Bankovní poradna

zeptejte se odborníků na bankovnictví

Vložit nový dotaz do poradny >>

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli po zruseni trvaleho pobytu na uzemi CR (z duvodu dlouhodobeho pobytu v zahranici) mohu mit stale ucet v ceske bance?

Petr Jermář

Dobrý den,

bude záležet na místě Vašeho pobytu v zahraničí - v rámci EU můžete mít zřízen účet kdekoliv, tedy žijete-li např. ve Španělsku, není problém mít účet (ani jiné bankovní produkty) v ČR. Dovedu si ovšem představit, že pokud by Vaše současná trvalá adresa byla např. v Africe, banky Vám pravděpodobně nebudou ochotny poskytovat nadále bankovní služby (z důvodu nestability tamějšího právního prostředí). Tedy v rámci EU bez problémů, jiné vyspělé země západního typu také obvykle bez problémů, rizikové země (Afrika, Asie, Jižní Amerika) dle ochoty jednotlivých bank - spíše by to ale nešlo.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Výše dividend v Komerční bance. a.s. za rok 2015?

Petr Jermář

Dobrý den,

hrubá dividenda za období k 31.12.2015 činí 310 Kč na akcii.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chtěla bych si zaplatit všechny dlužné částky. Včetně nákupu na splátky a kartu zrušit. Důvodem jsou rodinné a zdravotní problémy. Děkuji za pochopení S pozdravem Z. Chudobová

Pavel Strašák

Dobrý den,

splatit své závazky a nadále žít bez dluhu je určitě moudré. Doporučuji kontaktovat svou banku, u které máte sjednané kreditní karty a půjčky a tento záměr ji oznámit s dotazem, jak to celé splatit a nebude-li za to nějaká sankce za předčasné splacení.

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, mám dotaz, když od vás ve tři od poledne odeslu peníze na účet na kb, kdy to na tu banku naskočí? Děkuji doležalová

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál - bude záležet na vaší bance. Lepší banky stihnout peníze doručit do cíle za 1 pracovní den, horší banky to účelově zdržují (peníze z účtu strhnou hned, ale odešlou až o den později) a trvá jim to 2 pracovní dny.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

preji si ohlasit skodu zpusobenou mnou na voze jineho majitele na adrese 34 Capicciola, 20144 Ste Lucie de Porto Vecchio. Cislo sve pojistky u Kooperativy nevim. Doklady o mem pojisteni jsou v CR. Na kterou e-mailovou adresu mohu poslat popis situace a fotografie skody + tech. prukaz poskozeneho vozu, pojisteneho taktez u Kooperativy v Praze. Me rodne cislo XXX Zdravi, M. Vanzurova

Petr Jermář

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat Kooperativu, která Vám poradí, jak dále postupovat. 

Máte sjednané jen povinné ručení nebo i havarijní pojištění? Pokud pouze povinné ručení, potřebujete v zásadě poškozenému sdělit jen číslo své pojistky, které naleznete na zelené kartě (kterou bystě měla vozit dohromady s malým TP v autě). 

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Synovi jsem založil učet u ERA, bylo mu 10 let, podpisový vzor jsem synovi neudělal. Dnes jsem šel učet u ERA zrušit. U přepážky mi bylo sděleno že mám donést veškeré písemnosti i s výběrovou kartou, pokud tedy veškeré podklady nepřinesu tak mě účet nezruší. Synovi je 17 let a nikdy jsme kartu neaktivovali a veškeré písemnosti jsem si neukládal. Poraďte jak vyhovět požadavku ke zrušení účtu?

Pavel Strašák

Dobrý den,

paní na přepážce si z Vás evidentně udělala legraci. Ke zrušení účtu samozřejmě není potřeba dokládat jakékoliv písemnosti. Vrací se pouze platební karta, kterou paní před Vámi znehodnotí přestřižením. Ale pokud kartu nemůžete najít, stačí ji prohlásit se stejným efektem za ztracenou. Opravdu nic netřeba dokládat. Pokud po Vás budou znovu chtěny nesmysly, stěžujete si a nenechte se odbýt. 

