Přehled produktů

   
Spořící účet 
Termínovaný vklad 
 
 

ING Bank N. V.

   
KÓD BANKY 3500
Zelená linka 800 159 159
Internet www.ing.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Původně čistě životní pojišťovna, která začala před lety nabízet i bankovní produkty spořicího charakteru (spořicí účet, terminovaný vklad). V začátcích platily jejich úrokové sazby za jedny z nejlepších na trhu, ale ING bohužel krok se špičkou konkurence neudržela a dnes se jedná bohužel už jen o lepší průměr.


 

O bance

   

Finanční společnost ING se řadí mezi nejznámější světové bankovní instituce. V České republice zaujímá velmi silnou pozici i díky tomu, že zde působí již devatenáctým rokem. Od roku 1991 je schopna poskytovat špičkový servis jak domácnostem, tak i jednotlivým fyzickým osobám anebo společnostem. Pro své klienty má přichystánu širokou nabídku produktů, nejen v bankovní branži, ale i v odvětví pojišťovacím a v oblasti penzijního připojištění osob.


Základem společnost ING Bank je bezesporu velmi silná finanční skupina ING ustanovená v roce 1991. Vznikla hlavně díky tomu, že se spojily Nationale-Nederlanden a NMB Postbank Group. Samotná zkratka ING je pozůstatkem původního názvu, tedy Internationale Nederlanden Group. Poté, co tato zkratka zdomácněla, došlo k přejmenování celé skupiny na ING Grep N.V. Od svého vzniku zaznamenala tato skupina poměrně rychlou a velkou expanzi. Nejen, že se společnost rozrůstala do nových států, ale získávala také podíly ve světových bankovních společnostech. Tak například ING Bank vlastní podíl v americké pojišťovně Equitable of Iowa anebo německé BHF-Bank. V současné době je kótována skupina ING Group N.V. na burze v nizozemském Amsterdamu.


Své zákazníky si ING Bank získává hlavně díky naprosto neotřelému přístupu k nim. Velkou výhodou je integrace všech bankovních služeb do jednoho bankovního subjektu. Klienti tak mohou využít jak bankovních služeb, tak i pojišťovnictví a v neposlední řadě také správy aktiv.


V současné době se pobočky ING Bank nacházejí téměř ve všech velkých městech v České republice. Za dobu své existence získala ING Bank v České republice hned několik ocenění. Jsou jimi například Zlatá koruna v roce 2003 anebo Certifikát International Quality Award, tedy Mezinárodní cena kvality.


Služby ING Bank jsou velmi různorodé a kromě klasického životního pojištění je možné si u této společnosti sjednat třeba penzijní pojištění anebo investovat do fondů ING. Specializací společnosti ING je mimo jiné také ING Direct. Jedná se o jakýsi inovativní koncept retailového bankovnictví, díky němuž se uplatňuje ING ve všech světových ekonomikách. Pozoruhodným programem se také stal Employee Benefits. Podstatou tohoto programu je poskytování několika zajímavých zaměstnaneckých výhod, které stojí mimo klasické mzdové ohodnocení zaměstnanců. ING poskytuje také penzijní plány a motivační pojištění pro menší i větší podniky.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR