Termínovaný vklad v EUR, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
2.3.2016 Spoření

Chtěla bych si založit termínovaný účet asi 45 000 eur...jak mam postupovat? Děkuji

Dobrý den,

položme si otázku, jak dlouho chcete mít uložené peníze v EUR, resp. kde chcete v budoucnu své peníze utrácet. Nyní je kurz CZK/EUR uměle podhodnocen (cca 27Kč/EUR) díky intervencím ČNB - tedy dnes za eura dostanete mnohem více korun, než by tomu bylo jindy. V horizontu jednoho roku dojde pravděpodobně k ukončení intervencí centrální banky a koruna skokově posílí (na cca 25 Kč/EUR) - tedy za stejné množství eur dostanete mnohem méně korun.

Chcete-li své peníze v budoucnu utrácet v tuzemsku (tedy v korunách) či chcete-li spořit déle než rok, doporučil bych peníze nyní převést na koruny a založit termínovaný vklad v korunách. V obou případech doporučuji roční termínovaný vklad od ERB Bank s úrokem 2,2% pro CZK i EUR.