Banky.cz Banky.cz - vše o bankách a bankovních produktech: srovnávač, pobočky, bankomaty Bankovní poradna zdarma Půjčka #3570, Věkové omezení, senioři

Věkové omezení, senioři, Půjčka

Prosím, je věkové omezení při refinancování půjček či pro samotnou půjčku? Mé známé je 73 let. Děkuji

Dobrý den,

věkové omezení mají banky nastaveny jen pro hypotéky na 65-70 let, resp. úvěr musí být doplacen před odchodem do důchodu. U půjček omezení není, ale seniorům jakékoliv půjčování peněz důrazně nedoporučuji. Při průměrném důchodu 11 800 Kč není příliš prostoru pro jakékoliv splátky. Seniorů v exekucích dramaticky přibývá. Přitom na počátku těchto smutných příběhů jsou často zcela zbytečné úvěry pro vnoučata na dárky. Proto prosím důkladně zvažte, je-li půjčka skutečně tím nejlepším řešením.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

18.5.2017, Půjčka, Autor: Petr Jermář

Zamítla nám banka žádost o úvěr bez udání důvodu? Diskvalifikačním faktorem mohla být pracovní smlouva na dobu určitou či záznamy v registrech. Jaké jsou nejčastější příčiny neúspěchu? A co můžeme udělat pro zlepšení své bonity?

Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

11.5.2017, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

Chcete kreditní kartu zdarma? Nebo Vám nevadí podmínka minimální útraty a rádi dostáváte odměny za provedené platby? Banky.cz Vám přináší velké porovnání kreditních karet.

Demise vlády a možné dopady na ekonomiku

Demise vlády a možné dopady na ekonomiku

4.5.2017, Aktuálně, Autor: Jan Budín

Pan Sobotka na tiskové konferenci oznámil, že do pátku podá demisi. Tímto krokem končí nejenom samotný premiér, ale zároveň celá vláda. Jaké dopady bude mít demise kabinetu na kurz koruny a akcie? A které klíčové zákony se nepodařilo dotáhnout do zdárného konce?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#3577, Vklad na účet třetí osobou, Běžný účet, 21.5.2017

Dobrý den, chtěla bych vložit peníze na účet ve Vaší bance (nejsem majitelem účtu). Kolik je poplatek a musím dodržet ještě nějaké podmínky?

Dobrý den, nejsme banka, ale poradenský portál - o jakou banku se jedná? Peníze můžete vložit na libovolný účet u kterékoliv banky, ale budete muset zaplatit poplatek za vklad třetí osobou, který se pohybuje ve výši 50-100 Kč (dle banky). Proto je lepší peníze poslat bezhotovostně z účtu na účet, což většina bank nabízí zcela zdarma a jiné si za to účtují max. pár korun.

#3576, Chráněný účet, Exekuce, 20.5.2017

Dobrý den, přisel jsem o praci a jsem momentálne v hmotné nouzi a dostal jsem se do finanční tisne a exekuce. Je nejaka moznost používat učet pro bezné platby najmu elektriny telefonu a jine, protoze ted mam obstaveny učet a jake koliv peníze tam poslu tak se k nim nedostanu. Díky za info

Dobrý den, přestože má velmi dobrý smysl lidem v exekucích zachovat možnost bezhotovostního platebního styku, současná legislativa to neumožňuje. Bohužel Vám tak nezbývá než platit vše hotově (což je pracnější a dražší) a doufat, že parlament snad již letos prohlasuje institut tzv. chráněného účtu, který by lidem v exekucích umožňoval dál používat bezhotovostní platební styk.

#3575, Úroky z účtu v zahraničí, Daně, 20.5.2017

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se zdaněním výnosu v ČR ze zahraničního spořícího účtu u zahraniční banky, konkrétně v Německu? Prosím můžete připojit do odpovědi i odkaz na konkretní zákon či směrnici. Zatím jsem konkrétní paragraf na internetu nenašel. Děkuji předem.

Dobrý den, příjmy ze zahraničí (včetně úroků z bankovních účtů) je třeba do daňového přiznání uvést. U států, se kterými má ČR podepsanou smlouvu o zamezení dvojího zdanění (včetně Německa), ale ke druhému zdanění v ČR nedojde, doložíte-li již jednou zaplacenou daň v zahraničí (v tomto případě byla daň sražena přímo u zdroje bankou v Německu).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 3500 přehledně členěných dotazů

Banky v ČR