Bankovní poradna

zeptejte se odborníků na bankovnictví

Vložit nový dotaz do poradny >>

30.6.2015
Otázka č. 2028 od lada, Půjčka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, dostanu půjčku, když je mi 70 let?

Pavel Strašák

Dobrý den,

věk není problém, bude záležet na Vašem pravidelném měsíčním příjmu. Pokud pracujete alespoň na půl úvazku se smlouvou na dobu neurčitou, půjčka možná je (max. na 4 roky). Pokud máte jako příjem pouze starobní důchod, půjčka možná není (a ani bych ji nedoporučoval - s takto nízkým příjmem stačí jedna nečekaná událost a jste v exekuci).

Pavel StrašákBanky.cz

30.6.2015
Otázka č. 2027 od Ivan Mertl, Půjčka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den prosím o sdělení jakým způsobem ukončit Premia kartu Home Credit, kterou u Vás mám, a jaká je výpovědní lhůta. Případně mi zašlete obchodní podmínky. Předem děkuji

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme Home Credit ani jiný poskytoval úvěrů - jsme poradenský portál, tedy od nás kreditní kartu nemáte. O zrušení karty je třeba požádat přímo Home Credit - telefon stačit bohužel nebude, tedy písemná žádost na adresu centrály.

Petr JermářBanky.cz

29.6.2015
Otázka č. 2026 od Marie Martinková, Pojištění
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pokračování dotazu č. 2025: Dobrý den pane Jermáři, prosím o bližší informace v rámci pojištění pejska a to jak pro případ rizika nemoci, tak za odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám. Děkuji za odpověď. Marie Martinková

Petr Jermář

Dobrý den,

děkuji za doplnění - pojištění nabízí např. Česká pojišťovna (pojištění Mazlíček - kryje náklady na léčení i odpovědnost za škody), Slavia pojišťovna (Pojištění psů a koček - kryje pouze náklady na léčení) či Česká podnikatelská pojišťovna (pojištění Hafan - kryje pouze náklady na léčení). Všechny tři produkty se liší výší spoluúčasti (Česká pojišťovna požaduje min 30%, Česká podnikatelská pojišťovna pouze 500 Kč, cenou, rozsahem pojištění a požadovaným věkem pejska - někde stanovují minimum na 6 měsíců, někde maximum na 4/8 let dle váhy pejska). Všechny pojišťovny vyžadují očipovaného pejska (alternativně tetování) a 100% zdraví. 

Pojištění léčebných výloh spíše nedoporučuji, neboť je tam takové množství výluk (starší 6 měsíců, mladší 4/8 let, 100% zdraví, spoluúčast, atd.), že na pojištění spíše proděláte než vyděláte. Pojištění odpovědnosti může mít smysl za určitých okolnosti (velké bojové plemeno, kde hrozí napadení ostatních na procházce), ale u menšího či neagresivního pejska valného smyslu mít asi nebude.

Pojištění má obecně smysl tam, kde by realizace rizika výrazně ovlivnila Vaši životní úroveň. Rozumné je tedy pojistit vlastní obydlí např. proti požáru - pokud byste se ze dne na den ocitla na ulici, výrazně to ovlivní Vaši životní úroveň. Neznám přesně Vaše životní poměry, ale pojištění pejska dobře rozvažte - platí, že má smysl převážně jen odpovědnost a jen u velmi omezené skupiny psů.

Pro více informací doporučuji naše články Orientujte se v pojištění 1 a Orientujte se v pojištění 2 (zde rozebíráme, co přesně má smysl kdy a pro koho pojistit).

Petr JermářBanky.cz

29.6.2015
Otázka č. 2025 od Marie Martinková, Pojištění
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, prosím o informace nebo odkaz na webové stránky, týkající se pojištění psů. Děkuji. S pozdravem Marie Martinková

Petr Jermář

Dobrý den,

co přesně chcete u svého čtyřnohého přítele pojistit - riziko nemoci nebo odpovědnost za způsobenou škodu třetím osobám?

