Bankovní poradna

zeptejte se odborníků na bankovnictví

Vložit nový dotaz do poradny >>

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

ZDRAVIM, PROSIM VAS, MNĚ SE STAL TAKOVY PROBLEM. CHTĚLA JSEM POSLAT NA UČET PENIZKY A ZADALA JSEM ŠPATNY KOD BANKY. ZADALA JSEM KOD VAŠI BANKY. CO S TIM?  

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Ať už jste omylem poslala peníze kamkoliv, je třeba o problému informovat svou banku, která oficiálně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud dobrovolně peníze nevrátí, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, splácíme hypotéku a banka po nás chce účty za rekonstrukci, ale my je bohužel nemáme všechny, protože jsme si toho hodně dělali samy. Ráda bych věděla, co se s tím dá dělat? Co asi můžeme čekat od banky?

Petr Jermář

Dobrý den,

na počátku jste s bankou uzavírala smlouvu o úvěru, která měla jasně daná pravidla. Pokud jste s pravidly nesouhlasila, neměla jste smlouvu podepisovat (lepší by bylo poohlédnout se u konkurence, která může mít pro Vás příznivější podmínky).

Když už jste smlouvu podepsala i s povinností doložit veškeré účty za rekonstrukci, musíte skutečně doložit všechny účty - jinak to banka může vyhodnotit jako porušení smlouvy a úvěr tzv. zesplatnit - chtít po Vás všechny peníze zpět ihned. Což by šlo řešit refinancováním u jiné banky. Práce prováděné svépomocí nejsou problém - doložíte doklady na materiál, který jste někde museli nakoupit. Doklady na práci předkládat netřeba, protože ta Vás "svépomocí" nic nestála a nečerpala jste na ni peníze z hypotéky. 

Mnoho bank dnes při výstavbě/rekonstrukci již nepožaduje předkládat jednotlivé doklady. Zvažte tedy případný přechod ke konkurenci, kde by Vám tato starost odpadla.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, je možné, jestli si může osoba pořídit firemní účet, když mu zbývá 7 měsíců do konce insolvence. Josef Pokorný

Pavel Strašák

Dobrý den,

v rámci insolvence byl stanoven insolvenční správce, který převzal ovládací práva k firmě. On nový firemní účet řízené firmě uzavřít může, Vy (pokud k tomu od něj nemáte svolení/pravomoc) nikoliv.

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Když mam jen prozatímní kartu z Německa, sparkasse - mittelthueringen, mohu na pobočce Čs. spořitelny vybrat peníze..?

Petr Jermář

Dobrý den,

k výběru peněz pomocí karty slouží bankomaty. Na pobočce své banky je možné také vybírat hotovost, ale je to obvykle dražší než bankomat a navíc je toto umožněno vždy jen klientům konkrétní banky (na pobočkách ČS klientům ČS).

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, mám dotaz, zda má UniCredit bank ombudsmana. Na infolince banky mě nebyli schopní sdělit, zda má banka ombudsmana a po chvilce dohadování mě odkázali na email Info@unicreditbank.cz s tím, že ombudsmana nemají. Na koho se mohu obrátit v případě, že nesouhlasím s postupem banky v případě splácení úvěru. Podotýkám, že tento problém řeším už víc jak rok a dotazy na informační email jsem již zasílala. Děkuji moc za odpověď.

Petr Jermář

Dobrý den,

UniCredit Bank ombudsmana bohužel nemá (není to povinné, ne každá banka ho má). Pakliže řešíte problém déle než rok a banka ho stále není schopna vyřešit, doporučuji směřovat stížnost na ČNB (centrální banka - dohledový orgán nad bankami).

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, prosím o radu. 15.3 2016 jsem omylem zadala špatné číslo účtu, nezadala předčíslí účtu. Jak můžu tuto platbu reklamovat? Děkuji za radu. S pozdravem Dagmar Brunovská

Petr Jermář

Dobrý den,

pokud nepochybila banka ale Vy osobně tím, že jste zadala chybné číslo účtu, nelze z logiky věci žádat o reklamaci. Chybějící předčíslí naštěstí není tak velká chyba jako špatně zadané samotné číslo účtu. Takto příjemce platbu obdržel (pokud se Vám nevrátila), jen ji nemá systémově zařazenou ve správné kolonce. Doporučuji kontaktovat příjemce platby a informovat ho o chybějícím předčíslí.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Končí mi platnost platební karty, musím si o novou zažádat, nebo mi bude doručena nová karta? děkuji A.hrubý

Pavel Strašák

Dobrý den,

netřeba žádat, banka automaticky vystaví novou kartu zhruba měsíc před koncem platnosti té staré.

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pokračování dotazu č. 2926: Dobry den, pisu ohledne pana Koutneho, co by mel byt poradcem a ohledne pujcky, ze psal, ze to mame schvalene, penize z tohoto cisla 999037 instrukce ohledne pujci a ted jsme zadaly o jinou pujcu a taky nam prislo z tohoto cisla bylo psano. Tak jsem se chtela zeptat, jestli muzete zjistit, od jake nebo od koho to je posilane. dekuji Drinkova

Petr Jermář

Dobrý den,

není možné zjistit, komu patří číslo, ze kterého Vám přichází SMS.

Obecně takto se půjčky neschvalují - chcete-li solidní bankovní půjčku, navštivte pobočku dobré banky a vezměte s sebou potvrzení o příjmu. Půjčka buď schválena bude nebo nebude. Žádné hry po telefonu, placení záloh poradci, atd. Toto zavání podvodem. O půjčku žádejte jen jednou - nemá smysl žádat o 2 půjčky. Nebankovním společnostem se vyhněte obloukem - rychlá cesta do exekuce a doživotního bankrotu.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, prosím prosím o zjištění, jestli nemá p.Jozef Korytko r.č. XXX u vás pojistnou smlouvu. Fěkuji za odpověď Petr Korytko-syn

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme pojišťovna, ale poradenský portál - tedy u nás žádnou pojistku sjednanou mít nemůže. 

Obecně banky/pojišťovny tyto informace poskytovat v zájmu zachování bankovního/pojistného tajemství nemohou.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, mám dotaz, zda poskytujete hypotéku za těchto podmínek - rozestavěná stavba se bude zapisovat na základě prohlášení vlastníka k rozestavěným jednotkám. Vlastníkem pozemku bude jedna společnost, druhá společnost bude mít právo stavby. Děkuji

Petr Jermář

Dobrý den,

přijde na to, kolik chcete půjčit a jak velká bude zástavní hodnota nemovitosti. Standardně se půjčuje do 90% LTV, tedy je třeba mít 10% naspořeno (sice je ještě možné získat i 100% hypotéku, ale úrok je výrazně vyšší). Bude-li třeba dát do zástavy jak stavbu, tak pozemek, pak je třeba, aby s tím souhlasily obě firmy. Nicméně dnes by již novostavba neměla mít rozdílného vlastníka od majitele pozemku. 

Vyplňte prosím formulář zde a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou.

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 294 > >> 

Prostor pro Vaše dotazy

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním zadaných údajů.

 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Kategorie dotazů

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of China Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank ERB Bank Expobank Fio banka HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna MONETA Money Bank Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno