Poradna

   

Zeptejte se odborníků na bankovnictví >>

11/27/2014 12:02:49 PM
Otázka č. 1683 od pito
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Doplnění k otázce č. 1681: Ohledně Hypobanky, tak tam jsem byl již osobně, ale paní říkala, že na tento druh nemovitostí vůbec nepůjčují......

Odpověď

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Ubytovny jsou malinko komplikovanější - bude záležet i na přesném účelu užití ubytovny (normální pronájmy nebo pronájmy "spoluobčanům" placené ze státních dotací). Pronájmy "spoluobčanům" jsou rizikové - sice nyní vysoce ziskové, ale nemovitost obvykle rychle ztrácí na hodnotě, což by se bance nemuselo líbit. Dále v parlamentu leží novela zákona o příspěvku na bydlení, kde by mělo dojít ke snížení vyplácení podpor. Bude také záležet na přesném umístění ubytovny - v krajském městě bez problémů, v pohraničí se to bude bance líbit méně. 

Jestli Hypotéční banka není ochotna půjčit na tento typ nemovitosti, lepšího % LTV než 80% od ČS se bohužel asi nedobereme.

Petr JermářBanky.cz

11/26/2014 7:49:17 PM
Otázka č. 1682 od Jan Brouček
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dovoluji se zeptat, chtěl bych si založit běžný účet s možností jeho ovládání pomocí internet bankingu. Bydlím totiž na Slovensku a potřebuji to sledovat online. Něco podobného mám ve Slovenské sporitelne. Poradíte mi prosím? Jan Brouček, Nitra

Odpověď

Dobrý den,

internetbanking dnes standardně nabízí všechny bank. Máte-li častý platební styk ČR-SR, doporučuji FIO Banku, kde máte vedení účtu komplet zdarma včetně všech plateb a to i plateb ČR-SR.

Petr JermářBanky.cz

11/27/2014 10:35:57 AM
Otázka č. 1681 od pito
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, nevíte kde všude nabízejí hypotéku na nákup komerční nemovitosti určené k pronájmu (ubytovna) pro fyzické osoby v rozmezí 3-10mil korun s uznáním příjmu z pronájmu? Například Česká spořitelna má Business hypotéku která se zdá mít vše co potřebuji, jen má 80%LTV. Nebylo by ale někde něco s 90%LTV? Díky

Odpověď

Dobrý den,

nejvstřícnější je v tomto ohledu Hypotéční banka a jejich Realitní hypotéka, která nabízí LTV až 85%. 

Petr JermářBanky.cz

11/25/2014 1:28:09 PM
Otázka č. 1680 od eduard michalec
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den. Proč prosím komplikujete úplně zbytečně život Vašim klientům? Tada je názorný příklad Vašeho přístupu k nim. Spravujeme účet mojí tchýně spolu s její dcerou. Máme přístup ke kontu,přez intenet.bankovnictví,kartu k účtu. A vznikl problém. stále nám posíláte výpisy z účtu,PŘESTOŽE JSME JIŽ 2X NAVŠTÍVILI VAŠ I/nebo naši /?instituci-ČS,kde není možné jednoduchou formou nastavit tuto podmínku ---ukončení zasílání výpisu.!!!!!' Copak je natom tak nemožného? .Byli jsme obeznámeni i stou variantou,že bychom měli přinést plnou moc majitelky účtu-UPOZORNUJI-MAJITELCE JE SKORO 90 LET ROK NAROZENÍ 1925.Tak jde to nebo nejde je to pudová záležitost????a dnes ,když jsme donesli tuto plnou moc,psanou klasicky na PC a podepsanou majitelkou účtu,byli jsme poučeni,že plná moc musí být notářsky ověřená, No to snad ne! Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

nejsme Česká spořitelna ani jiná banka, ale poradenský portál.

