Banky.cz BankyFerratum Bank

Ferratum Bank

Internet: www.ferratum.cz více informací více

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Ferratum je mladá banka, která se soustředí na vysoce úročené mikropůjčky se splatností do 45 dní. Při setkání s touto bankou je na místě neztrácet obezřetnost. neboť RPSN dosahuje i desítky tisíc procent. Např. při půjčených 5 000 Kč na týden Vám banka naúčtuje úrok přes 500% a spolu s poplatky se dostanete na RPSN přes 14 000%. Chcete si půjčovat za takovouto cenu?


Ferratum Bank Limited se sídlem v Maltské republice na českém území působí na základě tzv. notifikace, kterou v souladu s právem EU učinila v roce 2012. Regulátor bankovního trhu ČNB přitom na svých webových stránkách zveřejnil oznámení , ve kterém upozorňuje veřejnost na obtížnou regulaci podnikání této malé banky a možné komplikace při uzavírání smluv o spotřebitelském úvěru a zejména při řešení sporů s bankou působící na trhu na základě jednotného práva EU.


Ferratum Bank na svém evropském webu uvádí vznik v roce 2005 a působnost ve dvaceti zemích. Malé půjčky do 10.000 Kč poskytuje banka přes internet a SMS, z ostatních bankovních činností zatím jen avizuje úvahu o vydávání depozitních certifikátů. Činnost v Česku tak banka vykonává bez přístupu do clearingu ČNB, jen prostřednictvím svých účtů u České spořitelny, Raiffeisen Bank a Komerční banky.


O nebankovní instituci

Jsme průkopníkem oboru. Skupina Ferratum Group byla v roce 2005 první společností, která začala v Evropě poskytovat mobilní mikropůjčky.


Nyní nás najdete ve 20 zemích, kde jsme pomohli již více než 1,5 mil. klientů a zaměstnáváme více než 300 finančních specialistů.


Náš slogan „More than money to everyone“ (Více než peníze pro všechny) je zároveň slibem - rychlé, jednoduchéa bezpečné půjčky zákazníkům z celého světa, nezávisle na jejich bydlišti. Půjčky poskytujeme digitálně - přes internet a SMS - abychom zajistili nejvyšší možnou rychlost a přístup k penězům.


Pro naše zákazníky a obchodní partnery jsme důvěryhodnou společností, díky zodpovědným a transparentním službám, profesionálnímu a etickému chování, stejně tak, jako díky rychlým reakcím na potřeby našich zákazníků.


Ferratum Bank Ltd je dceřinou společností Ferratum Group, která získala bankovní licenci od Malta Financial Services Authority.


 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of China Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Creditas Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank ERB Bank Expobank Fio banka HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna MONETA Money Bank Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno