Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3445, Z Běloruska do Česka v korunách

Jak převést běloruské rubly nebo euro na české koruny pro platbu na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně?

15.3.2017 Platba

Dobrý den, bydlím v Belorusku a chci podát elektronickou přihlášku na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Vím, že tato Univerzita je klientem vaší banky, protože mi napsali v e-mailu Údaje pro uhrazení poplatku za přijímací řízení: - ve prospěch účtu: 000027-1925270277 - kód banky: 0100 - částka: 320 - měna: CZK - variabilní symbol: 5903602990 - specifický symbol: 0000234043 - platbu uhraďte do: 01.04.2017 Univerzita chce dostat platbu v českých korunech ale mohu udělat mezinarodní bankovní převod jen v běloruských rublech nebo euro. Tak chtela bych se dozvědět, zda budete konvertovat běloruské rubly nebo uero v českých korunách ve své bance? Děkuji Vám za Vaši pomoc v této záležitosti a těším se na Vaší odpověď!

Dobrý den,

nejsme Komerční banka, ale poradenský portál. Pošlete-li platbu v jiné měně než CZK, platba se automaticky přepočte na české koruny kurzem přijímací banky ze dne připsání platby. Problém je v tom, že dopředu nevíte, kolik bude kurz EUR/CZK v daný den přesně. Tedy je těžké odhadnout, kolik EUR přesně poslat (lépe asi poslat více, abyste měla jistotu, že do cíle dorazí min. oněch 320 Kč).