Jednoduché spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
18.2.2016 Spoření

Mám zájem uložit peníze na jednoduchý spořící ůčet, v blízkosti mého bydliště, t.j. Lysá n. L. Vím, že v současné době je zájem bank jen půjčovat, nebo akcie. Jsem starý muž a mám zájem, zda existuje nějaká možnost po vzoru mnoha let zpět...".spořitelní knížka ", i když ůroky by byly nízké. Děkuji

Dobrý den,

zájmem bank je poskytovat lidem i běžné spoření, ale zájmem mnoha pobočkových pracovníků a zejména finančních poradců je lidem natlačit podílové fondy a investiční pojistky, které jsou pro lidi extrémně nevýhodné, ale poradci z nich mají vysoké provize.

Pro částky v řádu statisíců lze doporučit spořící účet bez výpovědní lhůty s úrokem 0,9-1,3% (Equa bank, Air Bank, Sberbank, Expobank). Pro větší objem peněz je vhodné zauvažovat o termínovaném vkladu na 1 rok s úrokem 1,8-2% (J&T Banka, ERB Bank). Většinu produktů dnes lze sjednat plně online přes internet a není ani třeba navštěvovat pobočku banky.

Pro běžný účet (pro zasílání důchodu, výplaty, úhradu složenek) doporučuji Fio Banku (nejbližší pobočky je v Nymbuku - Ná městí Přemyslovců 129), která nabízí vedení účtu kompletně zdarma a bez podmínek. Ale i tento účet lze založit přes internet bez návštěvy pobočky (banka pošle s podpisem smlouvy zdarma kurýra) a lze ho plně obsluhovat z pohodlí domova přes internetbanking.