Oberbank AG

   
KÓD BANKY 8040
Internet www.oberbank.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Banka, která dlouhodobě kašle na klienty, resp. potenciální zájemce o produkty zejména tím, že odmítá plně informovat o úrokových sazbách na webu. Odkázání na fyzickou návštěvu pobočky či „zavolejte si“ dnes nikoho příliš nenadchne a v dnešní době poměrně vysoké konkurence není jediný důvod se s takovouto bankou dále zdržovat.


 

O bance

   

Velmi výkonnou, nezávislou a dynamickou bankou je bezesporu rakouská společnost Oberbank. Založena byla tato tradiční bankovní instituce již v roce 1869 se sídlem v Linci. O rok později se již otvírala první filiálka v Salcburku. Oberbank se stala součástí velmi uznávaného společenství tří bank - 3 Banken Gruppe ještě spolu s bankami BTV a BKS. Jednotlivé banky v tomto sdružení mají navzájem jednotlivé podíly druhých bank, ale i při tomto vlastnictví je zaručena nezávislost. Do České republiky přichází Oberbank v roce 2004 otevřením hned pěti svých poboček, a to v Českém Krumlově, Vyšším Brodě, Českých Budějovicích a Písku. Následovalo otevření sídla v Praze a o rok později ještě otevření dalších čtrnácti retailových poboček.


Oberbank v současné době zaměstnává přibližně 1 700 lidí. Filiálky společnosti se nacházejí po celém území střední Evropy, přičemž hlavní sídlo v České republice je v Praze. Základním cílem Oberbank je zachování své samostatnosti nezávislosti na jiných bankovních či nebankovních institucích. S tímto souvisí i výše výnosů, kterou by chtěla tato společnost atakovat. S vysokým nasazením se chce Oberbank věnovat nejen vývoji svých produktů, ale také poradenství.


V čele celé společnosti Oberbank AG stojí čtyřčlenné představenstvo složené ze zkušených bankovních úředníků. Jedním z jeho členů je i generální ředitel, který společnost vede. Oberbank se snaží nabízet hlavně individuální řešení jak pro soukromou klientelu, tak pro firmy.


Ve firemní oblasti jsou zájmy Oberbank směřovány hned do tří oblastí. Tou první je oblast platebního styku mezi jednotlivými subjekty na trhu. Oberbank disponuje nejen klasickým internetovým bankovnictvím, ale také systémem Gemini a mezinárodním platebním nástrojem MultiCash. Druhou oblastí je oblast financování. Jestliže má konkrétní člověk anebo společnost dobrý nápad, který lze na dnešním trhu prosadit, tak právě Oberbank je velmi dobrou společností, která je schopna poskytnout investiční kapitál. Klient se může rozhodnout jak pro některý z úvěrových produktů anebo lze pouze posílit jeho vlastní vložený kapitál. Oberbank mimo jiné nabízí také možnost investice a následného zhodnocení vašich finančních prostředků. Navýšit si své finance můžete hned několika způsoby od penzijních fondů až po profesionální zhodnocení. V Oberbank vám ochotně také bezplatně poskytnou finanční poradenství na té nejvyšší úrovni.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR