Jak zjistit IBAN formát čísla účtu pro zahraniční platbu do Británie?

18.7.2017 Platba

Dobrý den, mám banku Moneta Money Bank, a potřebuji vyřídit zahraniční platbu přes internetové bankovnictví do Británie v librách. Mám k dispozici číslo účtu, jen číslice (8), takže to pravděpodobně není IBAN formát, a sort code (6 číslic ve formátu xx-xx-xx). Budu potřebovat zjistit IBAN formát čísla účtu, abych mohla platbu uskutečnit? A sort code mám zadat s pomlčkami nebo bez? Nejsem si jistá čím se řídit. Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

pro mezinárodní platbu je třeba znát IBAN (mezinárodní formát čísla účtu) a SWIFT/BIC ("mezinárodní kód banky"), které Vám musí sdělit příjemce platby. Číslo účtu v lokálním formátu a sort code (lokální bankovní kód) Vám bohužel nepomohou (sort code je lokální záležitost, pro mezinárodní platby se nepoužívá).