Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3566, Potvrzení o vlastnictví účtu

Jak získat kopii bankovní karty s číslem účtu u Ery, Poštovní spořitelny?

16.5.2017 Běžný účet

Dobrý den, mám založený účet u Ery, Poštovní spořitelny. Nastupuji do nové práce na DPP a zaměstnavatel po mně požaduje kopii kartičky banky s číslem účtu. Pokud vím, Era tyto kartičky na rozdíl například od České spořitelny (zde je uvedena např. pobočka, číslo účtu, IBAN) nemá. Jak mám v tomto případě postupovat, či existuje něco tomuto podobného?

Dobrý den,

zaměstnavatelé dnes požadují potvrzení o vedení účtu ze dvou důvodů - aby nedošlo k omylu (možný překlep v čísle účtu, kam bude zasílána výplata) a taktéž coby opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Nemusí se nutně jedna o onu kartičku, kterou ne každá banka vydává. Postačí libovolné potvrzení od banky, kde bude uvedeno Vaše jméno a číslo účtu.

Za vedení účtu u Era platíte jistě nemálo poplatků (za vedení účtu, za výběry z bankomatů cizích bank, atd.). Doporučuji zřídit běžný účet u Equa bank, kde byste měla vše zdarma a zcela bez podmínek. Účet lze otevřít plně online a banka potvrzení o vedení účtu zasílá při zřízení účtu na email (kartičku Vám taktéž vystaví na počkání na pobočce, ale stačí to emailové potvrzení).