Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Články Politika

Politika

Šmejdi

Šmejdi

12.5.2013, Politika, Autor: Petr Jermář

Mezi směsicí v poslední době do kin uváděných průměrných až podprůměrných filmů na plátno zavítal i jeden skutečný klenot – český film Šmejdi. Snímek pojednávající o tzv. nakupovacích zájezdech pro důchodce, resp. o všechny meze přesahujících obchodních praktikách pořadatelů těchto zájezdů má značnou informační a osvětovou hodnotu. Zdali se aspoň částečně dostaví efekt procitnutí zejména starších lidí, coby potenciálních obětí těchto podvodů, ukáže čas. Mezitím se již stihnul dostavit zcela jiný a nevyžádaný efekt – Bohuslav Sobotka začal objíždět domy seniorů a za použití stejných „mez přesahujících obchodních praktik“ lidem nutí místo vysavačů a nádobí přímo ČSSD a KSČM.   

Nemoderní česká levice

Nemoderní česká levice

1.4.2013, Politika, Autor: Jan Budín

Ač je do řádných parlamentních voleb poměrně daleko a na mimořádné volby to i přes občasná silnější slova koaličních politiků nevypadá (strany pravice jsou s preferencemi na dně a poslanci středopravicového uskupení Napoleona z Malé Strany stejně jako jejich kolegové z odštěpku železné lady z ministerstva obrany se po dalších volbách do parlamentu podívají max. jako návštěva na galerii), parlamentní strany již nyní začínají lákat voliče na svůj staronový program. Nejaktivněji tak během posledního týdne konala ČSSD – pojďme se blíže podívat na hlavní nosné body programu této strany, která má reálnou šanci vyhrát následující parlamentní volby a být pověřena sestavení příští vlády

Kyperská krize aneb novodobá měnová reforma

Kyperská krize aneb novodobá měnová reforma

27.3.2013, Politika, Autor: Petr Jermář

Důvěra lidí v jižní Evropě v bankovní domy klesá na samotné dno. Vůbec poprvé v novodobé historii západního světa totiž někoho napadlo začít brát peníze lidem přímo z bankovních účtů jednorázovou srážkovou daní, což v mnohém může připomínat měnovou reformu provedenou v Československu roku 1953, dodnes považovanou za jednu z největších nespravedlností komunistického režimu. Jaké dopady bude mít nynější kyperská krize na důvěru obyvatel EU? Zkrachuje západní civilizace už zítra?

Je sKarta esem v rukávu?

Je sKarta esem v rukávu?

5.3.2013, Politika, Autor: Zuzana Karasová

Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončilo malou reformu v konsolidaci a vyplácení sociálních dávek. Cílem této reformy bylo v některých oblastech sloučit několik menších dílčích dávek do jedné větší (zdravotně postižení) a zároveň zefektivnit systém výplaty dávek přesunutím této agendy na externího partnera – banku – a změnou výplaty dávek od její fyzické podoby (poštovní poukázky) k elektronické (výplata na technický účet k platební kartě). Je tento nový systém výplaty výhodný pro všechny zainteresované subjekty (stát, příjemci dávek, banka)?

Sebevražedná levicová politika pravicové vlády

Sebevražedná levicová politika pravicové vlády

28.10.2012, Politika, Autor: Petr Jermář

Máme za sebou volby do zastupitelství krajů a do senátu, které skončily nikterak překvapivým debaklem pravice. Více než kdy jindy byly oboje volby nikoliv o komunální politice a vyzrálých kandidátech do senátu, ale silně připomínaly anketu o politice vládní. Přeje si český volič skutečně návrat k socialismu, který z podstaty věci v Čechách a dalších středně rozvinutých ekonomikách podobného mentálního založení společnosti fungovat nemůže nebo to byl jen vyslaný zoufalý avšak jediný možný signál adresovaný pravicové politické scéně?

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

6.6.2012, Politika, Autor: Petr Jermář

Pod heslem dostihnout a předehnat Evropská unie úspěšně trumfuje v nerozumnostech svůj vzor z východního bloku již několik let. Poslední novinkou je tzv. Evropský stabilizační mechanismus (ESM), bohužel již schválený i parlamentem České republiky. A o co vlastně jde?

O vítězství francouzské levice a jeho dopadech na rostoucí nezaměstnanost

O vítězství francouzské levice a jeho dopadech na rostoucí nezaměstnanost

20.5.2012, Politika, Autor: Jan Budín

Zdá se, že většina populace má již dost kapitalismu a konzervatismu a je opět nadšená z bludů levicové politiky. V zemích západní Evropy by to ještě nějakou logiku mít mohlo, neboť tam lidé nezažili půl století trvající intenzivní devastaci průmyslu, inteligence a především svobodné mysli. V Čechách a Slovensku to však smysl postrádá. Buď ztrácíme rychle paměť, nebo v nás převládá nezdravý idealismus o spravedlivém světě, kde mají všichni stejně.

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

14.12.2011, Politika, Autor: Petr Jermář

Během posledních dní se v Čechách naplno rozjela bouřlivá diskuze na téma půjčky 90 mld. Kč z devizových rezerv České národní banky pro Mezinárodní měnový fond. Diskuze neprobíhá pouze v médiích, ale doslova na každém rohu – je jedno, jestli sedíte v práci, v parku na lavičce nebo v hospodě – všude se lidé chytají za hlavu a bojí se nenulové pravděpodobnosti poskytnutí úvěrů. A že je čeho se bát! Pokud by půjčka (skoro jistě nevratná) poskytnuta přece jen byla, jednalo by se o akt, který je v přímém rozporu se zájmy České republiky.

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

1.11.2011, Politika, Autor: Petr Jermář

Stavební spoření lze dnes bezesporu prohlásit za jeden z největších podvodů na lidech (podobně jako kapitálové či investiční životní pojištění, spořicí produkty pro kojence, etc., ale o tom jindy). Ze všech stran neustále slýcháme, že se jedná o nejvýhodnější spořicí produkt na trhu. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou a lidé tomu po dvaceti letech bohužel i skutečně věří. Jenže on to zas tak výhodný produkt není. Šest let nesmíte sáhnout na úspory, platíte tučně za zřízení a vedení produktu (cca 1% z cílové částky za uzavření smlouvy, při průměrné částce 200 000Kč zaplatíte 2000Kč, za vedení účtu kolem 300Kč ročně) a stavební spořitelny z Vás navíc dělají tak trochu blbečky, viz velmi netriviální pravidla hry pro poplatky.

Banky v ČR