Banky.cz NovinkyAktuálně

Novinky: Aktuálně

Družstevní záložna WPB Capital přišla o licenci

Družstevní záložna WPB Capital přišla o licenci

, Aktuálně, Autor: Pavel Strašák

Dne 7.4.2014 oznámila ČNB odebrání licence družstevní záložně WPB Capital. Rozhodnutí centrální banky není v tuto chvíli ještě pravomocné a záložna se proti němu s největší pravděpodobností odvolá. Ztráta licence by totiž pro záložnu znamenala definitivní ukončení její již nyní velmi omezené činnosti a okamžitý úpadek. Nechce se již ČNB nadále dohlížet na oproti bankám rizikovější sektor družstevních záložen a začíná cíleně eliminovat slabší články, či se ve WPB Capital dělo něco skutečně nekalého? A jak postupovat v případě, že máme u WPB uložené peníze?

Jak pokračují soudní pře o bankovní poplatky? Zpravodaj březen 2014

Jak pokračují soudní pře o bankovní poplatky? Zpravodaj březen 2014

, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

Hlavním tématem březnového vydání našeho pravidelného zpravodaje banky.cz jsou pokračující soudní spory ohledně bankovních poplatků za hypoteční úvěry. Pře za sebou mají první rok a soudy zatím rozhodují vcelku jednomyslně ve prospěch bank. „Vést si účet raději v korunách či v eurech? A v jaké měně spořit“, ptají se nejčastěji Češi pracující v zahraničí. I na toto odpoví náš březnový zpravodaj.

MSD – krach detailně aneb jak a kde se přihlásit o náhradu

MSD – krach detailně aneb jak a kde se přihlásit o náhradu

, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

Česká národní banka (ČNB) odejmula dne 18/12/2013 Metropolitnímu spořitelnímu družstvu (MSD) povolení působit jako družstevní záložna. Dle vyjádření ČNB byly důvodem závažné nedostatky v podnikání této družstevní záložny, které poškozovaly zájmy jejích vkladatelů a významným způsobem ohrožovaly její bezpečnost a stabilitu. Jak a kde se přihlásit o náhradu?

Získáte zpět své vklady z kampeliček?

Získáte zpět své vklady z kampeliček?

, Aktuálně, Autor: Pavel Strašák

Kampeličky, neboli spořitelní družstva, se v posledních třech letech staly oblíbeným úložištěm volných financí české populace. Při všeobecném poklesu úrokových sazeb z vkladů totiž právě sektor spořitelních a úvěrových družstev dokázal úrokové sazby pro střadatele udržet na pohádkových sazbách 3 – 5% p.a., zaručeně převyšujících míru inflace. Chytří klienti rychle odhalili, že díky garanci Fondu pojištění vkladů o své vklady ani úroky z nich (do 100tis. EUR) nepřijdou. Na druhou stranu reálný vývoj ukázal, že  ani zákonodárce nedokázal odhadnout všechny možnosti vývoje a řadě klientů tak peníze na dlouhé měsíce zamrzly...

ČNB stále blokuje družstevní záložny - zpravodaj listopad 2013

ČNB stále blokuje družstevní záložny - zpravodaj listopad 2013

, Aktuálně, Autor: Jan Budín

Listopad uplynul jako voda a máme tu další vydání našeho bankovního zpravodaje. Tentokráte se podíváme na vývoj úrokových sazeb u spořicích účtů, situaci kolem družstevních záložen blokovaných ČNB a stavební spoření. V samotném závěru ještě přiblížíme aktuální vývoj situace ohledně vymáhání bankovních poplatků za hypoteční úvěry.

Intervence ČNB a PR pana Tomšíka

Intervence ČNB a PR pana Tomšíka

, Aktuálně, Autor: Jan Budín

Hlavním hostem druhé poloviny Otázek Václava Moravce tuto neděli byl viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík. Jak jsme již blíže popsali v našem minulém článku Intervence ČNB a zvyšování inflace, Česká národní banka depreciovala kurz na 27 Kč/EUR s cílem zvýšit inflaci na 2%. Od pana Tomšíka čekala většina občanů rozumné vysvětlení intervencí ČNB, čehož se bohužel nedočkala. Stejně zklamán byl dle všeho i pan Frolík, druhý host diskuze, který by coby člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy, tedy i zástupce exportérů, měl být teoreticky ze slabší koruny nadšen. Bylo to jen špatné PR nebo nás nepřesvědčily samotné argumenty rady ČNB?

Intervence ČNB a zvyšování inflace

Intervence ČNB a zvyšování inflace

, Aktuálně, Autor: Jan Budín

Česká národní banka se začátkem listopadu rozhodla přikročit k intervencím na devizovém trhu a depreciovat korunu až na úroveň 27Kč/EUR. Naposledy se takto bojovalo proti apreciaci koruny v roce 2002. Nyní je hlavním cílem zvýšit inflaci až k hranici 2% (zpět na inflační cíl ČNB). Pomůže umělé zvýšení inflace české ekonomice? A pokud ano, převýší přínos následky morálního hazardu s běžnými občany?

Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

Raiffeisenbank se stala v posledních dnech terčem phishingu. Phishingem se nazývá situace, kdy méně či více povedená napodobenina webu banky řízená podvodníky láká klienty oné banky k zadání svých přihlašovacích údajů do internetbankingu. Většinu těchto napodobeni webů lze velmi snadno rozpoznat, neboť texty obsahují značné množství gramatických chyb (podvodníci bývají zpravidla ze zahraničí a příliš si s lokalizací nelámou hlavu) či jiný zásadní nedostatek, který vede k rychlému prozrazení podvodu. Poslední phishingový model cílící na Raiffeisenbank svou věrohodností  však překonal všechny současné meze a tuto dokonalou kopii přihlašovací stránky do internetbankingu včetně upozornění na rizika phishingu nelze nazvat jinak než chucpe.

Úrokové sazby ČNB - změny v uplynulém roce, očekávání pro rok 2013

Úrokové sazby ČNB - změny v uplynulém roce, očekávání pro rok 2013

, Aktuálně, Autor: Jitka Kochová

V minulém roce 2012 došlo k vícečetným pohybům v nastavení centrálních úrokových sazeb České národní banky (ČNB). Naše centrální banka působí jejich prostřednictvím na výši úrokových sazeb v ekonomice. Přímo se základní úrokové sazby ČNB týkají operací mezi Českou národní bankou a komerčními bankami, které se snaží Česká národní banka směrovat a stimulovat k určitému jednání. Komerční banky se pak rozhodují na základě nových podmínek, jak upraví úrokové sazby uplatňované vůči klientům. Zprostředkovaně tak ovlivňují sazby ČNB i úrokové sazby na klientském trhu. Jaké obchody se centrálními sazbami ČNB řídí? Jak se změnilo nastavení centrálních sazeb naší ekonomiky v roce 2012 a proč?

Profesní sebevražda na sociálních sítích aneb jak Airbank vyhodila mluvčího

Profesní sebevražda na sociálních sítích aneb jak Airbank vyhodila mluvčího

, Aktuálně, Autor: Dalibor Z. Chvátal

Když vyfotíte pozadí své kolegyně, může vám to přijít vtipné. A když se s fotkou pochlubíte veřejnosti, je to ještě větší psina. Problém je, když jste mluvčím banky. A ještě větší průšvih je, když si myslíte, že neděláte nic špatného.

  1 |2 |3 |4  z 4   

Kategorie novinek

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of China Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Creditas Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank ERB Bank Expobank Fio banka HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna MONETA Money Bank Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno