Bankovní poradna

zeptejte se odborníků na bankovnictví

Vložit nový dotaz do poradny >>

27.4.2015
Otázka č. 1885 od Marcela Stránecká, Spoření
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Prosím,poradíte nám kam investovat úspory, aby se zhodnocovaly - s mim. rizikem a dala se stanovit obmyšlená osoba- časový horizont cca 5 let .Děkuji

Petr Jermář

Dobrý den,

kolik zhruba chcete investovat? U stotisícových částek až nižších milionů korun doporučuji klasický termínovaný vklad (termín na jeden rok = úrok cca 2,2%, 3 roky = 2,9%, 5 let 3,2%). Bez rizika, lze stanovit disponenta (obmyšleného lze v pravém slova smyslu z právního hlediska stanovit jen u pojistek a ne u bankovních účtů, ale disponent je tomu pro běžné potřeby ekvivalentní). Nejlepší podmínky termínovaných vkladů nabízí družstevní záložna ANO. Osobně bych volil termín max. 3 roky (za 3 roky bude trh jinde a úroky budou vyšší než teď).

Více info v našem srovnávači termínovaných vkladů

Petr JermářBanky.cz

27.4.2015
Otázka č. 1884 od Kuba Drozd, Běžný účet
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chtěl bych si založit svůj první bankovní učet a nějak v tom plavu. Chtěl bych se zeptat která banka je nejlepší na vedení učtu a ma vyběry zadarmo, internetové bankovnictvý na urovni a přehledné děkuji za odpověd. a za radu.

Petr Jermář

Dobrý den,

jasnou volbou je Equa Bank - vše bez poplatků včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank. Bez jakýchkoliv podmínek, jednoduché, srozumitelné. Lepší běžný účet nenajdete.

Petr JermářBanky.cz

27.4.2015
Otázka č. 1883 od Jan Holý, Ostatní
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Pracovnice na pobočce Hroznová ČB neustále nadržuje a protěžuje spolupracovnici Nováčkovou R. Je jí asi něčím zavázán. !! My ostatní musíme pracovat za ní. Opakovaně. Je to divné, že to vedení nevidí. Hlavní šéf je stejný. Měla by jít už do důchodu. Stejně pracuje nekvalitně. spolupracovnice + rod. přísl.

Petr Jermář

Dobrý den,

nelíbí-li se Vám praktiky vašeho nadřízeného, je třeba se obrátit na jeho nadřízeného. Jiné cesty není.

Petr JermářBanky.cz

24.4.2015
Otázka č. 1882 od Tereza Štorková, Spoření
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na možnost spoření pro studenta (18 let). V současné době má naspořeno cca 60 000,- Kč (peníze jsou uloženy na mém běžném účtě). Chtěla bych do Vás poradit možnost založení studentského účtu s možností spoření. Děkuji za Vaši odpověď. Tereza Štorková

Pavel Strašák

Dobrý den,

studentské účty (jak běžné tak spořicí) dnes nabízejí horší podmínky, než je možné získat u standardních produktů pro všechny u lepších bank.

Běžný účet si zřiďte u Equa Bank, kde máte vše bez poplatků a podmínek. Spořicí účet třeba u Air-Bank (1,1%) nebo Equa Bank (1% bez podmínek nebo 1,5% při splnění podmínky).

Pavel StrašákBanky.cz

24.4.2015
Otázka č. 1881 od Martin Hladík, Hypotéka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, jsem jedn z těch, který bohužel šel do "poplatky zpět". V Dubnu 2014 mi emailem bylo sdělěno, že má žaloba nebyla podána a ani nebude, pokud to nebudu písemně požadovat. I přes to bych se Vás chtěl zeptat, kde a jakým způsobem si mohu ověřit, zda opravdu nejsem dlužníkem soudních poplatků, o kterých se mluví? Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Petr Jermář

Dobrý den,

pokud žaloba nebyla podána, nedošlo ve vašem případě k soudnímu přelíčení, a tudíž nic dlužit nemůžete (náklady na právní zastoupení protistraně). Chcete-li mít 100% jistotu, vyžádejte si od právní kanceláře, která Vás do sporu vehnala, písemné potvrzení, že ve vašem případě žaloba podána skutečně nebyla. E-mail nemá právní váhu.

Petr JermářBanky.cz

23.4.2015
Otázka č. 1880 od Veronika , Spoření
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, na můj běžný účet mi mají přijít peníze ze stavebního spoření, chtěla jsem se pouze zeptat, jsem u KB a vůbec netuším jak to funguje pokud bych chtěla vybrat třeba 100 000Kč hned? Za jak dlouho je mi banka povinna vyplatit tyto peníze? Děkuji..

Petr Jermář

Dobrý den,

peníze z běžného účtu je možné vybrat kdykoliv bez omezení.

Stavební spoření má výpovědní lhůtu 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. Tedy pokud jste včera zrušila stavební spoření a nechala si zůstatek vyplatit na běžný účet, peníze na něj budou připsány až 1. srpna.

Petr JermářBanky.cz

23.4.2015
Otázka č. 1879 od Nela, Běžný účet
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, je možné, aby se převod peněz po odeslaní ještě po nějaké době zrušil?

Petr Jermář

Dobrý den,

ano, od momentu zadání příkazu k platbě až do odeslání peněz bankou do clearingového centra ČNB je obvykle několik hodin prodleva, během které je možné platbu stornovat.

Petr JermářBanky.cz

23.4.2015
Otázka č. 1878 od Nela, Běžný účet
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho trvá převod peněz z účtu České spořitelny na účet GE money bank? Děkuji za odpověď.

Petr Jermář

Dobrý den,

2 pracovní dny.

Petr JermářBanky.cz

23.4.2015
Otázka č. 1877 od Hana Muzikantová, Hypotéka
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, ráda bych se informovala na možnosti hypotéky na vyrovnání společného jmění manželů. Jaké jsou podmínky pro její získání a zda je možné u nějaké banky ručit "pouze" družstevním bytem. Byt v osobním vlastnictví nemám. Děkuji, Hana Muzikantová

Pavel Strašák

Dobrý den,

úvěr na vyrovnání společného jmění manželů není problém získat v režimu americké hypotéky, kde ovšem začíná úrok na 3,99% (fixace 5 let). Družstevním bytem je možné ručit pouze tehdy, je-li v brzké době plánován převod do osobního vlastnictví (je potřeba potvrzení vedení družstva) a i tak takovouto zástavu akceptuje pouze velmi málo bank, např. Hypoteční banka, kde jsou ovšem úroky spíše vyšší.

Půjčit si na vyrovnání společného jmění manželů a ručit družstevním bytem bude tedy bohužel v konečném důsledku i více než 2x dražší než si půjčit na koupi nemovitosti a ručit nemovitostí v osobním vlastnictví.

Pavel StrašákBanky.cz

23.4.2015
Otázka č. 1876 od Dagmar Kvetová, Běžný účet
/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, kdy bude mít Vaše banka na konci roku nejpozdější termíny podání příkazů k úhradě tak, aby platba byla provedena z účtu vaší banky a částka připsána na účet jiného klienta Vaší banky ještě v letošním roce - omlouvám se, ale potřebuji tuto skutečnost zohlednit ve smluvním vztahu. Děkuji za pochopení, Dagmar Květová

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál - o jakou banku se jedná?

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 189 > >> 

Prostor pro Vaše dotazy

 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Kategorie dotazů

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno