Jak zvládnout finanční tíseň a exekuci: Možnosti pro platby nájmu, elektřiny a telefonu přes jiný účet

Dobrý den, přisel jsem o praci a jsem momentálne v hmotné nouzi a dostal jsem se do finanční tisne a exekuce. Je nejaka moznost používat učet pro bezné platby najmu elektriny telefonu a jine, protoze ted mam obstaveny učet a jake koliv peníze tam poslu tak se k nim nedostanu. Díky za info

Dobrý den,

přestože má velmi dobrý smysl lidem v exekucích zachovat možnost bezhotovostního platebního styku, současná legislativa to neumožňuje. Bohužel Vám tak nezbývá než platit vše hotově (což je pracnější a dražší) a doufat, že parlament snad již letos prohlasuje institut tzv. chráněného účtu, který by lidem v exekucích umožňoval dál používat bezhotovostní platební styk.