Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #3571, Směnárna

Směnárna, Banka

Je u vás směnárna? Potřebuji si vyměnit eura na české peníze .

Dobrý den,

nejsme banka a neprovozujme směnárnu. Jste-li z Prahy, vřele doporučuji Exchange.cz (u metra Staroměstská). Nezapomeňte si vytisknout jejich kupon pro VIP kurzy (volně dostupný na webu směnárny).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Členská schůze ANO Spořitelní: Rosteme přes 2 miliardy

Členská schůze ANO Spořitelní: Rosteme přes 2 miliardy

21.6.2017, Aktuálně, Autor: Pavel Strašák

Klienti spořitelních družstev mají právo podílet se na řízení kampeliček svou osobní účastí na valných hromadách. Každý tak může klást vedení družstva dotazy či navrhovat usnesení a tím přispívat k pozitivnímu vývoji svého spořitelního a úvěrního družstva. Co nového v ANO SD?

Krádeže: Přestupek, trestný čin a ohodnocení škody

Krádeže: Přestupek, trestný čin a ohodnocení škody

19.6.2017, Peníze, Autor: Jan Budín

Vykradené auto, vyrabovaná chata či kapsářství. Drobná kriminalita, proti které neexistuje spolehlivá obrana. V jakých případech jde jen o přestupek a kdy už se jedná o trestný čin? A jak správně ohodnotit škodu?

Průvodce hypotékou

Průvodce hypotékou

12.6.2017, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéční úvěr si nebereme každý den. Pro většinu klientů je to celoživotní závazek. Redakce Banky.cz Vám přináší detailní postup sjednání hypotéky. Co je to scoring a jaké dokumenty je třeba bance doložit pro získání úvěru?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#3655, Příchozí ze Skotska v GBP, Platba, 24.6.2017

Dobrý den, mám takový dotaz. Už třetím rokem žiji ve Skotsku. Účet v ČR jsem zrušila. Ale teď bych si ho chtěla znovu založit, ale online přes internet a chtěla bych tam začít posílat peníze. Mohl byste mi prosím poradit, která banka je nejlepší na tyto transakce? Ze Skotska do ČR, libry na český účet? Děkuji moc za odpověď

Dobrý den, doporučuji Equa bank, kde máte zahraniční platbu příchozí za 29 Kč. Vedení účtu a tuzemské transakce zdarma a bez podmínek. Se založením účtu online ze zahraničí to bude obecně horší. Plně online (bez podpisu smlouvy) lze účet založit je tehdy, máte-li v ČR jiný existující účet (bance pošlete kopii výpisu tohoto účtu a na nově zřizovaný účet zašlete 1 Kč ze stávajícího účtu, čímž se potvrdí Vaše identita). Neboť jiný účet v ČR nemáte, bez podpisu smlouvy se neobejdete. V rámci ČR banky posílají se smlouvou zdarma kurýra, ale do Skotska to může být zpoplatněno či zamítnuto.

#3654, Kde sjednat německý účet?, Běžný účet, 24.6.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mohu si někde přes ČR založit bankovní německý účet a kartu? Budu se tam stěhovat, ale ne hned, ale potřebuji mít už kreditní a bankovní účet. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, u českých bank v ČR si lze sjednat jen český účet. Pro zřízení německého účtu se budete muset vypravit do Německa. Doporučuji si udělat jednodenní výlet do Žitavy (Zittau) či Drážďan, které jsou z ČR dopravně velmi dobře dostupné, pobočky zde má několik německých bank a historická centra obou měst jsou turisticky zajímavá.

#3653, Jak dobít kredit?, Platba, 24.6.2017

Jak mohu odeslat že svého účtu kredit do telefonu?

Dobrý den, u jaké banky máte veden běžný účet? Funkci dobíjení kreditu přes internetbanking nabízejí pouze vybrané banky (např. ČS). Pokud by Vás dobíjení kreditu omrzelo, ale zároveň nechcete platit měsíční paušál, je nejlepším řešením tarif "Platím jak volám" od ČEZ. Volání 2,20 Kč/min, SMS 1,20 Kč, platíte jen to co skutečně provoláte a peníze se Vám přes inkaso strhávají každý měsíc automaticky z účtu.  Voláte-li více, pak se vyplatí přes stránky chcivyhodnejsitarif.cz sjednat dTestem vydražený tarif za 73,50 Kč měsíčně, kde máte 100 volných minut a 50 SMS. Zachování Vašeho současného čísla je v obou případech samozřejmostí.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 3500 přehledně členěných dotazů

Banky v ČR