Novinky: Peníze

Jak hospodařit s financemi v důchodu

Jak hospodařit s financemi v důchodu

, Peníze, Autor: Petr Jermář

O tom, že peníze ne vždy přinášejí štěstí, se přesvědčil nejeden senior, když byl o všechny úspory obrán podvodníky či nespravedlivě rozdělil majetek mezi svou rodinu, čímž rozbil leta budované rodinné vztahy. Jak se vyvarovat nejčastějších chyb?

Kde se dá ušetřit?

Kde se dá ušetřit?

, Peníze, Autor: Petr Jermář

Až dvě třetiny českých domácností neušetří měsíčně více než 3 000 Kč. Přitom by stačilo málo – zrevidovat své pravidelně se opakující výdaje (např. za energie, telefon, bankovní služby, pojištění) a za menší peníze dostat mnohdy stejnou službu. Kde všude by se tedy dalo ušetřit?

Záhada jménem finanční rezerva 2

Záhada jménem finanční rezerva 2

, Peníze, Autor: Autor banky.cz

Kam  uložit 20 000 Kč není tak důležité, ale co když mám 50 000 Kč nebo třeba 200 000 Kč? U těchto částek už zhodnocení hraje důležitou roli. Pro začátek je důležité si rozdělit finanční rezervy na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé.

Podvody s prodejem produktů po telefonu

Podvody s prodejem produktů po telefonu

, Peníze, Autor: Petr Jermář

Každému z nás ročně zavolá nespočet prodejců kreditních karet, úvěrů, telefonních tarifů, energií či dokonce zdravotního pojištění a nutí nás ke koupi jejich produktu. Techniky prodeje jsou různé. Někdo se představuje jménem telefonního operátora či banky, ale ve skutečnosti se jedná o externí agenturu, další mlží stylem „váš současný produkt končí a je třeba sjednat nový“, a jiný se nám zmiňuje jen o výhodách nového produktu, ale zamlčí, či na přímou otázku dokonce zapře, informace o poplatcích s produktem spojených. Takto nesolventní prodejci jednají na hraně zákona a vždy se jedná o pro nás nevýhodnou koupi, které je radno se vyhnout obloukem. Pojďme se blíže podívat na nejčastější podvodné triky nejen telefonních prodejců.

Záhada jménem finanční rezerva 1

Záhada jménem finanční rezerva 1

, Peníze, Autor: Autor banky.cz

Určitě mi dáte za pravdu, že finanční rezerva je takovou malou záhadou. Každý ví, že finanční rezerva je důležitá, ale téměř nikdo ji nemá. Pokud ji ale nedokážeme vytvořit, nikdy si nevybudujeme finanční majetek a nedosáhneme finanční nezávislosti. Tvorba rezerv není v dnešní spotřební době moderní, úvěrové firmy a firmy vyrábějící spotřební zboží mají žně. Avšak my, běžní spotřebitelé, takzvaně „ostrouháme“  v případě, že přijdeme o zaměstnání, zhorší se znám zdravotní stav nebo se nám nebude chtít pracovat. Pojďme si tedy o finanční rezervě něco povědět.

Nakupujeme na internetu - jak platit bezpečně a rychle

Nakupujeme na internetu - jak platit bezpečně a rychle

, Peníze, Autor: Pavel Strašák

Snad každý z nás již někdy nakupoval v internetovém obchodě neboli eshopu, který na rozdíl od tradiční kamenné pobočky může mnohdy nabídnout zajímavější podmínky v podobě lepší ceny a většího komfortu při samotném nákupu; produkty se nám lépe a rychleji porovnávají co se vlastností a ceny týče. Jsme zde však omezeni v možnostech platby, kdy není možné z podstaty věci platit hotově či kartou přes terminál a na výběr mámě obvykle pouze dobírku či převod na účet. V posledních letech však k těmto dvěma tradičním způsobům placení přibyly i další možnosti jako online kartou, pomocí online nástroje banky (např. mPeníze od mBank, Platba 24 přes Servis 24 České spořitelny, atd.) či přes online nástroj někoho jiného než své banky, tedy prostředníka (nejznámější Paypal.com nebo česká alternativa PayU). A jak zaplatit rychle, bezpečně a ke své plné spokojenosti? Pojďme si podrobně popsat výše zmíněné způsoby plateb.

Podvody s převody peněz ze zahraničí

Podvody s převody peněz ze zahraničí

, Peníze, Autor: Petr Jermář

Na Čechy začínají opět ve větším cílit podvodné emaily slibující pohádkové zbohatnutí za zcela nepatrnou protislužbu v podobě participace na převodu peněz ze zahraničí. Přestože jde o trik poměrně starý a dobře známý již z dob 90. let, kdy došlo k prvnímu masivnímu rozvoji mailové komunikace, stále se najde dost jedinců, kteří jsou ochotni uvěřit zcela neznámému cizinci z druhé straně zeměkoule a poslat mu nemalé peníze s vidinou velkého zisku. Místo očekávaného zisku však business končí velkou ztrátou a potrestat či vůbec vypátrat podvodníka je téměř nemožné.

Milionářem snadno a rychle – zn. zaručeně!

Milionářem snadno a rychle – zn. zaručeně!

, Peníze, Autor: Petr Jermář

Pyramidové a jiné podvodné či nečestné záležitosti mají v České Republice jistě kratší historii než v západních zemích, nicméně zde pořád přežívají i 20 let po revoluci. Lidé zkrátka rádi naslouchají mýtům, které zaručují brzké peníze bez rizika, přestože jsou ony mýty zcela ekvivalentní fikcím o rostoucích klobásách na stromech a o pivě tekoucím potoky.

O penězích a lidech

O penězích a lidech

, Peníze, Autor: Pavel Strašák

Proč vznikly peníze, jak se od mincí ražených z drahých kovů přešlo k bankovkám, proč vznikly komerční banky, jaká je úloha centrální banky či jak je tištění nových nekrytých peněz (inflace) škodlivé...o tom a mnohém další pojednává zábavnou formou krátké animované video České národní banky, které doporučujeme všem ke shlédnutím.

Finanční poradenství po Česku

Finanční poradenství po Česku

, Peníze, Autor: Petr Jermář

Jak kdysi prohlásil nyní již bývalý čestný předseda ODS, peníze jsou až na prvním místě. Sice není k dispozici seriozní výzkum prokazující prožití šťastnějšího života v případě, že jsme majetní oproti stavu opačnému, nicméně ať se nám to líbí nebo ne, něco na tom asi pravdy bude. O to neuvěřitelnější je současný stav fungování finančního poradenství v Čechách, kdy většina národa je svolná k nakládání s majetkem a finančnímu plánování na základě podivných rad ještě podivnějších lidí, kteří se místy až drze nechávají zvát finančními poradci.

  1 |2 |3 |4  z 4   

Kategorie novinek

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of China Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Creditas Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank ERB Bank Expobank Fio banka HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna MONETA Money Bank Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno