Kam uložit 0,5 mil. Kč?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
12.7.2017 Spoření

Dobrý den, mám Era osobní účet, používané platby kartou, internetové platby a převody, SIPO, výběry + mi tam chodí částečný inv. důchod. Co dostanu, to většinou zase použiji, ale v dohledné době dostanu nějaké peníze a po zaplacení nějakých vydání by mi tam mělo zůstat cca 400 -500 tis. Kč. U Era není žádný úrok. Co byste doporučili, abych ale nebyla omezená, když bych větší část peněz potřebovala použít?Výpovědní lhůty apod. a hlavně aby bylo i internetové bankovnictví. Předem moc děkuji.

Dobrý den,

v prvé řadě doporučuji zrušit běžný účet u ERA, kde za jeho vedení a další transakce platíte poplatky. Nemálo bank dnes nabízí vedení účtu zcela zdarma. Nejlepší běžný účet nabízí Equa bank, kde máte vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. Jednou provždy se tak rozloučíte s bankovními poplatky.

Pro uložení 400-500 tis. Kč. doporučuji spořící účet bez výpovědní lhůty. Většina bank lépe úročí pouze peníze do hranice 200-350 tis. Kč, a proto doporučuji peníze rozdělit do dvou bank. ING Bank nabízí 0,5% do 350 000 Kč bez podmínek. Equa bank dává 0,8%, pakliže si na jejich běžný účet necháváte zasílat výplatu či důchod ve výši min. 10 000 Kč. Air Bank nabízí 1% do 350 000 Kč, ale je třeba si u nich zřídit běžný účet a 5x měsíčně zaplatit kartou.

Internetové bankovnictví a platební karta jsou samozřejmostí u všech bank, účty zmíněné výše lze otevřít online z pohodlí domova.