Poradna

   

Zeptejte se odborníků na bankovnictví >>

8/19/2014 8:24:48 PM
Otázka č. 1543 od Olga Jobová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, ráda bych se optala zda u Vaší banky existuje číslo účtu 8435667871/6200.Bohužel jsem ze svého účtu u GE provedla příkaz na výše uvedené číslo,bohužel však za lomítem mělo být uvedeno 2600.Nerada bych tedy o svou platbu přišla. Moc děkuji za pomoc O.Jobová

Odpověď

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Potvrzení o existenci účtu Vám žádná banka nedá (z důvodu zachování bankovního tajemství). Pokud se Vám platba do 3 pracovních dní nevrátí, měla jste bohužel smůlu a účet existoval - bude třeba nahlásit své bance, že se jedná o chybnou platbu - Vaše banka následně vyzve protistranu k navrácení platby.

Petr JermářBanky.cz

8/18/2014 1:30:45 PM
Otázka č. 1542 od Miroslav Růžek
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, Mám dotaz negativní záznam v solusu. Jelikož mám všechny registry čisté, jen z doby před třemi roky mám záznam z O2 o kterém jsem nevěděl 920,- Kč. Pohledávku jsem uhradil hned jak jsem to zjistil to jest minulý týden a také jsem zažádal okamžitě o výmaz ze solusu, kde mi sdělili, že to bude trvat 30 dní. Rád bych si vzal půjčku kolem 500,000,- Kč a nechci podávat online žádosti aby mi to neušpinilo registry. Mohu se vás prosím touto cestou zeptat, zda je ochotná nějaká banka tento problém tolerovat? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

toto budou tolerovat všechny banky (malý a starý prohřešek, ihned vyřešen).

Petr JermářBanky.cz

8/18/2014 9:05:02 AM
Otázka č. 1541 od Honza
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze přejít k jiné bance i se závazky (kontokorent, který ještě není doplacený)..a to bez prokazování výše příjmu u té banky nové. A prosím, která další (levnější) banka má lhůtu doplacení kontokorentu stejně jako ČS 1 rok? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

přejít k jiné bance i s nedoplaceným kontokorentem (formou refinancování spotřebitelským úvěrem) lze, ale nová banka bude chtít vždy potvrzení o příjmu. Doporučuji Equa Bank či Air-Bank.

Petr JermářBanky.cz

8/19/2014 10:37:15 AM
Otázka č. 1540 od Lukáš
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, přemýšlím o založení devizového účtu u nějaké z bankovních institucí zde v České republice - několikrát měsíčně cestuji na zahraniční služební cesty po Evropě a tak si chci založit jak účet vedený v eurech, tak v librách s platební kartou (ať už ke každému účtu zvlášť nebo k oběma najednou, to mě netrápí). Jen netuším, u které banky by toto bylo nejvýhodnější, chtěl bych platit co nejméně za výběry a platby a chtěl bych zde v ČR vkládat zahraniční měnu přímo na účet (některé banky to mají tak, že musíte vložit českou a tu Vám převedou aktuálním kurzem ČNB na danou měnu, jenomže nechci chodit do směnárny vyměnit eura za české a pak je vkládat na účet na eura, to je nesmysl). Prosím o radu. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

rozumné podmínky nabízí v tomto ohledu UniCredit Bank (podmínka min. příjmu zasílaného na účet 12 000 Kč/měsíc).

Obecně nízkonákladové banky (Air-Bank, mBank, FIO Banka, ZUNO Bank, Equa Bank) mají laciné výběry z bankomatů v zahraničí a SEPA/zahraniční platby. Podpora více cizoměnových účtů a platebních karet je horší až nulová). Oproti tomu velké banky (UniCredit Bank, Komerční banka) mají dobrou podporu více cizoměnových účtů/platebních karet, ale dražší SEPA/zahraniční platby a výběry z bankomatů.

