Kategorie novinek

   
 
 

Novinky: Generali Pojišťovna

   
Generali Pojišťovna

Patnáct ze sta evropských řidičů si do roka koupí další auto

20.7.2014 15:22:06 | Více než polovina motoristů z pěti evropských zemí, kteří se zúčastnili průzkumu pojišťovny Generali, plánuje v nejbližších třech letech koupi auta. Chystá se na to 82 % Poláků, 61 % Čechů a 60 % Slováků, ale jen 49 % Maďarů a 46 % Rakušanů.

Generali Pojišťovna

Za volantem se nevěnujeme pouze řízení, někteří řidiči si dokonce čtou

20.7.2014 15:22:05 | Exkluzivní průzkum pojišťovny Generali o chování řidičů v pěti evropských zemích – v ČR, Polsku, Maďarsku, Rakousku a na Slovensku – přinesl překvapivé výsledky. „Řidiči jsou schopni věnovat se za jízdy mnoha činnostem, ačkoli jsou si zároveň vědomi faktu, že se tím rozptylují a nejspíš i ohrožují bezpečnost na silnicích,“ konstatuje Jiří Cívka z pojišťovny Generali.

Generali Pojišťovna

Se změnou času pozor na únavu za volantem a „opilé“ srny

20.7.2014 15:22:05 | Zvýšenou koncentraci rizik pro řidiče přináší tento víkend i dny následující. „V sobotu dojde ke změně zimního času na letní, což je samo o sobě pro mnoho řidičů stresující. A víc než jindy je třeba dát po ránu i navečer na silnicích pozor na zvěř. Jednak v souvislosti s časovým posunem, ale také proto, že pole jsou plná mladé řepky, která dělá se srnčí zvěří divy,“ varuje Radek Bureš, vedoucí oddělení pojištění motorových vozidel pojišťovny Generali. Její klienti nahlásili v loňském roce na 900 střetů vozidel se zvířaty za více než 20 milionů korun. O rok dříve to bylo 800 případů za 16 milionů korun. Meziroční nárůst je způsobený především vyšší oblibou a penetrací povinného ručení, které kryje riziko střetu se zvířetem a se zvěří. Pojišťovna Generali jej v roce 2010 uvedla na trh jako první. Do té doby krylo riziko střetu se zvěří pouze havarijní pojištění.

Generali Pojišťovna

Pozor na změnu času, přináší riziko na silnicích

20.7.2014 15:22:05 | Zvýšenou koncentraci rizik pro řidiče přináší každoročně změna zimního času na letní. Letos na jaře k ní dochází ze soboty 29. na neděli 30. března. „V sobotu dojde ke změně zimního času na letní, což je samo o sobě pro mnoho řidičů stresující,“ připomíná Radek Bureš, vedoucí oddělení pojištění motorových vozidel pojišťovny GENERALI.

Generali Pojišťovna

Nechte s námi opravit nejhorší díry v republice

20.7.2014 15:22:05 | Výmoly.cz vyhlašují dnes za podpory Nadace pojišťovny Generali 4. ročník ankety Nejhorší díra republiky. Každý, kdo se setká s děravými silnicemi ničícími auta i nervy řidičů, se může k projektu přidat.