky v ČR Wüstenrot hypoteční banka
Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka

Adresa: Na Hřebenech II 1718/8, 140 23 Praha 4 
IČ: 26747154 
SWIFT:  
Kód banky: 7980 
Na českém trhu:  

Produkty banky Wüstenrot hypoteční banka

Expertní hodnocení banky Wüstenrot hypoteční banka

Nejenom stavební spořitelna, ale také hypoteční banka a univerzální pojišťovna (s oddělenými entitami pro životní a neživotní pojištění) nabízející kompletní portfolio bankovních a stavebně spořicích produktů. Velmi povedená reklama na životní pojištění ProSichr, která je opravdu vtipná, což bývá u reklam orientovaných na finanční produkty dnes naprostou výjimkou – jen tak dál!

O bance Wüstenrot hypoteční banka

Rok 1921, německé městečko Wüstenrot, „Spolek přátel“ a jeho motto „Každé rodině střechu nad hlavou“. Tím začala historie stavebního spoření na evropském kontinentě a také stavební spořitelny Wüstenrot, která se stala základem finanční skupiny Wüstenrot. Na základě expanze do mnoha evropských zemí a také spojením s jednou z největších německých pojišťovacích společností Württembergische AG se Wüstenrot stal významnou mezinárodní finanční institucí.

I v naší zemi je Wüstenrot velmi úzce spojen s počátky stavebního spoření. Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s. zahájila svou činnost na podzim roku 1993, v roce, kdy byl přijat zákon o stavebním spoření. Od té doby si získala důvěru statisíců klientů, kterým stavební spoření umožnilo financovat bydlení, vytvořit finanční rezervy na stáří i ušetřit si peníze na jiné potřeby.

Stejně jako v mateřských zemích i v České republice bylo záměrem Wüstenrotu poskytnout klientům ucelený soubor finančních služeb z oblasti rodinných financí. Proto byla v roce 1998 založena Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s., která klientům nabídla zajímavé produkty rizikového a kapitálového životního pojištění, které v průběhu dalších let doplnila investičním životním pojištěním.

V roce 2003, kdy svoji činnost zahájila Wüstenrot hypoteční banka a.s., rozšířil Wüstenrot sféru své činnosti o hypoteční obchody. Své prvotní portfolio sestávající z hypotečních úvěrů pro fyzické osoby a vydávání hypotečních zástavních listů banka postupně rozšířila o hypoteční a podnikatelské úvěry poskytované na účely bydlení právnickým osobám. Další významný mezník v rozvoji bankovních služeb představovalo zavedení depozitních produktů a internetového bankovnictví na přelomu let 2010 a 2011.

Čtvrtou, nejmladší společností skupiny je Wüstenrot pojišťovna a.s., která získala licenci v květnu 2008 a specializuje se na neživotní pojištění, a to především na pojištění bydlení, pojištění vozidel, pojištění malých a středních podnikatelů a cestovní pojištění.

Všechny čtyři společnosti finanční skupiny Wüstenrot vzájemně velmi úzce spolupracují a mají i společnou obchodní sít finančních poradců. Díky tomu má klient Wüstenrotu svého osobního finančního poradce, a tím všechny potřebné služby snadno dostupné pod jednou střechou.

Banky v ČR