Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #3421, Penzijní připojištění - státní příspěvek

Penzijní připojištění - státní příspěvek, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
6.3.2017 Spoření

Dobrý den, mám dotaz na důchodové připojištění. Kolik je státní podpora při úložce 500,- Kč? Nyní spořím 300,- Kč. Děkuji.

Dobrý den,

níže uvádím shrnutí státních příspěvků pro 4 modelové vklady.

  • 300 Kč => 90 Kč
  • 500 Kč => 130 Kč
  • 800 Kč => 190 Kč
  • 1 000 Kč => 230 Kč

Nad hranici 1 000 Kč stát přispívá formou daňové slevy (o příspěvky zaplacené nad 1 000 Kč lze snížit daňový základ, max. 24 000 Kč). Na daních z příjmu tak ušetříte 15% z částky uložené nad 12 000 Kč/rok.

Pro poklidně strávenou penzi je nejdůležitější mít vlastní střechu nad hlavou. Z průměrného důchodu 11 700 Kč lze vyžít, nemusíte-li platit nájem. Tedy prvně řešit vlastní bydlení (splácet hypotéku) a vše co přebývá případně dávat na penzijní připojištění (optimálně 1 000 Kč/měsíc v nižším věku a až 3 000 Kč/měsíc 5 let před důchodem).