ING Bank N. V.

Kód banky: 3500
Zelená linka: 800 159 159
Internet: www.ing.cz více informací více

Vyhledat pobočku nebo bankomat

 
  Pobočku      Bankomat
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Původně čistě životní pojišťovna, která začala před lety nabízet i bankovní produkty spořicího charakteru (spořicí účet, terminovaný vklad). V začátcích platily jejich úrokové sazby za jedny z nejlepších na trhu, ale ING bohužel krok se špičkou konkurence neudržela a dnes se jedná bohužel už jen o lepší průměr.


O bance

Finanční společnost ING se řadí mezi nejznámější světové bankovní instituce. V České republice zaujímá velmi silnou pozici i díky tomu, že zde působí již devatenáctým rokem. Od roku 1991 je schopna poskytovat špičkový servis jak domácnostem, tak i jednotlivým fyzickým osobám anebo společnostem. Pro své klienty má přichystánu širokou nabídku produktů, nejen v bankovní branži, ale i v odvětví pojišťovacím a v oblasti penzijního připojištění osob.


Základem společnost ING Bank je bezesporu velmi silná finanční skupina ING ustanovená v roce 1991. Vznikla hlavně díky tomu, že se spojily Nationale-Nederlanden a NMB Postbank Group. Samotná zkratka ING je pozůstatkem původního názvu, tedy Internationale Nederlanden Group. Poté, co tato zkratka zdomácněla, došlo k přejmenování celé skupiny na ING Grep N.V. Od svého vzniku zaznamenala tato skupina poměrně rychlou a velkou expanzi. Nejen, že se společnost rozrůstala do nových států, ale získávala také podíly ve světových bankovních společnostech. Tak například ING Bank vlastní podíl v americké pojišťovně Equitable of Iowa anebo německé BHF-Bank. V současné době je kótována skupina ING Group N.V. na burze v nizozemském Amsterdamu.


Své zákazníky si ING Bank získává hlavně díky naprosto neotřelému přístupu k nim. Velkou výhodou je integrace všech bankovních služeb do jednoho bankovního subjektu. Klienti tak mohou využít jak bankovních služeb, tak i pojišťovnictví a v neposlední řadě také správy aktiv.


V současné době se pobočky ING Bank nacházejí téměř ve všech velkých městech v České republice. Za dobu své existence získala ING Bank v České republice hned několik ocenění. Jsou jimi například Zlatá koruna v roce 2003 anebo Certifikát International Quality Award, tedy Mezinárodní cena kvality.


Služby ING Bank jsou velmi různorodé a kromě klasického životního pojištění je možné si u této společnosti sjednat třeba penzijní pojištění anebo investovat do fondů ING. Specializací společnosti ING je mimo jiné také ING Direct. Jedná se o jakýsi inovativní koncept retailového bankovnictví, díky němuž se uplatňuje ING ve všech světových ekonomikách. Pozoruhodným programem se také stal Employee Benefits. Podstatou tohoto programu je poskytování několika zajímavých zaměstnaneckých výhod, které stojí mimo klasické mzdové ohodnocení zaměstnanců. ING poskytuje také penzijní plány a motivační pojištění pro menší i větší podniky.


Kurzy

Země    ZměnaStřed
EUR EUR  směr  -0,20 %2739250
USD USD  směr  -1,41 %2508000
GBP GBP  směr  -1,21 %3743700
CAD CAD  směr  -0,95 %2002350
RUB RUB  směr  -0,79 %42580
JPY JPY  směr  -1,08 %2097000
 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno