Změna doručování důchodu pro maminku - jak na to?

20.4.2017 Běžný účet

Dobrý den, moje maminka je již dlouhou dobu klientkou ČS. Její důchod je jí stále doručován poštovní doručovatelkou. Chtěla bych, aby její důchod byl posílán na její konto, vzhledem k jejímu zdraví a věku. Můžete mi poradit, co proto mohu udělat? Děkuji

Dobrý den,

výplatu důchodu na běžný účet v bance vřele doporučuji, je to pohodlnější a bezpečnější. Je třeba navštívit správu sociálního zabezpečení (ČSSZ), která vyplácí důchody, a požádat o zasílání důchodu na účet. ČSSZ požaduje doložení potvrzení od banky, že účet (na který má být důchod zasílán) patří skutečně příjemci důchodu.

Zvažte také změnu banky. U ČS Vaše maminka platí nemálo poplatků. Přitom běžný účet zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek nabízí např. Equa bank (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Účet lze založit plně online a vše se vyřizuje přes internetbanking, takže již nikdy by Vaše maminka nemusela osobně na pobočku. Potvrzení o majiteli účtu (pro výplatu důchodu/ČSSZ) posílá Equa bank na email ihned po zřízení účtu.