Pokud se Vám přístup České spořitelny nelíbí, proč nepřevedete běžný účet k jiné bance? Na trhu máme přes 30 bank - není nic jednoduššího než přejít ke konkurenci. Doporučuji např. mBank, ZUNO Bank, Air-Bank či pokud máte rádi širší síť poboček tak FIO Banku. Zde všude máte vedení účtu kompletně zdarma (včetně všech plateb, karty, internetbankingu), bez podmínek a nikdo Vás nebude obtěžovat papírovými výpisy. Jediné za co platíte jsou výběry z bankomatů.

Pokud paní nemůže sama na pobočku, mBank za ní pošle zdarma kurýra s podpisem smlouvy až domů, u Air-Bank lze založit účet plně online (stačí poslat fotku občanky emailem). Nebylo by to takto pohodlnější?

Jinak na obranu ČS (s jejichž přístupem ke klientům mnohdy nesouhlasím) je třeba podotknout, že plná moc bez notářského ověření je neplatná vždy. Banka či jiný příjemce plné moci se musí spolehnout na úřední razítko potvrzující platnost dokumentu - není zde bohužel jiná možnost jak ověřit pravost podpisu. 

Petr JermářBanky.cz

11/23/2014 10:23:37 AM
Otázka č. 1679 od Josef
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den,chtěl bych změnit banku.Chtěl bych bezpečnou solidní banku bez poplatků, která by solidně úročila úspory . Mám měsíčně asi 15 bank. převodů a přichází 2 výplaty. V současné době jsem u čes.spořitelny a po zdražení poplatků mě došla trpělivost. děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pokud Vám nevadí podmínka min. příjmu 10 000 Kč měsíčně zasílaného na účet (pro Vás asi bez problémů splnitelná, ale někomu i přesto takovéto podmínky vadit mohou), doporučuji běžný účet od Equa Bank, kde budete mít vše včetně výběrů ze všech bankomatů v tuzemsku bez poplatků.

Pokud chcete běžný účet zcela bez podmínek, vybírejte mezi mBank, FIO, ZUNO, Air-Bank, kde budete mít bez poplatků vše mimo výběry z bankomatů (zde má každá z těchto čtyřech bank jinou poplatkovou politiku, nějaké výběry zdarma tam jsou, ale jen ze své sítě bankomatů či při útratě kartou, atd.)

Spořicí účet mějte klidně v jiné bance než běžný účet, vše budete ovládat přes internetbanking z pohodlí domova. Zde vybírejte mezi Air-Bank (1,2% do 250 000 Kč), Equa Bank (1% do 1 000 000 Kč), MPU (1,7% do 150 000 Kč, dále 1,4%) - vše bez podmínek a bez výpovědní lhůty.

Více peněz je lepší uložit na terminovaný vklad, kde úroky u ročních termínů jsou cca. 2% (Evropsko-ruská banka, ANO SD).

Petr JermářBanky.cz

11/21/2014 1:52:34 PM
Otázka č. 1678 od verca
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pokračování dotazu č. 1677: z mBank do ČSOB  

Odpověď

To skutečně nemůže trvat déle než dva pracovní dny, mBank je férová banka, která peníze připisuje ihned, jak je sama obdrží, bez zpoždění. Problém tedy možná bude na straně odesílatele - počkejte dnes do pozdního odpoledne a pokud peníze nedorazí, kontaktujte toho, kdo Vám je měl poslat.

Petr JermářBanky.cz

11/21/2014 12:02:09 PM
Otázka č. 1677 od verca
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pokračování dotazu č. 1676: Já jen ze mi tvrdí ze banka to hned nepripise a trvá to 2 dny uz

Odpověď

Dobrý den,

ze které banky do které banky se peníze převádějí?

Pokud odesílatel zadal příkaz k platbě ve středu, dnes odpoledne by peníze nejpozději měly dorazit.

Petr JermářBanky.cz

11/21/2014 11:55:40 AM
Otázka č. 1676 od verca
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den jak dlouho trv připsání peněz na účet 60000kc dekuji

Odpověď

Dobrý den,

převod z jedné banky do druhé trvá standardně 1-2 pracovní dny, ne více. Na množství převáděných peněz nezáleží, 1 Kč je převedena stejně rychle jako 1 mil. Kč.

