Najděte si novou kreditku s výhodným cashbackem a bez vysokých poplatků!

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.9.2016 Půjčka

Dobrý den, máme kreditku od Citi, kde nám vraceli 2% z utracené částky kdekoliv, bez. období bylo 55 dní a vedení 50 Kč. Citi bank tyto karty prodala Raiffeisen bance, se kterou nejsme vůbec spokojeni a chtěli bychom změnit kreditku. Je na trhu kreditka s tímto nastavením? Děkuji za odpověď. Selingerová

Dobrý den,

obecně odměny za placení kreditními i debetními kartami skončily z důvodu nařízení EU o výrazném snížení provizí za platby kartou. Dříve banky při placení kartou obchodníkům strhávaly z každé platby 2-3% a právě z tohoto poplatku financovaly odměny za platby klientům. Dnes je tento poplatek zastropován na 0,2-0,3%, což tak zhruba pokryje náklady na provoz systému (a už není na odměny klientům). Výhodou zas je, že karty začalo akceptovat mnohem více obchodníků, kteří si dříve nemohli dovolit platit bance 2-3% z každého prodeje.

Dnes bych doporučil vybírat kreditní kartu čistě podle nejnižšího měsíčního poplatku za vedení. Bezúročné období mají všechny banky skoro stejné (45-55 dní - vždy dost času na zaplacení dluhu až po další výplatě). Úrok se sice výrazně liší (9,9-26,28%), ale půjčovat si byť za ten nejnižší úrok je až moc drahé - u kreditních karet se zkrátka vždy vyplatí dluh uhradit před koncem bezúročného období. Navíc platí, že čím nižší úrok, tím výrazně vyšší poplatek (až několik stokorun měsíčně).

Přehled všech kreditních karet zde - doporučuji ZUNO (bez poplatku za vedení karty).