Petr JermářBanky.cz

8/19/2014 2:41:40 PM
Otázka č. 1539 od Petra
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, dostala jsem se do finančních problémů a to takových ze mi banka air bank zesplatnila úvěr, vůbec nevím co mám očekávat a jestli se lze ještě s nimi nějak rozume domluvit. Samozřejme chci platit jen jsem mela problémy a peníze na splátky proste nebyli.jsem s toho v silene depresi.Muzete mi Prosím poradit co dělat? Nevím jestli se to předá hned na exekuci a nebo jestli mají nejake své firmy na vymáhání pohledávek.

Odpověď

Dobrý den,

při porušení smluvních podmínek úvěru (nesplácení) Vám všechny banky úvěr zesplatní. Pokud okamžitě nezaplatíte, čeká Vás exekuce. Exekuce je samozřejmě nepříjemná i pro banku a existují-li možnosti, jak se ji vyhnout, banka určitě volí alternativu - dohodu/splátkový kalendář (ale musí to být reálně - pokud někdo ztratí práci či má více dluhů, reálná dohoda moc není a dopadá to spíše exekucí).

Doporučuji banku ihned kontaktovat a snažit se domluvit na řešení (rozhodně se nevyplatí pasivně čekat, jak to dopadne).

Petr JermářBanky.cz

8/18/2014 7:11:34 AM
Otázka č. 1538 od Vratislav Prouza
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Je možné u Poštovní spořitelny zřídit vázaný účet ?

Odpověď

Dobrý den,

nikoliv - Poštovní spořitelna tento produkt bohužel nenabízí. Vybrat si lze z jiných bank, seznam a porovnání k dispozici zde. Napište, kolik bude na účtu uloženo a doporučím Vám konkrétní banku.

Petr JermářBanky.cz

8/17/2014 8:46:51 AM
Otázka č. 1537 od Ľubomír Dragúň
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý deň. Chcel y som sa spýtať či si môže si založiť účet vo Vašej banke aj občan Slovenskej republiky a ak áno čo k tomu potrebuje.

Odpověď

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Běžný účet Vám otevře jakákoliv banka (nejenom v ČR, ale i v celé EU) a stačí předložit pouze občanský průkaz či cestovní pas.

Petr JermářBanky.cz

8/17/2014 7:25:29 AM
Otázka č. 1536 od Markéta Sedláčková
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den chtěla bych se zeptat na úročení vkladu/ročního ve vaší bance .... Děkuji za odpověd

Odpověď

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál - dejte vědět, o jak velký vklad se jedná a doporučím Vám nejvhodnější banku/produkt. Zajímavé roční úrokové sazby u vyšších vkladů nabízí dnes např. Evropsko-ruská banka či Moravský peněžní ústav.

Petr JermářBanky.cz

8/17/2014 6:21:27 AM
Otázka č. 1535 od Lenka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den,vypověděla jsem pojištění u Generali přišel mi dopis o přijetí výpovědi.Pojištění zanikne k 1.9.2014. Ted nedopatřením mám poslední platbu opožděnou o dva dny,ale hned zítra to chci na učtu dorovnat.Bude to mít nějaký vliv na vyplacení odbytného pokud platbu dorovnám ještě v tomhle měsíci?Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

o jaké pojištění se jedná? Pokud o penzijní připojištění či životní pojištění tak nikoliv (platba může proběhnout kdykoliv v rámci měsíce).

Petr JermářBanky.cz

8/16/2014 7:32:29 PM
Otázka č. 1534 od Pravda Miroslav
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

vážení chtěl bych posílat výpis z účtu elektronicky,je to možné a co musím udělat já ?Jde to vyřídit přes internet ?? děkuji

Odpověď

Dobrý den,

o jakou se jedná banku? (nejsme Vaše banka, ale pouze poradenský portál).

U většiny banka toto přes internet bohužel vyřídit nelze a je třeba osobně navštívit nejbližší pobočku.

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 155   

Prostor pro Vaše dotazy 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.