Jak prodat byt přes realitní kancelář za částku 407 000 Kč?

Sjednejte si hypotéku online
12.5.2016 Reality

Pokračování dotazu č. 2772: omlouvám se napsala jsem chybně částku má být 407 000 Kč, jde o prodej bytu přes realitní kancelář

Dobrý den,

doporučuji prostudovat naše články Prodej nemovitosti 1 a Prodej nemovitosti 2, kde podrobně popisujeme celý proces a možnosti úschovy.

Peníze lze uschovat u notáře, advokáta nebo banky (nikdy ne u realitky!). Notář si účtuje poplatek dle státem regulovaného tarifu (tedy to bude u všech notářů stát stejně - může se lišit o max. sazbu DPH, kdy někdo je plátce a jiný nikoliv). Uschovaných 407 000 Kč vychází na 3-4 000 Kč. Tento způsob úschovy je nejbezpečnější.

Advokát si může cenu stanovit zcela libovolnou, obvykle to bývá pro takovéto částky také do 5 000 Kč.

Banky (jistotní účet) mají obvykle jako minimální poplatek 6 000 Kč.

Tedy nejlépe vychází notář (nejlevnější + nejbezpečnější).