Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5408, Nejvýhodnější spoření

Nejvýhodnější spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.11.2018 Spoření

Nejvýhodnější spoření v současné době je u které banky? A jaké spoření zvolit? Případně jaké fondy? Jak je na tom MONETA Money Bank oproti jiným výhodnějším bankám?

Dobrý den,

přijde na to, kolik peněz chcete jednorázově uložit (či měsíčně přikládat) a na jak dlouhou dobu můžete peníze postrádat. Nižší sta-tisíce korun směřujte na spořící účet bez výpovědní lhůty. Peníze máte kdykoliv k dispozici, nejvyšší úrok nabízejí Hello bank (1,5% do 300 000 Kč), Air Bank (1% do 350 000 Kč) a Equa bank (1% do 200 000 Kč).

Částky od 0,5 mil. Kč výše, které můžete 1-2 roky postrádat, uložte na termínovaný vklad. Nejlepší podmínky nabízí J&T Banka (třeba 2% při termínu 2 roky).

Pro pravidelné měsíční úložky doporučuji stavební spoření (ukládejte měsíčně přesně 2 000 Kč) či doplňkové penzijní spoření (1 000 Kč měsíčně).

Podílovým fondům se raději vyhněte (pokud se ve financích dokonale neorientujete). Moneta Money Bank nabízí nízké úroky.