Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3570, Věkové omezení, senioři

Věkové omezení, senioři, Půjčka

Prosím, je věkové omezení při refinancování půjček či pro samotnou půjčku? Mé známé je 73 let. Děkuji

Dobrý den,

věkové omezení mají banky nastaveny jen pro hypotéky na 65-70 let, resp. úvěr musí být doplacen před odchodem do důchodu. U půjček omezení není, ale seniorům jakékoliv půjčování peněz důrazně nedoporučuji. Při průměrném důchodu 11 800 Kč není příliš prostoru pro jakékoliv splátky. Seniorů v exekucích dramaticky přibývá. Přitom na počátku těchto smutných příběhů jsou často zcela zbytečné úvěry pro vnoučata na dárky. Proto prosím důkladně zvažte, je-li půjčka skutečně tím nejlepším řešením.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

ČNB zvýšila základní úrokové sazby

ČNB zvýšila základní úrokové sazby

15.8.2017, Banka, Autor: Petr Jermář

Centrální banka po 5 letech zvýšila základní úrokové sazby, 2T Repo sazba nyní dosahuje 0,25%. Cena peněz nepatrně vzrostla. Podraží úvěry? A dočkají se střadatelé vyšších úroků na spořících produktech?

Bankovní poradna

Bankovní poradna

9.8.2017, Banka, Autor: Pavel Strašák

Kam uložit peníze? Kde si půjčit? Která banka nabízí nejvýhodnější běžný účet? Co je to IBAN? Jak probíhá exekuce a insolvence? Portál Banky.cz provozuje bezplatnou finanční poradnu již od roku 2012. Na co se ptáte nejčastěji?

Důchodová reforma

Důchodová reforma

31.7.2017, Peníze, Autor: Petr Jermář

O nutnosti důchodové reformy se hovoří přes 25 let. Vládní studie nyní přišla s překvapivým závěrem, že žádná reforma není třeba. Pletou se v odhadech renomovaní ekonomové nebo je studie pouhou obhajobou neaktivity ČSSD?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#3761, Alimenty, Exekuce a insolvence, 18.8.2017

Dobry den, docetla jsem se zde, ze pokud jsem v insolveci (povolen splatk. kalendar),ze i rocni vyuctovani danovych bonusu na dite je mimoradnym prijmem a tudiz je nutne ho odevzdat na insolvenci. Je stejny postup i v pripade, kdy mi bude vyplaceno dluzne vyzivne na dite stanovene soudne za 1,5 roku zpetne? Jde o castku 80.000,-Kc. Nevim, zda bude vyplaceno jednorazove ci ve splatkach. Dekuji za odpoved.

Dobrý den, zatímco případ daňového bonusu/vratky je jednoznačný (je klasifikováno vždy jako mimořádný příjem, který je nutné odevzdat), úhrada Vaší pohledávky jiným dlužníkem (např. alimenty otcem) může mít dva různé scénáře. Úhrada pohledávky, která plyne z majetku sepsaného v majetkové podstatě, není mimořádným příjmem (při insolvenci se splátkovým kalendářem). V ostatních případech jde o mimořádný příjem.

#3760, Přístup k účtu, Banka, 18.8.2017

Dobrý den, chci dát dotaz, kdo má přístup na můj spořící účet?

Dobrý den, přístup k Vašemu účtu máte pouze Vy a lidé, kterým jste dal disponibilní právo k účtu (pokud vůbec někomu). 

#3759, Daň z příjmu, prodej nemovitosti, Reality, 17.8.2017

Pokračování dotazu č. 3756: Dobrý den, děkuji za odpověď. K druhé části odpovědi - zákonné možnosti znám, jenom jsem chtěla vědet, jestli zisk, který obdržím po prodeji novostavby (koupili jsme za 5 mil, očakávame prodej za 6 mil Kč - tj. 1 mil. Kč), můžu použít na nákup nového bytu, tj. pro bytové potřeby a tím nemít povinnost zaplatit daň z příjmu. Děkuji za dovysvětlení.

Dobrý den, přestože se mi osobně daňová politika státu ohledně nemovitostí nelíbí (trestá zodpovědné lidi, kteří chtějí investovat do své vlastní střechy nad hlavou či si pořídit větší rodinu), je třeba zisk z prodeje nemovitosti řádně zdanit nehledě na to, jak s penězi v budoucnu naložíte.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 3700 přehledně členěných dotazů

Banky v ČR