Bankovní poradna

zeptejte se odborníků na bankovnictví

Vložit nový dotaz do poradny >>

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Manzel se stal obeti podvodu po emailu. Poslal do zahranici (USA) nemalou financni castku, aby se mohl stat pomocnym obchodnikem s ropou. Kde to nahlasit, popr. jak se chranit? Poslal sve osobni udaje a penize ze 2 uctu-ceskeho a anglickeho. Dekuji za odpoved

Petr Jermář

Dobrý den,

nahlásit je to možné Policii ČR, ale maximálně tím přispějete do policejní statistiky nevyřešených online podvodů. Policie bohužel nemá žádné prostředky, jak odhalit takovéhoto podvodníka v zahraničí mimo Evropu.

Ochrana proti těmto podvodům je jednoduchá - nebavit se na internetu s cizími lidmi a nevěřit historkám o pohádkovém zbohatnutí. Položte si sama otázku, proč by někdo neznámý kontaktoval zrovna Vašeho manžela přes půl světa a nabízel mu příležitost stát se obchodníkem s ropou (alternativně se nabízí velké dědictví, pomoc na finančních transakcích, zájem o koupi bazarového zboží, atd. - variant tohoto podvodu je mnoho). To přece nedává vůbec žádný smysl. 

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobry den, chtela bych se zeptat na podminky kontokorentu, co je nutne pro jeho ziskani apod. Dekuji. Jilkova

Petr Jermář

Dobrý den,

pro získání kontokorentu je třeba doložit potvrzení o příjmu, být zaměstnán a nebýt ve zkušební či výpovědní lhůtě. Chcete-li půjčit na něco konkrétního, volte raději půjčku s úrokem 7-8% (Equa bank, Air Bank). Za kontokorent byste platila nemalé poplatky a ještě vysoký úrok dosahující i 20%. 

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Chci zrušit osobní účet u ČS a.s. a přejít k jiné bance. Chtěl bych ale ponechat investice v Investičním centru ERSTE/ ČS a.s., které teď obsluhuji přes Internet banking. Lze po zrušení osobního účtu mít online přístup ke svým investicím u ČS a.s.?? A jak je možné tento přístup zachovat ... Díky za odpověď

Pavel Strašák

Dobrý den,

ano, ponechat si internetbanking bez běžného účtu je samozřejmě možné - neplatí to jen pro investice, ale i např. pro penzijní připojištění či stavební spoření. Stačí navštívit nejbližší pobočku ČS a požádat o zrušení účtu a zachování internet-bankingu.

Aktuálně nejvýhodnější běžný účet nabízí Equa bank a investování na kapitálových trzích Fio banka.

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Která banka je nejlepší?

Petr Jermář

Dobrý den,

přijde na to, o jaké produkty máte zájem. Pro běžný účet a spoření v řádu nižších statisíců je to Equa bank. Pro spoření v řádech vyšších statisíců/milionů J&T Banka. V půjčkách vede Air Bank a v hypotékách Fio banka.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

V r. 2010 jsem uzavřel zákonné pojištění+havarijní poj. Pojistitel mi nezapočítal bezeškodní průběh. Bohužel nevím, u které pojišťovny jsem měl auto pojištěné. Vím jen, že jsem poukázal10 360,- Kč na účet vedený u Raiffeisenbank č.ú. 1111222233/5500. Můžete mi sdělit, kterému pojistiteli tento účet patří, abych zjednal nápravu ? Díky

Petr Jermář

Dobrý den,

majitele účtu Vám bohužel nemůže sdělit žádná banka v rámci zachování bankovního tajemství. Nicméně i tak by bylo na zjednávání nápravy bohužel pozdě, obecná promlčecí lhůta na takovéto případy je 3 roky. Pojišťovny si bez-škodný průběh povinného ručení ověřují v databázi České kanceláře pojistitelů (vede se od roku 2000), tedy by bylo skutečně překvapivé, kdyby Vám nebyl uznán bonus zde evidovaný. Pakliže jste v minulosti měl sjednané povinné ručení přes tzv. flotilovou pojistnou smlouvu, tak zde se bonusy nepočítaly.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Hezký den, dne 4.8.2016 jsem omylem poslala platbu 1300 Kč na účet 2112285062 u Vaší banky. Dají se chybně poslané peníze získat zpět? Děkuji, Blanka Neumannová.

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. I když je tento omyl nepříjemný, jde samozřejmě napravit. Je třeba informovat svou banku, která oficiálně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze nevrátí, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobry den. Mam exekuce a invalidni duchod, ktery mi chodi slozenkou. Chci do zahranici. Kdyz si necham posilat na ucet zablokuji mi ho. Muzu zalozit ucet treba na Slovensku nebo jinde v cizine a tam posilat finance, aniz by mi tento ucet zablokoval exekutor? Pripadne jak toto resit abych se dostal ke svemu duchodu. Dekuji

Pavel Strašák

Dobrý den,

obávám se, že Váš problém nemá řešení - exekutor by nechal zablokovat účet kdekoliv v zahraničí, tedy budete muset zůstat u složenek. Parlament aktuálně projednává možnost zřizování tzv. chráněných účtů pro lidi v exekuci - to by mohlo být řešením do budoucna (až se to projedná, schválí a vejde v platnost - tedy za min. 1-2 roky). 

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, mohu u vás koupit bulharské leva? Přišla bych pro ně v pondělí rádo. Děkuji za odpověď. Koehlerová

Pavel Strašák

Dobrý den,

nejsme banka ani směnárna, ale poradenský portál. Bulharská leva se v tuzemsku nekupují snadno, tedy můžete si s sebou vzít eura či dolary a tyto měnit vyměnit za leva na místě v Bulharsku.

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chci se zeptat na formulář úrazu. Děkuji

Petr Jermář

Dobrý den,

co přesně myslíte formulářem na úraz? Pakliže jste pojištěna a chcete nahlásit pojistnou událost (úraz), doporučuji kontaktovat přímo svoji pojišťovnu.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, existuje nějaká možnost, jak zaslat bezhotovostně peníze ve měně SGD (singapurský dolar)? Máme účet jak v ČR, tak na Slovesku, rádi bychom posílali pravidelně platby v rámci obchodní činnosti z účtu vedeného na Slovensku na účet v Singapuru, ale internetbanking tuto měnu nenabízí. Existuje nějaká banka, která umožňuje bezhotovostní platbu přímo v měně SGD? Děkuji za odpověď

Petr Jermář

Dobrý den,

obávám se, že takto unikátní měnu pro středoevropský region žádná tuzemská banka standardně nenabízí. Můžete zkusit oslovit Deutsche Bank a podobné zahraniční pobočky bank, které nabízejí služby především větším nadnárodním firmám - zde určitě budou umět i SGD (a nechají si to patřičně zaplatit). Jinak obecně kontrakty s Asií jdou běžně dohodnout i v USD nebo EUR.

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 301 > >> 

Prostor pro Vaše dotazy

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním zadaných údajů.

 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Kategorie dotazů

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of China Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank ERB Bank Expobank Fio banka HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna MONETA Money Bank Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno