Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #3708, Úrazové a nemocenské pojištění

Úrazové a nemocenské pojištění, Pojištění

Životní pojištění od expertů
18.7.2017 Pojištění

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. V červenci loňského roku jsem byl na vyšetření karpálních tunelů, kde mi řekli, že operace je nevyhnutelná. Termín operace koncem srpna. Do toho se mi stal 22.7.2016 úraz a byl jsem na dvou operacích palce pravé ruky. První byla 25.7, kde mi vložili destičku a 25.10 na druhé operaci - vytáhnutí. S tímto jsem byl do 12.2..2017 na nemocenské. Jelikož má PN a ÚN zvlášť, proplatili mi pouze, prý dle tabulek 63 dnů léčby. Ještě během úrazu jsem si naplánoval dle možností nemocnic operaci karpálních tunelů , kterou mi stanovili na 13.2.2017 levá ruka a 19.4.2017 pravá ruka, mezitím nezbytné rehabilitace. Ukončení nemocenské 2.7.2017. Ihned po ukončení úrazu a stanovení nové diagnózy jsem vše hlásil na pojišťovnu, kde mi přišlo vyrozumění, že z nemocenské na karpální tunely nedostanu opět nic, jelikož jsem neměl přerušení mezi diagnózou první a druhou. Můžete mi prosím poradit kde a jak se odvolat? Od 22.3.2013, si poctivě platím pojistku a k čemu, když téměř po roku nemocenské dostanu zaplaceno jen 63 dnů a to jen z úrazu. Podotýkám ještě, že denní odškodné na úraz mám sjednáno na 300,- od prvního dne a na nemocenskou 300,- od 29. dne. Děkuji za pomoc při řešení problému. S pozdravem V.K.

Dobrý den,

odvolat se můžete v prvé řadě u své pojišťovny, kde máte pojištění sjednáno. Pokud to nepomůže, dalším stupněm ochrany spotřebitele je ČNB, coby dohledový orgán nad bankami a pojišťovnami. Pokud se Vám nebude líbit ani výsledek šetření ČNB, budete se muset obrátit na soud. Naopak se nelze v případě úrazového a nemocenského pojištění obrátit na Finančního arbitra, v jehož gesci tato agenda není.

Před případným odvoláním a sporem doporučuji důkladně prostudovat pojistné podmínky vaší pojišťovny. I když se Vám to nemusí líbit, může být postup pojišťovny v souladu s obchodními podmínkami, které jste akceptoval podpisem pojistné smlouvy.