Bývalý druh, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěla bych Vás tímto poprosit o radu. Dozvěděla jsem se, že můj bývalý druh se kterým mám 2 děti má exekuci na celkovou částku s přísl. a s odměnou pro exekutora 420 000.- Kč. V roce 2014 jsem mu jako vlastník bytu nechala zrušit trvalý pobyt na mé adrese i v katastru jsem uvedena jako vlastník jen já. On je hlášen na úřední adrese. Ptám se tedy, je možné, že exekutor půjde ke mě do bytu, když toto byla jeho poslední trvalá adresa? Stačí pro exekutora jen souhlasné kývnutí souseda, že ho tady viděl?Navštěvuje děti, ale nebydlí s námi. Na schránce ani na dveřich není označen. Nebo myslíte, že se exekutor spokojí měsíčně s částkou asi 10.500 Kč u dluhu 420.000 Kč? Jiný movitý a nemovitý majetek prý nemá, bydlí asi u nějaké ženy. Děsí mě ta výše dluhů. Exekuce je od 1.5.2017. Myslíte, že bude exekutora zajímat moje adresa? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

v tomto případě můžete být naprosto klidná - exekutor Vás nemůže nikterak ohrozit. Velmi dobrým krokem bylo zrušení trvalého bydliště pro Vaše bývalého druha - v opačném případě by riziko exekuce hrozilo i Vám, resp. byste se musela následně domáhat vylučovací žalobou navrácení svých movitých věcí.

Jestliže Váš bývalý druh splácí měsíčně 10 500 Kč, pak je exekutor nad míru spokojen a pravděpodobně nebude vůbec dále pátrat po movitém majetku. Takto lze dluh umořit za necelých 3 a půl roku. Ač se absolutní výše dluhu (420 000 Kč) může zdát závratně vysoká, při splátkách 10 500 Kč/měsíc jde ještě v rámci exekucí a osobních bankrotů a ten lepší případ.