Bankovní poradna

Zeptejte se odborníků na bankovnictví >>

2.3.2015
Otázka č. 1809 od Marek Salaš
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den. Omylem jsem poslal v patek 27.2.2015 do Vaší banky 150 Kč misto do banky 5500. Lze to prosím nejak řešit? Platba sla účtu: 8245510267/0100 V.s.: 6902274786 dekuji. Marek Salaš

Dobrý den,

nejsme Komerční banka, ale pouze poradenský portál. Vyčkejte 3 pracovní dny - možná jste měl štěstí a cílový chybně zadaný účet neexistoval a platba se vrátí zpět. Pokud účet existoval (platba se nevrátí), informujte svou banku, která oficiálně vyzve protistranu k navrácení peněz. Pakliže protistrana peníze nevrátí, banka Vám poskytne kontaktní údaje na majitele cílového účtu a bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Petr JermářBanky.cz

2.3.2015
Otázka č. 1808 od Daniel
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den dnes mi mají přijít peníze v rámci jedné banky jedna se o větší částku paní která mi to odesílala mě ujišťuje že už to odeslala ale na ůčtu ještě nic nemám jde o českou spořitelnu jak dlouho může ten převod trvat díky za odpověď

Dobrý den,

Česká spořitelna k tomuto uvádí, že vnitrobankovní platby připisuje na účet příjemce ve stejný den, kdy byly peníze odeslány. Moderní a více pro-klientské banky takovéto platby připisují příjemci ihned (v řádu vteřin). U ČS (a některých dalších velkých bank) toto může trvat i několik hodin (přestože technicky by platba mohla být připsána neprodleně). Pokud peníze na účtu nenajdete ani po půlnoci, odesílatel peníze neposlal.

Petr JermářBanky.cz

2.3.2015
Otázka č. 1807 od Simona Zapletalová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možno někde dohledat kolik je celkem zahraničních a českých bank na území České republiky. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Simona Zapletalová

Dobrý den,

ano, vše je v evidenci ČNB zde.

Petr JermářBanky.cz

26.2.2015
Otázka č. 1806 od Irena
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je možné získat úvěr či hypotéku od buřinky na nemovitost,která je v prodeji kvůli exekuci.Její cena je 580 000,- kč.Děkuji Irena

Dobrý den,

jak úvěr ze stavebního spoření, tak hypotéka - oboje je možné. Nezáleží na tom, zda nemovitost kupujete přímo od majitele standardní cestou či v dražbě. Jen je třeba dobře sladit uvolnění peněz (ideálně předjednaný úvěr tak, aby banka peníze uvolnila hned po dražbě) a mít z vlastních zdrojů připravenou dražební jistinu, na kterou Vám banka předem nepůjčí. 

Petr JermářBanky.cz

26.2.2015
Otázka č. 1805 od Giorgi
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, žil jsem 7 měsícu v Německu a založil učet Stadtsparkasse munchen.. a žiju ted v Praze a nevím kde se mužu podívát kolik mám na učtě a jak vložit peníze, prosím o pomoc.. Dekuju moc S pozdravem Giorgi Papuchelashvili

Dobrý den,

máte-li u německé banky zřízen internetbanking, podívejte se na zůstatek účtu přes internetbanking. Pokud internetbanking nemáte, obávám se, že budete muset osobně do Německa (na dálku banku nemá jak zkontrolovat Vaši identitu, aby Vám mohla sdělit takto citlivé údaje). 

Vkládat peníze na dálku lze tak, že si otevřete účet u české banky, na který si zde vložíte peníze a následně je převedete do německé banky.

Petr JermářBanky.cz

25.2.2015
Otázka č. 1804 od Silvie
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné získat hypotéku, pokud je firma, ve které pracuji v insolvenci.

Dobrý den,

bude záležet na interních procesech ověřování konkrétní banky, u které o hypotéku žádáte. Některé banky se spokojí pouze s potvrzením o výši platu ze mzdové účtárny, kde se potvrzuje pouze:

  • výše platu
  • že nejste ve zkušební lhůtě
  • že nejste ve výpovědní lhůtě

Zde není o insolvenci ani slovo a na hypotéku by to stačilo. Ovšem najdou se i banky, které se dívají do insolvenčního rejstříku a zaměstnancům firem v insolvenci nepůjčují.

Petr JermářBanky.cz

26.2.2015
Otázka č. 1803 od Robert
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

dobry den zeptam se chci si vybrat penize a chteji po me IBAN co je to? jak se s tim zachazi? dekuji .

Dobrý den,

IBAN je mezinárodní formát čísla Vašeho účtu, lze ho odvodit z českého (běžného) čísla účtu, návod zde.

IBAN se používá pouze pro mezinárodní transakce, pro výběr hotovosti v tuzemsku určitě potřeba není - kdo ho po Vás chce?

Petr JermářBanky.cz

24.2.2015
Otázka č. 1802 od Marie Kožnarová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Chci odeslat částku do jiné banky prostřednictvím Servis 24. Zadala jsem číslo účtu, kód banky, V symbol a částku. Formulář po mně žádá předčíslí účtu. Nevím, co to je, ale bez tohoto údaje mně nechce pustit dál. Prosím o radu. Děkuji,

Dobrý den,

předčíslí účtu mají pouze některé bankovní účty (např. u mBank mají všechna čísla osobních účtů předčíslí 670100), uvádí se před číslem účtu, odděleno pomlčkou, může mít až 6 číslic. Pro účty, které předčíslí nemají (což je většina účtu), se toto políčku v internetbankingu/Servis 24 nevyplňuje - nechte ho prázdné.

Petr JermářBanky.cz

22.2.2015
Otázka č. 1801 od Karel
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, mám dotaz, zda a kde v Brně je možné vkládat na účet finanční hotovost. Díka. Karel Dvořák

Dobrý den,

jakou banku máte přesně na mysli? U většiny bank lze vkládat hotovost na všech pobočkách bez rozdílu, ale najdou se i banky, které s hotovostí vůbec nepracují.

Petr JermářBanky.cz

22.2.2015
Otázka č. 1800 od Milan Řeřicha
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den. Potřebuji kvůli dědictví oslovit všechny banky. Jak to mám udělat? Děkuji

Dobrý den,

asi Vás nepotěším, ale neexistuje nic jako hromadný způsob oslovení všech bank či centrální registr účtů. Bohužel Vám nezbude než oslovit všechny banky jednotlivě. Seznam s kontaktními údaji je k dispozici zde.

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 181 > >> 

Prostor pro Vaše dotazy

 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno