Kam převést spoření pro svého synovce? Poradíme vám nejlepší možnosti

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
16.1.2017 Spoření

Dobrý den, spořím peníze (měsíčně 1 000,-) pro svého synovce. Peníze zatím dávám na spořící účet u Equa bank (Spořící účet HIT mám pro sebe). Pokud vše bude dobře probíhat, spořit budu ještě 13 let. Bylo by vhodnější převést spoření jinam, např. do nově vzniklé banky Creditas? Spořící účet nebo raději termínovaný vklad? Nejlepší by jistě bylo stavební spoření, ale to mohou založit pouze rodiče (těm o spoření říkat nechci). Nebo jsou i jiné možnosti? Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

Banka Creditas je určitě dobrou volbou, jejich spořící účet nabízí 1,1%, což je o 0,3% více než má Equa bank. Ale nesmí se z účtu nic vybírat, jinak úrok padá na 0,5%. Tedy rozumné je ponechat si rezervu na živobytí v Equa (trojnásobek průměrných měsíčních výdajů) a zbytek úspor přesunout do Creditas. Termínovaný vklad o mnoho více nenabízí (2 roky 1,2%, což je zanedbatelný rozdíl, nemáte-li milionové úspory).

Předpokládám, že stavební spoření pro sebe založené máte - pokud ne, směřujte peníze sem jako první (i třeba tu část pro synovce).