Poradna

   

Zeptejte se odborníků na bankovnictví >>

10/23/2014 8:16:06 PM
Otázka č. 1634 od Jan
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Na poště jsem poslal peníze na správne číslo účtu, ale do jiné banky. Vyplnil jsem namísto kódu 6210 kód 6200. Jakým způsobem se dají tyto peníte přeposlat do té správné banky? Jan.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel toto nebude vůbec snadné - kdyby jste peníze posílal ze svého bankovního účtu, bylo by to o něco jednodušší.

1) zajděte na pobočku pošty, kde jste peníze složenkou posílal a vše jim oznamte

2) pokud jste měl štěstí a cílový účet neexistoval, peníze se vrátily zpět poště, která Vám je vrátí (bude třeba doložit útržkem složenky, že jste peníze posílal Vy)

3) pokud cílový účet existoval, bude třeba vyzvat majitele cílového účtu k navrácení peněz. Pokud peníze nevrátí, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Petr JermářBanky.cz

10/23/2014 3:42:03 PM
Otázka č. 1633 od Lenka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pokračování dotazu č. 1632: Děkuji za odpověď, ale byla jsem odkázána na č. telefonu 800220077 a to je Citibank. Reakce na dnešní dotaz – Lenka.

Odpověď

Děkuji za doplnění - toto číslo je v pořádku a u Citibank se samozřejmě nejedná o podvod.

Doporučuji pouvažovat o změně banky, která Vám kreditní kartu poskytuje. Citibank zrovna dobré renomé ani podmínky nemá. Navíc se v Čechách hodlá zbavit retailového bankovnictví, tedy pravděpodobně "prodá" všechny své klienty jiné bance - více info v našem článku Citibank prodává retail zde.

Petr JermářBanky.cz

10/23/2014 9:37:31 AM
Otázka č. 1632 od Lenka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, dostala jsem SMS od Vás, že mám přeplatek na kreditní kartě a že mám volat . Jenže mám začat šestnácti místným číslem karty, kterou nemohu najít. Jak mám dále pokračovat. Mám číslo účto, VS, první 4 a poslední 4 čísla karty, ale jinak nic. Prosím o radu a pomoc. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

od nás jste žádnou SMS nedostala - nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Od jaké banky máte kreditní kartu? Číslo karty je natištěno na kartě. Doporučuji nikam nevolat - solidní banky takto s klienty nekomunikují, mohlo by se jednat o podvod (drahá placená linka, snaha z Vás vytáhnout data ke kartě, a pak s ní zaplatit online).

Petr JermářBanky.cz

10/22/2014 12:21:23 PM
Otázka č. 1631 od Helena Kuřímská
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobý den, chtěla bych konsolidovat půjčky a rozhoduji se mezi několika bankami. Půjčky mám u České spořitelny a taky účet. Poradíte mi jakou banku zkontaktovat? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

kolik celkem dlužíte a jaké jsou Vaše příjmy?

Běžný účet: mBank, Air-Bank, FIO, ZUNO (vše mimo výběry z bankomatů bez poplatku), případně Equa Bank (zde jsou při splnění podmínek zdarma i ty výběry)

Refinancování/konsolidace půjček: Equa Bank, Air-Bank, ZUNO (úrok kol 10%, bez poplatků za sjednání a vedení úvěru)

Více info v našich článcích:

Velké porovnání bankovních půjček

Velké porovnání běžných účtů

Petr JermářBanky.cz

10/22/2014 1:33:29 PM
Otázka č. 1630 od kateřina michalisková
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

DOBRÝ DEN CHTĚLA SEM SE ZEPTAT U VAŠÍ BANKY KLIENTEM NEJSEM ALE POTŘEBUJI ZAPLATIT URČITOU ČASTKU. CHTĚLA SEM SE TEDA ZEPTAT KOLIK ZAPLATIM NAVÍ ZA POPLATEK KDYŽ NEJSEM VAŠÍM KLIENTEM DĚKUJI PŘEDEM MICHALISKOVÁ

Odpověď

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Na jaký účet (u které banky) chcete poslat platbu? Máte veden svůj účet u jakékoliv banky?

