Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Články Peníze

Peníze

Některé užitečné tipy pro ochranu vašich financí

Některé užitečné tipy pro ochranu vašich financí

11.11.2013, Peníze, Autor: Jan Starčevič

Banky investují každoročně desítky milionů korun na zabezpečení všech účtů tak, aby byly maximálně chráněny před kriminálními aktivitami. I když je krajně nepravděpodobné, že přijdete o peníze vinou podvodného jednání banky, stále můžete být zranitelný jinak. Pak do značné míry záleží na vás, jak moc vás může podvodník poškodit. Tento článek má upozornit na několik jednoduchých opatření, kterými můžete ztížit práci kriminálníkům a ušetřit si nervy – nehledě na ztrátu finanční.

Podvody s převody peněz ze zahraničí

Podvody s převody peněz ze zahraničí

25.9.2013, Peníze, Autor: Petr Jermář

Na Čechy začínají opět ve větším cílit podvodné emaily slibující pohádkové zbohatnutí za zcela nepatrnou protislužbu v podobě participace na převodu peněz ze zahraničí. Přestože jde o trik poměrně starý a dobře známý již z dob 90. let, kdy došlo k prvnímu masivnímu rozvoji mailové komunikace, stále se najde dost jedinců, kteří jsou ochotni uvěřit zcela neznámému cizinci z druhé straně zeměkoule a poslat mu nemalé peníze s vidinou velkého zisku. Místo očekávaného zisku však business končí velkou ztrátou a potrestat či vůbec vypátrat podvodníka je téměř nemožné.

Milionářem snadno a rychle – zn. zaručeně!

Milionářem snadno a rychle – zn. zaručeně!

14.10.2012, Peníze, Autor: Petr Jermář

Pyramidové a jiné podvodné či nečestné záležitosti mají v České Republice jistě kratší historii než v západních zemích, nicméně zde pořád přežívají i 20 let po revoluci. Lidé zkrátka rádi naslouchají mýtům, které zaručují brzké peníze bez rizika, přestože jsou ony mýty zcela ekvivalentní fikcím o rostoucích klobásách na stromech a o pivě tekoucím potoky.

O penězích a lidech

O penězích a lidech

19.9.2012, Peníze, Autor: Pavel Strašák

Proč vznikly peníze, jak se od mincí ražených z drahých kovů přešlo k bankovkám, proč vznikly komerční banky, jaká je úloha centrální banky či jak je tištění nových nekrytých peněz (inflace) škodlivé...o tom a mnohém další pojednává zábavnou formou krátké animované video České národní banky, které doporučujeme všem ke shlédnutím.

Finanční poradenství po Česku

Finanční poradenství po Česku

9.5.2012, Peníze, Autor: Petr Jermář

Jak kdysi prohlásil nyní již bývalý čestný předseda ODS, peníze jsou až na prvním místě. Sice není k dispozici seriozní výzkum prokazující prožití šťastnějšího života v případě, že jsme majetní oproti stavu opačnému, nicméně ať se nám to líbí nebo ne, něco na tom asi pravdy bude. O to neuvěřitelnější je současný stav fungování finančního poradenství v Čechách, kdy většina národa je svolná k nakládání s majetkem a finančnímu plánování na základě podivných rad ještě podivnějších lidí, kteří se místy až drze nechávají zvát finančními poradci.

Banky v ČR