Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3702, Nebankovní půjčka a vyhrožování soudem

Nebankovní půjčka a vyhrožování soudem, Podvod

14.7.2017 Podvod

Dobry den, půjčila jsem si od prontopujcka.cz, bylo to 30 000 Kč. Ale když peníze došly, tak jsem je hned vrátila na jejich účet a oni mě chtějí dát k soudu, že jejich půjčku nesplácím. Já mám vše v pořádku, ale už jen to, že dali moje osobní udaje jiné společnosti mně vadí a ani nejsou schopni se za tuto věc omluvit, že udělali chybu. Chtěla bych, aby se mi omluvili a dál nepoužívali mé osobní údaje na další věci.

Dobrý den,

ze zákona můžete od smlouvy o spotřebitelském úvěru odstoupit do 14 dní od sjednání půjčky a to zcela bez jakékoliv sankce. Strašení soudem (zneužívání informační nerovnosti) je za hranou podnikatelské etiky i slušného chování. Na zneužívání osobních údajů si můžete stěžovat u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Stejně tak je možné se domáhat omluvy, třeba i soudní cestou. Ale mnohem lepší je vůbec nepřicházet do styku s pochybnými nebankovními poskytovateli úvěrů (stejně jako s podomními prodejci, prodejci po telefonu a organizátory předváděcích akcí pro seniory). Zde životní štěstí nenajdete.

Na trhu máme přes 30 bank, které Vám peníze rády půjčí s velmi dobrým úrokem (od 4,9%). Banky si na rozdíl od neznámých firem nemohou dovolit jakékoliv poškození svého dobrého jména či ztrátu reputace. Proto s Vámi budou jednat vždy férově.