Petr JermářBanky.cz

28.6.2015
Otázka č. 2024 od Veronika Chvojkova, Banka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

dobry den surne bych potrebovala viedet aky to je kod banka 9123 dekuji

Pavel Strašák

Dobrý den,

takovýto kód nemá žádná banka v Čechách ani na Slovensku.

Pavel StrašákBanky.cz

28.6.2015
Otázka č. 2023 od jakub , Běžný účet
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

dobrý den, já jsem teď momentálně u České spořitelny a nelíbí se mi jaké velké poplatky tam jsou za výběr z bankomatu tak se chci zeptat jestli by šlo k vám přejít. a ještě jestli budu mít stejné číslo učtu nebo jinačí, děkuju...

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál - pro běžný účet doporučuji Equa Bank - vše kompletně bez poplatků (včetně všech výběrů z bankomatů) a jakýchkoliv podmínek. Stejné číslo účtu není možné, budete mít jiné. Účet lze zřídit plně online, netřeba chodit na pobočku - smlouvu k podpisu banka pošle kurýrem. 

Petr JermářBanky.cz

26.6.2015
Otázka č. 2022 od vaclav rada, Spoření
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

dobry den chtel bych se zeptat jestli mam u stavebni sporitelny liska stavebni sporeni

Petr Jermář

Dobrý den,

tento dotaz Vám nebude schopen zodpovědět nikdo jiný než přímo Českomoravská stavební spořitelna (Liška). Na základě zachování bankovního tajemství nikdo jiný k těmto údajům přístup nemá.

Petr JermářBanky.cz

25.6.2015
Otázka č. 2021 od Jitka Černá, Půjčka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chtěla bych zrušit kreditní kartu. Mohli byste mě poradit jak to mám udělat? Děkuji. S pozdravem Černá

Pavel Strašák

Dobrý den,

u jaké banky máte kreditní kartu vedenu? Obecně nejjednodušší je osobně navštívit nejbližší pobočku své banky a požádat o zrušení kreditní karty tam.

Pavel StrašákBanky.cz

24.6.2015
Otázka č. 2020 od Richard, Banka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, potřeboval bych vědět, kolik let si banka (Raiffeisen bank) skladuje dokumenty - potřeboval bych dokument z roku 2006 , ale u této banky nemám účet . Myslíte, že to půjde dohledat nebo je už pozdě? Děkuji a hezký den

Pavel Strašák

Dobrý den,

banky ze zákona musí archivovat veškeré dokumenty 10 let, tedy zmíněný dokument z roku 2006 bude dostupný až do roku 2016. Buďte ale připraven, že žádat musí majitel účtu, nebo zmocněnec dle podpisového vzoru a vyhledání archivního výpisu bude zpoplatněno dle sazebníku banky.

Pavel StrašákBanky.cz

23.6.2015
Otázka č. 2019 od veronika wihodová, Běžný účet
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je výhodné platit v Bulharsku platební kartou a jaké jsou poplatky za tyto platby, nebo jestli je výhodnější měnit v dané zemi eura za leva. Mám účet u ČSOB poštovní spořitelny. Děkuji Wihodová

Petr Jermář

Dobrý den,

platby kartou jsou vždy zcela bez poplatku - zpoplatněný je pouze výběr z bankomatu, konkrétně u Poštovní spořitelny 80 Kč + 0,5% z vybírané částky. 

Ohledně výměny valut, banky obecně mívají oproti směnárnám horší kurzy. Tedy pokud narazíte na dobrou směnárnu, bude výhodnější měnit hotovost. Na druhou stranu, práce s hotovostí je vždy rizikovější - riziko podvodu, okradení, atd. A pokud místní prostředí neznáte, nemusíte nutně narazit na dobrou směnárnu.

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 203 > >> 

Prostor pro Vaše dotazy

 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Kategorie dotazů

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno