Kam uložit 200 000 Kč?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.3.2017 Spoření

Dobrý den, krátký dotaz: mám cca 200 000,- Kč, které nebudu zhruba 2 roky potřebovat, ale potřebuji je mít v horizontu několika dnů dostupné, pokud nastane v rodině nějaká mimořádnost. Mám tuto částku v Air Bank na spořícím účtu, kde využívám jejich výhody (5x platba v měsíci z běžného účtu, vyšší úročení). Je nějaký lepší způsob, jak peníze uložit? Děkuji.

Dobrý den,

lepší způsob není. Potřebujete-li mít peníze kdykoliv dostupné, pak není možné využít termínovaných vkladů a musíte volit spořící účet bez výpovědní lhůty. Nejvyšší úrok nabízí Creditas (1,1%) s tím, že základní úrok je 0,5% a bonus 0,6% je připsán na konci každého kvartálu pouze tehdy, nedošlo-li k výběru. Druhý nejvyšší úrok (1%) nabízí právě Air Bank, což je pro Vaše potřeby asi vhodnější. Kompletní přehled spořících účtů zde.