Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2631, Rizikovost vkladu 0,5 mil. Kč

Rizikovost vkladu 0,5 mil. Kč, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
23.3.2016 Spoření

Vážený pane Jermáři, chtěla bych Vás poprosit o radu v souvislosti s výběrem 5 bank do mého projektu. Jsem studentkou čtvrtého ročníku ekonomického oboru na VUT v Brně a tento semestr řešíme v hodinách "Financial Risk Managementu" jaká rizika mohou nastat při investování peněz (do takřka čehokoliv) - fuzzy logic. Ve svém individuálním projektu se zaměřuji na výběr 5 bank, do kterých chci na spořící účty vložit svých potencionálních 500.000 Kč a porovnat jednotlivé politické, ekonomické, sociální apod. rizika spojená s těmito bankami. A proto bych se chtěla zeptat - dle Vašeho názoru - které banky z českého trhu bych si podle Vás, měla vybrat, aby byly co nejvíce "rozmanité" ve výsledném zobrazení? Přemýšlím o Sberbank, City Bank, Raiffeseinbank, Oberbank AG, Česká spořitelna a pak bych potřebovala alespoň jednu, do které se, co se spořícího účtu týče, opravdu hodí nasypat peníze. Měl byste pro mě tip? :) S pozdravem Anna Náplavová

Dobrý den,

v ČR (stejně jako v celé EU) platí systém povinného pojištění vkladů. V tuzemsku jsou vklady fyzických i právnických osob pojištěny na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR (cca, 2,7 mil. Kč). Tedy pokud by banka krachla, klient dostane ze systému pojištění vkladů vyplacenou náhradu. Vklad 500 000 Kč tedy bude vždy bezrizikový, neboť zde by byla náhrada 100%.

Jinak Citi ukončuje v tuzemsku činnost na poli retailu, tuto banku můžete z dalších úvah vyřadit :)