Je to pro Vás také poučení od budoucna. Zatímco normální banky klientům v odchodu nebrání (odešel by tak jako tak, jenže když mu budeme házet klacky pod nohy, bude jen naštvanější), ERA to občas podobnými triky zkouší - efekt je přesně opačný - lidé u ERA kvůli tomu nezůstávají, a naopak šíří jen negativní reklamu. Rozumnou volbou je např. Equa bank (vše zdarma, bez podmínek, vše lze vyřídit online z pohodlí domova přes internetbanking). Dále třeba Fio banka, Air-Bank, ZUNO - úplně jiná úroveň přístupu a služeb než ERA.

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý večer, až nyní jsem bohužel zjistila, že jsem dne 24.5. poslala částku jako platbu Digi.cz 397kc. a popletla jsem VS, které mělo být 5425222 a já jsem poslala VS 25222. Peníze se mi na účet nevrátily. Porádíte mi prosím, jak mám postupovat. Zapomněla jsem napsat, že jsem to poslala na účet Vaší banky, děkuji za odpověď, Jurišová

Petr Jermář

Dobrý den,

chybný variabilní symbol je jen kosmetický detail nebránící doručení peněz příjemci (na rozdíl od chyby v čísle účtu). Tedy peníze byly v pořádku připsány Digi.cz - jenže obchod neví, že tyto peníze jsou zrovna od Vás - k této identifikaci slouží právě onen VS. Kontaktujte obchod a sdělte jim, že jste peníze poslala pod jiným VS a vše bude vyřešeno.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, omylem jsem obchodu, který mi mel poslat penize, napsala spatny kod banky, ale cislo uctu spravne. Je to stejna chyba jako kdyz napisu spatne cislo uctu? A co s tim mohu delat? (obchod uz penize zaslal na odpovidajici ucet, se spatnym kodem)

Petr Jermář

Dobrý den,

je to stejná chyba jako zadat špatné číslo účtu, jen je zde větší šance, že tento účet v chybně zadané bance neexistuje, a tudíž se peníze obchodu vrátí pravděpodobně zpět. Pakliže se peníze vrátí obchodu zpět, sdělte jim správné číslo účtu. Pakliže nikoliv, bude třeba oslovit majitele chybně zadaného účtu a požádat o navrácení peněz. Pokud odmítne, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Nevím, o kolik jde přesně peněz, ale je otázkou, zda-li toto by byl ochoten obchod řešit či by Vám jednoduše odpověděl - peníze jsme Vám poslali, kam jste si řekla, tím to pro nás končí.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jde z Blesk peněženky poslat peníze na jinou banku. Děkuji

Petr Jermář

Dobrý den,

bohužel nikoliv - Blesk peněženka je platební karta (např. pro platby v obchodech jako jiné debetní či kreditní karty). Pro mezibankovní platební styk je třeba mít běžný účet - doporučuji např. Equa Bank, kde je vedení účtu včetně všech transakcí zcela zdarma a bez podmínek. S tímto účtem (kde máte vše zdarma včetně platební karty) není důvod Blesk peněženku (která Vás stojí poplatky) nadále používat.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, v roce 2012 jsem si založila účet u Fio banky, který vůbec nevyužívám. Nyní bych ho chtěla zrušit. Jde to písemně nebo musím na pobočku? Napište mi prosím, jak mám postupovat. Díky za odpověď. Martina Lanková

Pavel Strašák

Dobrý den,

vybrané banky (např. Air-Bank) umožňují zrušení účtu online přes internetbanking. Ale bohužel zrovna Fio banka toto nepodporuje - je třeba navštívit nejbližší pobočku.

Pavel StrašákBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 287 > >> 

Prostor pro Vaše dotazy

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním zadaných údajů.

 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Kategorie dotazů

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of China Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank ERB Bank Expobank Fio banka HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna MONETA Money Bank Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno