Bankovní poradna

zeptejte se odborníků na bankovnictví

Vložit nový dotaz do poradny >>

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Žádost o odblokování kreditní karty č. 5160270000574313

Pavel Strašák

Dobrý den,

žádost o odblokování kreditní karty je třeba směřovat přímo na vaši banku.

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobry den, chtela otevrit ucet v Eru i nechala zaloh 600 kc na postu, ja potrebuju te penize spatky a na poste rikali ze nic nevime atd, prosim vas vratite mne te penize (bohmova 1976/1). Dekuju

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Z účtu u Era si samozřejmě vložené peníze vybrat můžete, pouze musíte dodržet minimální zůstatek 200 Kč. Případně lze zrušit i účet a vybrat si celých 600 Kč.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Jake jsou nejnizsi mozne mesicni splatky uveru ve vysi 400 000kc?

Petr Jermář

Dobrý den,

při splatnosti 7-8 let to vychází na 6-7 tisíc korun měsíčně, úrok 10%, nulové poplatky. Celkem úvěr přeplatíte o 160-200 tisíc korun. 

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý deň, som zo Slovenska a mám poukázať platbu do Česka, do Vašej banky. Môj účet na Sk je v slovenskej sporitelni. Je možné vyhnúť sa prevodovým poplatkom a akým spôsobom? Ďakujem za odpoveď.

Pavel Strašák

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál, tedy nám platbu neposíláte. Pro platební styk ČR-SR je je nejlepší Fio Banka, která má toto zcela bez poplatků (stejně jako vedení účtu).

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, končí mi fixace hypotéky u KB, mám exekuci na cca 300 000,- je možné navýšit hypotéku o dluh a smazat ho?

Petr Jermář

Dobrý den,

možné to je, resp. takto banky nabízejí standardně pouze konsolidaci spotřebitelských úvěrů a jiných závazků přes splatností (tedy ne přímo exekuce). U exekuce bych váhal, jestli s tím za svou bankou vůbec jít, aby mi kvůli tomu nezhoršila bonitu a nenavýšila úrok. Možná se tedy prvně zkuste poptat u konkurence. Úrok bude díky té konsolidaci exekuce samozřejmě malinko vyšší než dnešních 1,99%.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, u české spořitelny, jako její klient jsem žádal 100% hypotéku ve výši 1240000czk. Bohužel se jim něco nelíbilo takže k hypotéce nedošlo. Postupoval sem přesně podle jejich pokynů, takže došlo až k zaplacení odhadu nemovitosti, který sem zaplatil. Odhad nemovitosti vyšel přesně 1240000czk. Po informaci, že mi úvěr nebude poskytnut pokud nesložím 10% žádané částky jsem se rozhodl pro jinou banku. A když sem chtěl po ČS, aby mi vydala odhad, který jsem si zaplatil, tak mi bylo řečeno, že mi odhad nevydá a že si ho mohu pouze prohlednout na pobočce bez možnosti tisku. Tímto me ČS, jako dlouholetého klienta zklamala. Myslíte že by byla možnost odhad od banky nějak dostat? Děkuji za odpověd Pavel

Petr Jermář

Dobrý den,

to je velmi zajímavá situace. Odhad jste platil Vy, tedy dle selského rozumu vyhotovený dokument náleží Vám. V praxi ovšem bude záležet, jak přesně to máte s bankou ošetřené (právní slovíčkaření). Pokud bance platíte za úkon "odhad", bude z ní možná problém výsledný dokument získat (platil jste za úkon, ne za dokument). Pakliže by Vám ale banka předložila např. seznam spolupracujících odhadců, z těch si vyberte, zaplaťte si ho a přineste nám posudek, pak by posudek náležel jednoznačně Vám. 

Tak jak tak, 100% hypotéky jsou velmi rizikové, ČNB se je dokonce v brzké době chystá plošně zakázat. Když Vám banka nechtěla 100% hypotéku poskytnout, mělo to říct předem. Nicméně je možné, že nepochodíte ani u konkurence (plošně to zakázané ještě není, ale mnoho bank od toho ustupuje). Když už by to některá banka akceptovala, bude vyžadovat odhad od svého odhadce - s odhadem od konkurence se u 100% hypotéky pravděpodobně nespokojí. 

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den mám u KB založeno penzijní připojištění již 15 let a uvažuji o výplatu části peněz. Na jakou část mám nárok? A vyplatí se to? Děkuji za odpověď

Pavel Strašák

Dobrý den,

kolik je Vám nyní let, kolik máte celkem na penzijním spoření naspořeno, kolik jste si naspořil sám a kolik činil příspěvek zaměstnavatele, máte sjednanou výsluhovou penzi?

Pavel StrašákBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak pokračuje moje zrušení platební karty 5254 7160 0008 6416 neboť k dnešnímu dni mě nepřišel papír o ukončení. Potřebuji to dodat k HU. Prosím o zaslání na Email nebo na korespondenční adresu. Moc děkuji a přeji pěkný den. Březinová

Petr Jermář

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál - kontaktujte prosím přímo svoji banku.

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, jaké jsou poplatky ze vedení Dětské vkladní knížky? Děkuji za odpověď. Janíček.

Petr Jermář

Dobrý den,

vedení dětské vkladní knížky není zatíženo žádnými poplatky (stejně jako 99% ostatních spořících produktů jako termínované vklady či spořící účty).

Petr JermářBanky.cz

/App_Themes/Default/Images/non_avatar.jpg

Dobrý den, k tab. Jistotní a vázané účty - srovnání. Prosím je zde dnes uvedená tab. aktuální? Jak dalece je spolehlivá v tomto Expobank, která podle této srov. tab. vychází jako nejvhodnější-nejlepší? Prodávám nemovitost a vybírám optimální jistotní účet u vhodné banky pro dočasné (cca 1 měsíc) uložení kupní částky (pod 3 mil.Kč). Děkuji za odpověd. S ohledem na citlivé údaje, prosím o nezveřejnění mého dotazu s mým jménem.

Petr Jermář

Dobrý den,

ano, tabulka zde je aktuální. Expobank je spolehlivá, ale nejvýhodnější není, neboť pro částku 3 mil. Kč bude poplatek činit 8 000 Kč (5 000 Kč + 0,1%). Úrok je sice zajímavý (0,65%), ale složené peníze včetně úroku z nich plynoucí jsou de iure (není-li ve smlouvě o úschově mezi prodávajícím a kupujícím dohodnuto jinak) majetkem kupujícího až do momentu, než je převod nemovitosti dokončen a peníze jsou Vám poslány (tedy úrok bude tak jako tak celý kupujícího). 

Zde bych doporučil raději Komerční banku, kde to je za rovných 6 000 Kč (a navíc v situaci, kdy bude část peněz nepojištěná proti krachu banky - nad 2,7 mil. Kč - je lepší volit větší známou banku). Případně zvažte i notářskou (nikoliv advokátní) úschovu. Ta je sice malinko dražší - zhruba 10 000 Kč, ale zato to máte dohromady all inclusive i za sepsání kupní smlouvy. Je totiž mnohem jednodušší sepsat na jednom místě naráz smlouvu o prodeji i smlouvu o úschově (smlouva o prodeji musí obsahovat i data ze smlouvy o úschově - přesné podmínky výplaty).

Petr JermářBanky.cz

1 |2 |3 |4 |5  z 222 > >> 

Prostor pro Vaše dotazy

 

Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Kategorie dotazů

 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of China Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno