Citibank

   
KÓD BANKY 2600
Internet www.citibank.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Kalamajka mik mik mik plusy žádný šmik šmik šmik. Teda pokud za pozitivní neberete uhrovité studentíky a blondýny ze středních škol (budoucí elita finančních poradců z OVB, případně ještě horších brokerských garážových společností), kteří se Vám v OBI a ostatních hobby-marketech snaží vnutit extra nevýhodnou kreditní Citi-kartu. Na této bance jsme zkrátka nenalezli vůbec nic pozitivního. Předražené produkty, mizerný zákaznický servis, firemní finance ještě horší – navštíví Vás zástupce banky, který naslibuje hory doly a jen co přesunete veškeré firemní finance sem, vše přestane fungovat, banka ztratí zájem a je skoro problém se svými penězi vůbec disponovat. A to se banka snaží pozicovat na trhu jako „high class“.


 

O bance

   

Společnost Citibank působí na tuzemském trhu již řadu let, z čehož vyplývá, že i ona si již získala své příznivce, kteří na její služby nedají dopustit. V poslední době se dostala do povědomí lidí především díky změně vlastníka, což se stalo 1. ledna 2008. Společnost Citibank a.s. se tak změnila z dceřiné společnosti stoprocentně vlastněné společností Citibank Overseas Investment Corporation se sídlem v USA na pobočku akciové společnosti Citibank Europe plc se sídlem v Irsku. Majitelé účtů u této banky se však o své úspory bát nemusí, banka i tak podléhá České národní bance, což zajišťuje plný dozor nad všemi procesy v Citibank.


Citibank, jak již samotný název napovídá, je součástí ohromné finanční skupiny City, která patří mezi největší na světě. Její historie se počítá od roku 1812, kdy byla založena pod názvem First National City Bank. Největší základnu má ve Spojených státech amerických – dokonce se v března roku 2007 stala největší bankou v této zemi. Skupina Citi působí v bezmála 100 zemích po celém světě, skoro polovinu svých poboček má právě v USA. Její rozptyl ve finančním světě je však obrovský a není proto divu, že má velice silné postavení ve všech zemích, kde se rozhodla založit svou pobočku. Po celém světě tak má tato mezinárodní banka přes 200 milionů spokojených zákazníků jak z řad běžných střadatelů, tak i velkých podniků.


Základní filosofií Citibank je poskytnutí služeb v nejvyšší možné kvalitě. Z toho důvodu se snaží zaměstnávat dokonalé profesionály – odborníky ve finančním sektoru (dohromady pro Citibank pracuje přes 300 tisíc lidí). Zaměstnanci Citibank by vám měli být schopni kdykoliv odpovědět na váš dotaz, který se týká produktů této společnosti. V komunikaci se zákazníkem ctí banka pravidlo naprostého utajení za předpokladu, že je vše v souladu s právními předpisy dané země. Vy jako zákazníci si tak můžete být jisti, že vaše peníze jsou skutečně v bezpečí.


Základní myšlenkou pro úspěch v tolika zemích světa je propojení globální ekonomiky se znalostmi místních podmínek. Proto se samozřejmě vždy snaží Citibank prosazovat myšlenku lokální globalizace, což je prvek, který vnáší do bankovnictví zcela nový rozměr. Oproti konkurenci je v předstihu hlavně díky tomu, že své zaměstnance neustále proškoluje a snaží se zaplnit mezery na trhu. Své služby tak díky tomu dostává do maximální kvality. Citibank záleží na každém klientovi, ať už je chudý, či bohatý, pro všechny má stejně výhodné podmínky. Přeci jen zkušenosti, které jsou získané z tolika zemí, se mohou postupně aplikovat na všechny ekonomiky. Postupná globalizace celého světa nakonec ukáže, zda právě tento trend byl zvolen správně.


Všechny stížnosti, které jsou bance předloženy z řad jednotlivých klientů jsou podle jejích slov bedlivě prozkoumány a postupně se analyzují. Pokud se dospěje k tomu, že vznesený návrh prospěje zlepšení služeb, je okamžitě aplikován. Hlavním cílem Citibank je spokojený zákazník, který je kladen na první místo. Dokonce banka spolupracuje se sdruženími, které chrání obyčejné spotřebitele. Snaží se kupříkladu vzdělávat veřejnost v problematice zbytečného zadlužování jednotlivých domácností.


Stejně jako jiné instituce, i Citibank podporuje v zemích, kde má své pobočky, různé charitativní akce. Proto je také sponzorem mnoha neziskových institucí, které se podílejí na zkvalitnění života nás všech. Všichni zaměstnanci se zapojují do akce Citi s názvem Global Community Day. Peněžité dary jsou směřovány přesně do těch míst, kde jsou nejvíce potřeba – do neziskových organizací.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR