Poradna

   

Zeptejte se odborníků na bankovnictví >>

9/2/2014 8:52:52 PM
Otázka č. 1563 od Jiří Hron
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, lze si refinancovat úvěr stavební spořitelny, který mám nyní 5% na nižší u stávající spořitelny, kde ho mám veden? Když jsem jejich klient? Než nový zákazník, který přijde po mě a má nižší úroky než já stávající? Děkuji za dotaz

Odpověď

Dobrý den,

přijde na to, jestli Vám to Vaše úvěrová smlouva dovoluje. Stavební spořitelny si bohužel velmi rády klienty zavazují různými sankcemi a poplatky za předčasné splacení úvěru, a pak je nic nenutí refinancování umožnit (neboť útěk ke konkurenci je stížen právě oněmi sankcemi).

Prostudujte pořádně své úvěrové podmínky a i když by tam byly sankce, doporučuji to min. zkusit, o refinancování zažádat a vyhrožovat odchodem (blufovat).

Petr JermářBanky.cz

9/2/2014 5:50:24 AM
Otázka č. 1562 od Jirina
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobry den,potřeb.půjčku ve výši 20000Kc...poštovni s. (kde mám účet) mi nevyšli vstříc kvůli nízkému příjmu..jsem na MD.Přítel vydělává a nejsou u něj možné doložit ty prijmy!Takže si musím vzít půjčku na sebe presto že on by ji splacelJe mi jasné,že moc možnosti nemám takze v uhavu by přicházela i nebankovni půjčka jaká?Potřeb.nízký úrok...splátka okolo 100Kc měsíčně..děkuji za odp.

Odpověď

Dobrý den,

pokud si nechcete zničit celý život a rozvrátit rodinu, doporučuji se nebankovním půjčkám vyhnout obloukem. 

Jaký je Váš příjem na MD? Banky obvykle požadují pro spotřebitelský úvěr min. 7 500 Kč v případě osoby bez závazků (v případě, že se staráte o dítě, to bude více - cca 11-12 000 Kč). Pokud toto splňujete, doporučuji ZUNO, Air-Bank či Equa Bank.

Ohledně Vašeho přítele a nedoložitelných příjmů - buď vydělává hodně, a pak by neměl být problém 20 000 Kč našetřit během dvou-tří měsíců bez půjčky, a nebo vydělává málo, a pak bych ani jemu půjčku nedoporučoval (i když by třeba u banky splnil podmínku min. příjmu, mít na krku rodinu je nemalý závazek, a obecně rodinám na MD s jedním příjmem ze zaměstnání důrazně nedoporučuji jakékoliv půjčky). 

Taktéž můžete prostudovat naše články o půjčkách:

Půjčka - mám šanci ji získat?

Půjčujeme si odpovědně

Petr JermářBanky.cz

9/1/2014 6:49:38 PM
Otázka č. 1561 od Marek Novotný
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý deň.Prišiel som do ČR pracovne na dlhšie obdobie a potreboval by som poradiť v ktorej banke si mám otvoriť bežný účet.Potrebujem ho len na príjem výplaty a na bežné platby v obchode kartou.Nepoužívam internet platby a využijem len 1 prevod mesačne do slovenskej banky-Slovenskej sporiteľni.Ďakujem za radu.

Odpověď

Dobrý den,

doporučuji FIO Banku, kde máte komplet vedení účtu zdarma (včetně plateb na Slovensko). Více detailů a srovnání v našem článku zde.

Petr JermářBanky.cz

9/1/2014 3:16:16 PM
Otázka č. 1560 od Mark Zuc
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Hezký den přeji, mám dotaz ohledně ČMSS a vkladní knížky. Když dítěti už bylo 17 let a má právo si to zrušit a převést na účet, tak to trvá maximálně 3 měsíce. Jelikož dítě jde na internát, tak to chceme platit z toho, tak nevíte, jak by to šlo urychlit třeba?

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o vkladní knížku či stavební spoření? U stavebního spoření je výpověď skutečně 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. O zkrácení lhůty lze stavební spořitelnu požádat a, a pak záleží jen na její dobré vůli.

Petr JermářBanky.cz

8/27/2014 10:35:00 PM
Otázka č. 1559 od Petra
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den,poradte mi,prosím-ráda bych konsolidovala své splátky-jaká banka má v současné době nejlepší nabídky? A partner uvažuje o nějakém spotřeb.úvěru-stejný dotaz-jaká banka nabízí nejvýhodnější úrokovou sazbu?Kam se obrátit?Děkuji za odpověd.

Odpověď

Dobrý den,

v obou případech vybírejte mezi Air-Bank, Equa Bank a ZUNO - zde všude dostanete nízký úrok kol 10%, nulové poplatky a férové jednání.

