Jak získat zpět platbu odeslanou na nesprávný účet?

26.5.2016 Platba

Dobrý den, odeslala jsem omylem platbu na účet ve vaší bance...místo Fio (2010) jsem napsala vaše číslo 2020. Je možné získat platbu zpět na můj účet ?

Dobrý den,

nejsme Bank of Tokyo-Mitsubishi ani jiná banka, ale poradenský portál. Kdy byla platba zadána? Pokud dnes, kontaktujte svou banku a zkuste platbu stornovat (některé banky platby zdržují a odesílají je až následující pracovní den). Pokud byla platba zadána dříve, vyčkejte od zadání platby 4 pracovní dny - třeba jste měla štěstí a cílový účet neexistoval - platba se pak sama vrátí zpět. Pokud se platba nevrátí, je třeba kontaktovat svou banku, která oficiálně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud peníze nevrátí dobrovolně, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se.