Kam uložit 400 000 Kč, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
28.2.2016 Spoření

Dobrý den, mám ušetřeno 400.000 Kč na běžném účtu ČS a ráda bych je bez rizika alespoň trochu úročila. Můžete mi poradit ? Děkuji za odpověď. Ing. Wernerová

Dobrý den,

přestože jsou dnes úrokové sazby obecně nižší, lze mezi mnoha špatnými nabídkami na trhu najít i nějaké ty lepší kousky.

Spořící účet bez výpovědní lhůty: Equa bank (0,75% do 200 000 Kč, dále 0,55% nebo 1,25% s vedením běžného účtu), Air Bank (0,9% do 250 000 Kč, dále 0,2%, nebo 1,2% při vedení běžného účtu).

Termínovaný vklad na 1 rok: ERB Bank (2,2% od úložky 0,5 mil. Kč, jinak 2%).

Jestli peníze nebudete rok potřebovat, uložte je na termínovaný vklad za 2%. Pakliže byste část peněz mohla potřebovat, doporučuji 200 000 Kč uložit do Equa bank (0,75%) a 200 000 do Air bank (0,9%). Vše je samozřejmě bez poplatků a oba účty lze ovládat z pohodlí domova přes internetbanking. Zvážil bych i převod běžného účtu z ČS do Equa bank, neboť pak byste dosáhla nejen na úrokový bonus pro spoření, ale i byste získala zcela bez podmínek běžný účet kompletně zdarma (včetně např. neomezených výběrů z bankomatů všech bank). V konečném důsledku tak na ušetřených poplatcích za běžný účet možná získáte více než za vyšší úrok na spoření.