Kategorie novinek

   
 
 

Novinky: Československá obchodní banka

   
Československá obchodní banka

Pokračující výprodej na akciových a komoditních trzích tlačí dolů inflační očekávání

14.10.2014 0:00:00

Československá obchodní banka

Předplacené platební karty přicházejí. Díky ČSOB mohou firmy svým zákazníkům dávat karty, k nimž nejsou potřeba účty.

14.10.2014 0:00:00 | Plnohodnotná platební karta bez nutnosti vlastnit bankovní účet přichází do Česka. Skupina ČSOB vyvinula unikátní platformu, díky které mohou firmy svým zákazníkům nabízet vlastní platební karty. Prvním klientem ČSOB v této oblasti je síť vybraných prodejen COOP. Předplacené karty, které v západní Evropě a USA rychle nabývají na popularitě, cílí především na lidi, kteří se nechtějí vázat.

Československá obchodní banka

Cestující v Brně už nemusí hledat drobné, jízdenku si koupí bezkontaktně

14.10.2014 0:00:00 | Chtěl jsem si koupit jízdenku, ale nemám u sebe drobné – častá výmluva černých pasažérů, ale i skutečný problém poctivých cestujících. Dopravní podnik města Brna přichází s pilotním projektem, ve kterém cestujícím nabízí možnost koupit si jízdenku pomocí bezkontaktní platební karty. Celkem tři automaty s možností bezkontaktní platby byly během září nainstalovány na zastávce Hlavní nádraží a Malinovského náměstí. Od minulého týdne jsou již všechny tři plně funkční.

Československá obchodní banka

Výprodej akciových a komoditních trhů pokračuje a s ním padají úroky ještě níže

13.10.2014 0:00:00

Československá obchodní banka

ECB dělá pro podporu evropského růstu, co může.

13.10.2014 0:00:00 | Inflace v eurozóně již dávno klesla pod hranici označovanou Evropskou centrální bankou (ECB) za kritickou. Stále častěji skloňovaným termínem je deflace. Evropská ekonomika stagnuje a nedaří se ani velkým hráčům, jako je Francie či Itálie. A s oslabující ekonomikou sílí kritika vůči měnové politice ECB. Ta však už udělala, co mohla a je evidentní, že její opatření sama o sobě motor evropského hospodářství nenastartují. Je potřeba, aby se aktivně zapojily i jednotlivé státy eurozóny.