Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Články Spoření

Spoření

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

25.4.2015, Spoření, Autor: Autor banky.cz

4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle a lidem zajišťuje „garanci a jistotu“. Jak moc je ale tato garance výhodná?

Který termínovaný vklad nabízí nejvyšší úrok?

Který termínovaný vklad nabízí nejvyšší úrok?

12.3.2015, Spoření, Autor: Petr Jermář

Úrokové sazby na spořicích účtech se pohybují lehce na 1%. Kdo chce vyšší výnos, musí se poohlédnout po jiném produktu – terminovaném vkladu, kde lze dosáhnout na vyšší úrok. Které banky a družstevní záložny nabízejí nejlepší podmínky?

Kam pro spořicí účet

Kam pro spořicí účet

30.12.2014, Spoření, Autor: Petr Jermář

Spoření zažívá těžké časy, úrokové sazby se již přes rok nacházejí na naprostém minimu. I tak jsou na trhu mezi bankami velké rozdíly. Není problém nechat peníze úročit jedním procentem stejně jako pouhou desetinou procenta. Které banky nabízí nejlepší podmínky?

Velké porovnání spořicích účtů - zpravodaj srpen 2014

Velké porovnání spořicích účtů - zpravodaj srpen 2014

28.8.2014, Spoření, Autor: Petr Jermář

Hledáte spořicí účet s nejlepším úrokem? Nebo třeba jen běžný účet bez poplatků či levný platební styk se zahraničím? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání běžných účtů spořicích účtů, terminovaných vkladů, vkladních knížek a stavebního spoření.

Penzijní fondy transformované a účastnické

Penzijní fondy transformované a účastnické

26.6.2014, Spoření, Autor: Petr Jermář

Spoření v penzijních fondech označované jako třetí pilíř důchodové reformy je poměrně rozšířené – na důchod si takto spoří aktivně 5 milionů lidí (po odečtení dětí a důchodců zjistíme, že se jedná o většinu ekonomicky aktivního obyvatelstva), přičemž jednomu milionu klientů přispívá zaměstnavatel průměrně 700 Kč měsíčně. Jaký je rozdíl mezi transformovaným a účastnickým penzijním fondem? A vyplatí se vůbec na důchod ve fondech spořit?

Penzijní fondy – výnosy 2013

Penzijní fondy – výnosy 2013

31.5.2014, Spoření, Autor: Petr Jermář

Penzijní fondy během minulých měsíců postupně ohlašovaly výsledky za rok 2013. Redakce Banky.cz Vám nyní přináší kompletní přehled připsaných výnosů klientům za všech 9 transformovaných penzijních fondů. Pozitivní zprávou je, že mimo PF ČS všechny ostatní fondy překonaly průměrnou inflaci 1,4%. Nicméně i tak jsou výsledky zcela mimo očekávání střadatele, který státem dotovaným fondům peníze svěřuje na desítky let dopředu. A jaké jsou průměrné výnosy fondů za posledních 14 let? Vyplatí se vůbec spoření v penzijních fondech?

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky - zpravodaj květen 2014

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky - zpravodaj květen 2014

29.5.2014, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, kterou se chlubí v reklamě, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Dá se dnes ještě vůbec někde rozumně spořit? A na co si dávat pozor? Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet? Těmto dvěma tématům se věnuje květnové vydání našeho zpravodaje banky.cz.

Další pokles úroků u spořicích produktů - zpravodaj únor 2014

Další pokles úroků u spořicích produktů - zpravodaj únor 2014

26.2.2014, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Po krachu MSD se na trh dostaly miliardy nové likvidity. Jak si s tím banky poradily? Ustály nápor nových klientů nebo byly nuceny sáhnout k další redukci úrokových sazeb u spořicích produktů? Vyplatí se mít kreditní kartu s bonusovým programem? Nejen na tato dvě témata se blíže podíváme v rámci únorového zpravodaje banky.cz.

Kam uložit peníze před koncem roku? Zpravodaj prosinec 2013

Kam uložit peníze před koncem roku? Zpravodaj prosinec 2013

26.12.2013, Spoření, Autor: Pavel Strašák

V prosincovém vydání našeho pravidelného bankovního zpravodaje se blíže podíváme na stavební spoření a penzijní připojištění, resp. na „last minute vklady“, které by bylo žádoucí provést do konce kalendářního roku pro dosažení maximální státní podpory či daňového bonusu v podobě snížení základu daně z příjmu u fyzických osob. Neboť do konce roku zbývá pouze několik málo pracovních dní, kdy je možné převod peněz/vklad uskutečnit, vyplatí se příliš neotálet.

Jak se vyznat v úrocích a bankovních poplatcích

Jak se vyznat v úrocích a bankovních poplatcích

11.10.2013, Spoření, Autor: Jan Starčevič

Nejsou poplatky a úrok totéž? Nikoliv.

  • Úrok je vypočítaný z vypůjčené částky
  • Poplatky jsou částka, kterou vám banka účtuje za poskytnutí určitých služeb a za chod vašeho účtu. Jsou splatné nad rámec úroku

Úrok


Jak se vyznat v úrocích a bankovních poplatcích Je to cena, kterou platíte za obvyklé půjčky nebo za možnost přečerpání účtu – za kontokorent. Máte-li tedy půjčku, váš výpis z bankovního účtu obsahuje srážku označenou jako "úrok".

Banky v ČR