Nebankovní instituce Cetelem se dne 3.5.2017 přejmenovala na Hello banka (Hello bank!)

Produkty Nebankovní instituce Cetelem

Přehled Nebankovní instituce Cetelem

Internetbanking
Adresa:
Karla Engliše 5, 150 00 Praha 5
E-mail
Telefon
03814742
Na českém trhu

Pobočky Cetelem

REKLAMA

O nebankovní instituci Cetelem

Společnost Cetelem je silná a stabilní společnost, která se svojí patnáctiletou tradicí na českém finančním trhu patří mezi největší a nejvýznamnější nebankovní poskytovatele úvěrových produktů a služeb. Prostřednictvím svých poboček a sítě obchodních partnerů nabízí klientům:

  • klasické spotřebitelské úvěry v prodejnách obchodních partnerů
  • účelové a neúčelové osobní půjčky
  • kreditní karty
  • produkty určené k financování motorových vozidel
  • různé typy pojištění

Cetelem je dceřinou společností francouzské banky BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, která poskytuje spotřebitelské úvěry již od roku 1953 a postupně rozšířila pole svého působení do 25 zemí světa na čtyřech kontinentech.

Nahlásit chybu
REKLAMA

Chci spočítat nejvýhodnější půjčku

Měsíční splátka při úrokové sazbě 4.49 % p.a.

Celkem zaplatíte .

Pozn.: Spočítejte si orientační výši splátky při nejlepší dosažitelné úrokové sazbě na trhu. Kalkulace nezohledňuje individuální podmínky žadatele. Kliknutím na tlačítko můžete přejít do on-line žádosti vybrané banky.

REKLAMA

Expertní hodnocení Nebankovní instituce Cetelem

Tradiční nebankovní poskytovatel půjček na českém trhu. Na rozdíl od jiných nebankovek se tady spotřebitel nemusí bát vzít si půjčku, či využít kreditku. Úrokové sazby se podobají sazbám bankovního financování a jsou na hony vzdálené běžným úrokovým sazbám jiných nebankovek. Firma vyznává odpovědné úvěrování a pro klienty kteří mají problém se splácením závazků dokonce zřídila bezplatné poradenské centrum.Po vzoru ostatních společností ze skupiny se z firmy v létě 2017 stala Hello bank! a nabídla širší rozsah služeb a on-line bankovnictví.

Cetelem doposud nabídl bankovní produkty v těchto kategoriích: půjčka, kreditní karta.

Nahlásit chybu

Dotazy v poradně k Cetelem

Nedaří se mi splácet, chci prominout půjčky

27.3.2021 Půjčka

Dobrý den, když jsem si brala úvěrovou kartu, byla banka Hello bank ještě nebankovní Cetelem. Měla jsem měsíční příjem 21 000 Kč. Pobírám částečný invalidní důchod a úrazovou rentu. V roce 2019 jsem ale bohužel byla na půl roku vyřazena z evidence ÚP a přišla jsem o úrazovou rentu, zbyl mi pouze invalidní důchod 6 900 Kč měsíčně. A jsem samoživitelka. Z toho mjsem usela platit nájem 4 500 Kč, u své banky jsem měla měsíční splátku 5 400 Kč. Hello bank splátku 3 600 Kč. Bohužel jsem poplatila nájem, moje banka mi automaticky strhává z účtu splátku, a byla jsem v mínus 3 000 Kč, nezůstalo mi ani na chleba. Dcera mě musela živit a Hello bank jsem opravdu neměla z čeho platit. Hello bank mi tudíž zesplatnila úvěrovou kartu, soud to uznal a rozhodl, že jim to musím zaplatit celé. Neměla jsem. Potom se mi stalo to, že sedmý měsíc mi měli vrátit úrazovou rentu, ale jejich výpočet už byl jiný a dostala jsem a dostávám o 7 500 Kč méně. Celkem 16 000 Kč.Tak mi Hello bank na to napsala, že mám platit 2 500 Kč. Zapomínám na platbu elektřiny, měsíčně 900 Kč a úvěr u stavební 600 Kč. Tak to co mi zbylo, dokázal by z toho zbytku někdo žít? Byla jsem tak dlouho o vodě a chlebu s máslem. Hello bank mi dala exekuci. Z dluhu 69 000 Kč je nyní 137 000 Kč. Žádala jsem o zastavení exekuce na to konto to Hello bank dal řešit soudu a ten to zamítl. Takže co mám dělat? Mám šanci na ministerstvu spravedlnosti?

