Kategorie novinek

   
 
 

Novinky: Generali Pojišťovna

   
Generali Pojišťovna

Přes mírnější zimu způsobil mráz více škod než před rokem. Lidé jej možná už ani nečekali

21.12.2014 6:27:48 | Přestože byla právě skončená zima mnohem mírnější než předešlé, způsobila nemalé škody. Oproti roku 2012 sice přinesla méně škod, v některých ohledech ji ale překonala. Například v případě škod způsobených mrazem. Dokládají to statistiky pojišťovny Generali. „Přiklad loňské zimy ukazuje, jak nebezpečné může být podcenění přírodních živlů. Přestože jsme si moc nezalyžovali, zimní škody nejsou zanedbatelné,“ hodnotí Jiří Střelický, ředitel produktového managementu pojišťovny Generali.

Generali Pojišťovna

Účet zimních dovolených – méně zranění i střevních potíží

21.12.2014 6:27:36 | Letošní zima byla velmi mírná a to i v počtu pojistných událostí, které musela s českými turisty řešit pojišťovna Generali. „Za celou zimu šlo o 769 případů, především úrazy a infekční onemocnění,“ říká Pavel Sivák, vedoucí oddělení pojištění osob pojišťovny Generali. Jak dodává, jde o meziroční pokles o 373 případů.

Generali Pojišťovna

Objem pojistných podvodů se zdvojnásobil

21.12.2014 6:27:23 | Růst pojistných podvodů se nezastavil ani v prvním čtvrtletí letošního roku. Detektivové Generali šetřili v jeho průběhu 215 případů. Ve stejném období loňského roku bylo podobných kauz 161. „Zatímco v prvních třech měsících loňského roku odhalili naši detektivové pojistné podvody za 7 milionů korun, letos se jejich výše vyšplhala až na 17,5 milionů korun,“ uvádí tiskový mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka.

Generali Pojišťovna

Velikonoční škody – především dopravní nehody

21.12.2014 6:27:12 | Prodloužený velikonoční víkend láká k výletům, rodinným návštěvám, přátelským setkáním. A přináší zvýšený počet dopravních nehod. „V záznamech pojišťovny Generali se již několik let objevují v hlášení velikonočních škod především dopravní nehody. Jde o střety vozidel, auta nabouraná do stromů a dalších překážek a bohužel i střety vozidel s chodci,“ komentuje údaje Radek Bureš, vedoucí oddělení pojištění motorových vozidel pojišťovny Generali.

Generali Pojišťovna

S oblibou cyklistiky roste i počet úrazů na kolech

21.12.2014 6:26:57 | Češi propadli cyklistice. Podle průzkumů každý pátý Čech tráví většinu svého volného času na kole a posledních pět let pozvolna stoupá zájem o cyklistické letní dovolené v zahraničí. To s sebou ovšem nese i stinnou stránku. „Vloni jsme řešili dvě stovky úrazů cyklistů, což byl desetiprocentní nárůst oproti předcházejícímu roku,“ upozorňuje Pavel Sivák, vedoucí oddělení pojištění osob pojišťovny Generali.