Petr JermářBanky.cz

10/21/2014 9:41:02 AM
Otázka č. 1629 od Jiří Kalabis
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, blíží se konec mého hypotečního úvěru (30.11.2014). Jakým způsobem se postupuje ohledně zrušení zástavy v katastru nemovitostí, zrušení vinkulace mého životního pojištění a zrušení plnění pojištění nemovitosti ve prospěch ČS. Budu ČS vyzván k nějakému kroku ? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

po doplacení úvěru banka sama požádá katastr o zrušení zástavy a pojišťovnu o zrušení vinkulace životního pojištění a pojistného plnění ve svůj prospěch u pojištění nemovitosti. Z Vaší strany není vyžadována žádná součinnost nicméně doporučuji si cca po dvou měsících od doplacení úvěru vše překontrolovat, zda k výmazu všech práv banky skutečně došlo (pokud banka na něco zapomněla, ihned urgovat).

Petr JermářBanky.cz

10/20/2014 9:02:58 PM
Otázka č. 1628 od zaneta
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Chcela by som sa opytat, v akej banke by som si mohla otvorit ucet vedeny v eurach, na SVK mam ucet a byvam trvale v ČR, ked si presuvam eura na ceske koruny su tam poplatky.

Odpověď

Dobrý den,

pro Vás je jasnou volbou FIO Banka, kde je vedení účtu včetně platebního styku ČR-SR bez poplatků.

Petr JermářBanky.cz

10/20/2014 9:43:33 PM
Otázka č. 1627 od Roland
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobry den kolik se plati dan cena nemovitosti je 300000kc dekuji za odpoved

Odpověď

Dobrý den,

daň z převodu nemovitosti je 4% a platí ji prodávající, tedy při ceně 300 000 Kč počítejte orientačně s 12 000 Kč.

Petr JermářBanky.cz

 

10/20/2014 12:09:32 PM
Otázka č. 1626 od Hana Kurková
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, jsem 34 roků u česká sp a nyní chceme změnit banku . chceme platební karty a vedení účtů bez poplatku a asi v lednu budu ukládat nějakou větší částku. Když jsem po nich chtěla hypotéku, ale jen malou tak nám nevyhov.

Odpověď

Dobrý den,

Běžný účet: volte mezi mBank, FIO, Air-Bank, ZUNO Bank (vše mimo výběrů z bankomatů bez poplatku a jakýchkoliv podmínek, ale i ty jsou někde možné při splnění podmínek). Dále Equa Bank, kde jsou i ty výběry zdarma, ale je třeba plnit podmínku aktivního využívání účtu (příchozí platba nad 10 000 Kč nebo 5 plateb kartou měsíčně).

Spoření: pro částky do pár set tisíc Kč, které chcete mít kdykoliv k dispozici volte spořicí účet bez výpovědní lhůty od Air-Bank (1,1%), Equa Bank (1%) či MPU (1,7% - zde je třeba uhradit vratný členský vklad do družstva 1 000Kč). Pro vyšší částky, které můžete zatermínovat volte terminovaný vklad on ANO SD či ER Bank.

Hypotéky: FIO nebo Equa Bank (úrok 2,09-2,19% při pětileté fixaci, bez poplatků)

Petr JermářBanky.cz

10/20/2014 9:35:41 AM
Otázka č. 1625 od Monika Janíková
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, mám dotaz ohledně změny banky. Mám již dlouho ČS a chtěla bych, pro pohledně velké měsíční platby, změnit účet. Zvažuji nad Fio nebo GE, můžete prosím poradit? Mám 5xinkaso, 5x trvalé pl., 2x příjem a většinou platím kartou nebo internetem. Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

volte mezi FIO, mBank, Air-Bank, ZUNO (vše bez poplatků a podmínek mimo výběry z bankomatů, kde je pár podmínek) či Equa Bank (zde jsou při příjmu nad 10 000 Kč nebo platbami kartou i ty výběry z bankomatů zdarma).

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 164   

Prostor pro Vaše dotazy 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.