Petr JermářBanky.cz

11/20/2014 9:07:30 PM
Otázka č. 1675 od Monika
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, ráda bych změnila banku. Chtěla bych najít solidní a ustálenou banku bez poplatků (s platbou za výběr z bankomatu jiné banky počítám) a bez omezených limitů (např. že na účet musí chodit určitá částka a pak vše bude zdarma). Dále bych uvítala, aby tato banka nabízela možnost spoření s "přijatelným" úrokem (měsíčně bych si ukládala určitou částkou do budoucna) a taky možnost spotřebitelského úvěru pro případ nečekané události. Je na trhu banka, která toto vše nabízí? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli máte informace o tom, jak pokračuje snaha Moravského peněžního ústavu k přeměně na banku. Vím, že nabízí různé možnosti spoření pro členy družstva, ale přece jenom to není banka a o jejich osobním účtu (jak moc je propracovaný oproti nízkonákladovým bankám) nemám žádné informace. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

na trhu máme 5 tzv. moderních nízkonákladových bank, které nabízejí běžný účet bez poplatků (mimo výběry z bankomatů): FIO Banka, mBank, ZUNO, Air-Bank, Equa Bank, přičemž:

  • Equa Bank si klade podmínky aktivního užívání účtu, takže ji škrtám
  • FIO nenabízí spotřebitelský úvěr, taktéž škrtám
  • mBank má mizerné úroky u spoření, škrtám
  • zbývá nám ZUNO a Air-Bank, ze kterých má o fous lepší podmínky Air-Bank (vyšší úrok u spoření)

Spotřebitelský úvěr a běžný účet jsou nerozlučně spojené produkty (každá banka která by Vám půjčila bude chtít, abyste u nich měla i běžný účet). Ale spoření může být u jiné banky zcela nezávisle na těchto dvou produktech. Proto můžete k Air-Bance přidat do užšího výběru i mBank, kde se mi osobně líbí více poplatky za výběry z bankomatů. Spořicí účet pak může být klidně u Air-Bank či Moravského peněžního ústavu. U MPU bych si sice běžný účet neotevřel (banky mají propracovanější internetbanking pro pravidelnou obsluhu účtu), ale spoření je tam super. Aktuálně 1,7% do 150 000 Kč a dále 1,4% je bankami doposud nepřekonáno.

Na přerod MPU na banku nečekejte, to je oproti původně deklarovaným smělým plánům ještě proces na roky. Nicméně status MPU (banka nebo záložna) nemá žádný omezující vliv na volbu finančního ústavu pro spoření (i pro běžný účet, kde přerod na banku nemusí nutně znamenat implementaci lepšího IB).

Petr JermářBanky.cz

11/20/2014 8:07:51 PM
Otázka č. 1674 od Lucie Filipiecová
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, v pátek 14.11. jsem převáděla peníze z účtu Bank of Scotland na účet od Equa bank, mezitím byl víkend a v pondělí státní svátek, ale i tak měl převod trvat cca 4 pracovní dny. Chci ze zeptat, zda nemáte tušení, jak dlouho max. může takový převod peněz trvat. Dále když najedu na své internetové bankovnictví na účtě Bank of Scotland, peníze které jsem chtěla převést tam stále jsou, přitom jsem mezinárodní platbu provedla správně. Děkuji mockrát za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

peníze se z účtu odepisují hned po zadání platby. Pokud tedy peníze na účtu v Bank of Scotland stále jsou, k převodu určitě nedošlo a v Equa bank byste je hledala marně. Zkontrolujte, zda při zadávání platby nebylo omylem použito budoucí datum (pak by se převod provedl a peníze odeslaly až ve stanovený den, ne dříve). Pokud bylo vše ok, kontaktuje Bank of Scotland - nejspíše půjde o technický problém na jejich straně.

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 169   

Prostor pro Vaše dotazy 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.