Jakou banku využít pro poslání peněz do Ruska mimo Sberbank?

1.2.2017 Platba

Dobrý den, jakou banku (mimo Sberbank) použít pro poslání hotovosti peněz do Ruska, cílová banka Sberbank? Bohužel některé české pobočky Sberbank tvrdí, že je nelze použít pro poslání peněz do Ruska. Děkuji.

Dobrý den,

pro platební styk ČR-Rusko bych doporučil právě ruskou banku působící v obou zemích, tedy Sberbank nebo Expobank. Expobank umí okamžitou platbu do ruské Expobank LLC, ale není to levná záležitost (poplatek 1 300 Kč). Muselo se jednat o nedorozumění, když Vám pobočky Sberbank tvrdily, že platby do Ruska neumí.

Jinak lze využít klasickou zahraniční platbu, kterou umí každá banka (nejlevněji za 100 Kč Air Bank), ale platba nepůjde přímo, ale přes zprostředkovatelské banky (bude to trvat déle). Tak jako ta je třeba mít vždy v bance vedený účet, aby bylo možné využívat služeb platebního styku (nejde jen přinést hotovost na pobočku a chtít to poslat někomu na účet do jiné banky).