Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3706, Chybný kód banky, platba na poště

Chybný kód banky, platba na poště, Platba

17.7.2017 Platba

Dobrý den, dne 7.7.2017 jsem na České poště zaplatil složenkou na účet 2100432432 částku 508,-Kč, ale omylem jsem zadal kód banky 2100 místo 2010. Jak mám postupovat, aby byly peníze poslány do správné banky? Děkuji za pochopení, přeji hezký den, Jan

Dobrý den,

v případě odeslání peněz z účtu v klasické bance by situace byla velmi jednoduchá. Chybně zadaný cílový účet pravděpodobně neexistuje a peníze by se automaticky vrátily na Váš účet zpět. Kdyby cílový účet existoval, Vaše banka by kontaktovala jeho majitele a vyzvala by ho k navrácení peněz.

U plateb složenkou na poště je to velmi komplikované. Nemáte svůj účet, kam by se Vám peníze mohly vrátit a Česká pošta nebude příliš otevřená pátrání po majiteli chybně zadaného účtu. Přesto Vám nezbývá než Poštu kontaktovat a pokusit se domluvit na nějakém řešení.

Do budoucna důrazně doporučuji si otevřít svůj běžný účet a peníze posílat přímo z účtu (z pohodlí domova přes internetbanking). Equa bank nabízí vedení účtu a všechny transakce (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) zcela zdarma a bez podmínek. Dejte provždy sbohem všem bankovním a poštovním poplatkům a řešte vše bezplatně z pohodlí domova).