Dobrý den,

každá svéprávná osoba plně odpovídá za své závazky a musí vrátit půjčené peníze. Nemůžete chtít dluhy prominout jen proto, že jste matka samoživitelka, částečný invalida nebo že Vás Úřad práce vyřadil z evidence. Půjčku jste neplatila, úvěr byl zasplatněn a banka po Vás dluh vymáhá exekučně. To je naprosto v pořádku, není na tom nic závadného. Proto soud Vaší žádosti o zastavení exekuce nemohl vyhovět. 

ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Nesplácení půjčky a vymáhání dluhů

4.1.2021 Půjčka

Pokračování dotazu č. 12281: Děkuji za odpověď. Mám ještě otázku. Jak dlouhá doba obvykle uplyne od první nezaplacené částky k vydaní exekučního příkazu soudem, nikoli k samotné práci exekutora? A jak je to s věřiteli v mimobankovním sektoru jako například Cetelem, Provident apod.? Vím že oni tyto věci předávají přímo vymahatelským firmám. Dokonce to dělají i banky, např. Equa Bank. Co mají tyto vymahatelské firmy společné s exekutory a mají stejná práva? Jak je možné, že exekutor musí čekat na soud a oni ne? Navíc pokud získám peníze v průběhu času, od doby kdy věřitelé (bankovní či nebankovní sektor) věc postoupí do soudního řízení? Mohu dluh znovu začít splácet, či zaplatit celý, nebo již musím počkat jak to vše dopadne? Pokud začnu splácet dluh v období kdy se problémem již zabývá soud, ale nedošlo ještě k rozsudku, může být tento soud zrušen? A poslední otázka, v případě že finančně nejsem schopen splácet své závazky dle smluvních ustanoveních o úvěru, které jsem uzavřel s bankami, ale pravidelně splácím ve výši jež mi umožňují současné finanční možnosti, může i tak banka dát věc k soudu a může soud rozhodnout o exekuci? Děkuji

Dobrý den,

porušíte-li podmínky úvěrové smlouvy (např. nesplácíte řádně a včas), může Vám věřitel půjčky zesplatnit a požadovat po dlužníkovi okamžité navrácení celé dlužné částky. Toho dlužník obvykle není schopen a věřitel začíná dluh vymáhat. Část věřitelů vymáhá dluhy interně (obvykle soudní cestou/exekučně) a ostatní tyto tzv. úvěry v selhání odprodávají dalším subjektům (nejčastěji společnostem, které se specializují na vymáhání problematických pohledávek). 

Příklad: Dlužíte 100 000 Kč, přestanete splácet a banka si vyhodnotí, že je pro ni jednodušší pohledávku prodat jiné společnosti za část ceny (např. 40 000 Kč). Banka inkasuje část peněz hned, nemá s tím žádné další starosti/administrativní náklady a v reportingu sníží množství úvěrů v selhání. Banka se tak může naplno věnovat svému oboru podnikání, což je půjčování peněz (nikoliv vymáhání dluhů). Pohledávku koupí firma, která se specializuje na vymáhání pohledávek. Je to WIN-WIN (každý se věnuje tomu, co umí nejlépe - není to nic proti neplatícím klientům). 

Exekutor má na rozdíl od vymahatelské firmy více možností, jak dluh vymoci (může obstavit majetek, blokovat účet, zajistit srážky ze mzdy, atd.), ale může konat až po té, co soud nařídí exekuci. Vymahatelská firma se obvykle snaží nejprve domluvit s dlužníky "po dobrém" na splátkovém kalendáři a teprve v případě selhání těchto snah žádá firma soud o povolení exekuce (pak opět nastupuje exekutor). 

Každý poskytovatel půjček (banky, nebankovní společnosti) postupuje trochu jinak a nelze obecně říci, kdo bude jak ve vašem případě dále jednat (a jak rychle). Vždy je lepší (a pro Vás levnější) problémům předcházet a snažit se s věřiteli domluvit. Dluh se totiž navyšuje nejen o úroky z prodlení a smluvní pokuty, ale též o náklady vymáhání. A ty mohou být značné.

ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Články o Cetelem

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena