Konsolidace dluhů, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
17.4.2017 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, v jakých případech, popřípadě jaké banky, nenahlížejí do registru? Jsem studentem VŠ, mám volnou živnost a měsíční příjmy se liší na základě vlastní proaktivity. (zhruba kolem 15 000 - 20 000 Kč). Nejspíš jsem v BRKI kvůli kontokorentu u České spořitelny. Chtěl bych zkonsolidovat všechny mé závazky, hlavně nebankovní půjčky. Existují nějaké výhody, dotace, státní podpory atd., v rámci statusu studenta např. pro konsolidaci, získání spotř. úvěru, kontokorent, kreditní karty apod. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky prověřují klienty v registrech dlužníků (BRKI, Solus, atd.) vždy, když klienti žádají o úvěr (půjčka, hypotéka, konsolidace, refinancování). Do registrů dlužníků banky, nebankovní společnosti a další instituce zanášejí pozitivní a negativní zkušenosti s klienty (když klient dobře splácel nebo naopak platil opožděně či vůbec). V případě významného negativního záznamu staršího méně než 4-5 let banky úvěry klientům neposkytují (problémovému dlužníkovi zkrátka nikdo nechce půjčit peníze, neboť je zde nemalé riziko nesplácení).

Máte-li významný negativní záznam v BRKI mladší 4-5 let, žádná banka Vám bohužel další peníze (ani konsolidaci) neposkytne. Studenti žádné výhody, dotace ani jiné formy státní podpory nemají.