Petr JermářBanky.cz

8/27/2014 11:56:10 AM
Otázka č. 1558 od Olga Jobová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, ráda bych se optala zda u Vaší banky existuje číslo účtu 8435667871/6200.Bohužel jsem ze svého účtu u GE provedla příkaz na výše uvedené číslo,bohužel však za lomítem mělo být uvedeno 2600.Nerada bych tedy o svou platbu přišla. Moc děkuji za pomoc O.Jobová

Odpověď

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Zda výše zmíněné číslo účtu existuje či nikoliv Vám nepotvrdí žádná banka v rámci zachování bankovního tajemství - počkejte 3 pracovní dny - pokud účet neexistoval, platba se Vám vrátí. Pokud jste měla smůlu a účet existoval, kontaktujte svoji banku a označte platbu za omylem provedenou. Vaše banka následně vyzve protistranu k navrácení peněz.

Petr JermářBanky.cz

8/26/2014 3:09:49 PM
Otázka č. 1557 od Hana strnadová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Ještě mám jeden dotaz ke stav. spoř.. Spoření třetího věku s ročním zhtodnocením úspor 4,44 %. Zda je,toto roční zhodnocení každý rok, t.j. po dobu 6 let, nebo jen za určitou naspořenou častku. Ukládám ročně 20000. Předem děkuji Strnadová

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o průměrné roční zhodnocení.

První rok bude vklad 20 000 Kč zhodnocen více než 9% (sama státní podpora 2 000 Kč dá 10% - poplatky), další rok přiložíme dalších 20 000 Kč, tedy bude naspořeno již necelých 42 000 Kč a roční zhodnocení ve druhém roce poklesne na necelých 5% a tak to půjde až do posledního roku, kdy bude naspořeno přes 130 000 Kč a zhodnocení bude blízké 2%.

Zjednodušeně řečeno bude aktuální kumulativní vklad v každém roce úročen průměrně 4,44%, což je celkově za 6 let mnohem méně než kdyby se každý rok aktuální kumulativní výše vkladu úročila skutečně 4,44% - je to takový marketingový trik, který bohužel používá většina stavebních spořitelen.

Petr JermářBanky.cz

8/25/2014 7:58:44 PM
Otázka č. 1556 od Hana Strnadová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pokračování dotazu č. 1555: Prosím,ještě mám jeden dotaz státní podpora se dostává každý rok nebo až při naspořené určité částce. Předem děkuji Strnadová

Odpověď

Dobrý den,

stavební spoření se připisuje vždy jednou ročně (obvykle v květnu) za rok předchozí. Pokud letos uložíte 20 000 Kč na účet stavebního spoření (a může to být klidně i koncem prosince), v květnu roku příštího Vám stavební spořitelna připíše státní podporu 2 000 Kč (10% z vkladu, max. 2 000 Kč).

Pokud však spoření ukončíte dříve než za 6 let, státní podpora Vám bude zpětně stržena.

Petr Jermář, Banky.cz

8/25/2014 3:32:10 PM
Otázka č. 1555 od Hana strnadová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, dne 25.8.2014 jsem si založila spoření třetího věku na cílovou častku 200 000. Hned jsem vložila nárazově 20 000 Kč. Prosím o sdělení zda musím ještě něco vložit navíc, aby mi to pokrylo poplatky za vedení účtu atd. Předem děkuji. Strnadová

Odpověď

Dobrý den,

poplatek za sjednání produktu je zde 0 Kč a ročně za vedení produktu 300 Kč, tedy pro cílovou úložku 20 000 ještě vložte 300 Kč.

Petr Jermář, Banky.cz

8/25/2014 4:15:11 PM
Otázka č. 1554 od Racková Jitka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pokračování dotazu č. 1544: Děkuji za odpověď ,mám půjčku u banky Zuno ,částku 48000 na 48 měsíců a splácím 1500kč. Racková Jitka

Odpověď

Dobrý den,

děkuji za doplnění - banka ZUNO nabízí sama o sobě jedny z nejlepších podmínek pro spotřebitelské úvěry (nulové poplatky, nízký úrok). Podobně výhodné podmínky nabízejí mimo ZUNO pouze Air-Bank a Equa Bank (všechny tři banky podmiňují refinancování/nový úvěr) vedení účtu u nich (bezplatně). Obecně bych řekl, že u takto malého dluhu u dobré banky se díky množství úkonů refinancování moc nevyplatí, ale určitě Air-Bank a Equa Bank zkusit můžete.

Petr Jermář, Banky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 157   

Prostor pro Vaše dotazy 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.