Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Půjčka

Půjčka


Definice Půjčka

spotřebitelský úvěr v řádu desetitisíců až statisíců korunDotazy v poradně k Půjčka

RQ

#10344, Získám půjčku po dostudování?, Půjčka, 5.6.2020

Dobrý den, mám dotaz ohledně půjčky ve výši 40 000 Kč. Splácel bych 12 měsíců. Jsem po VŠ a v práci nejsem ve zkušební době, nastoupil jsem na začátku roku. Můj čistý příjem činí 24 000 Kč . Zařídil jsem si online půjčku u Equa bank, podpis smlouvy mě čeká na pobočce. Je šance, že by mi půjčku mohli odmítnout? Je problém, že mám sjednanou (momentálně nechválenou, čekám na verdikt) půjčku u Poštovní spořitelny? Předem děkuji za info.

Dobrý den,

v registrech se objevují i záznamy o rozjednaných půjčkách či zamítnutých žádostech o úvěr, ale získat půjčku ve výši 40 000 Kč by pro mladého pracujícího absolventa VŠ neměl být problém.

H

#10302, OSVČ a paušál, Osobní a rodinné finance, 2.6.2020

Pokračování dotazu č. 10298: Děkuji mnohokrát za vyčerpávající odpověď. A ještě prosím o info, jestli jako živnostník (stavební práce) můžu jít na 80% odpočtů, když můj příjem byl 1 023 692 mil. Kč. Myslím že do 1 600 000 Kč ano. Díky za odpověď.

Dobrý den,

výše paušálu (60-80%) závisí na přesném typu stavební činnosti. Vysoký paušál a nízký vykazovaný zisk má jedno podstatné negativum - žádná banka Vám neposkytne hypotéku ani půjčku (na deklarovaný příjem 200 000 Kč, tedy měsíčně 16 700 Kč, je téměř nemožné získat větší úvěr).

M

#10283, Půjčka a smlouva na dobu určitou, Půjčka, 31.5.2020

Pokračování dotazu č. 10244: A smlouva na dobu určitou 1 rok není problém? Případně je možnost, že by mi ji zaměstnavatel mohl změnit na dobu neurčitou bez další zkušební doby?

Dobrý den,

prodloužení zkušební doby je možné jen za souhlasu obou stran (musel byste s tím souhlasit Vy, což po uplynutí této lhůty není ve Vašem zájmu). Pracovní smlouvu z doby určité na dobu neurčitou lze změnit bez nutnosti nové zkušební lhůty, nicméně s tím by zase musel souhlasit Váš zaměstnavatel. Pokud se mu osvědčíte jako dobrý pracovník, určitě s tím nebude mít problém. Se smlouvou na dobu určitou půjčku sjednat lze, ale úvěr je třeba doplatit do momentu ukončení pracovní smlouvy (musel byste vše vrátit do 9 měsíců, což u půjčky 140 000 Kč by pravděpodobně bylo mimo vaše možnosti).

M

#10272, Mohu v insolenci pracovat na pozici prodejce půjček?, Exekuce a insolvence, 29.5.2020

Dobrý den, pracuji v nebankovní společnosti, která poskytuje půjčky po internetu, jako Customer service administrator a společnost se rozhodla, že nově spojí naše oddělení se schvalovacím. Protože jsem si v lednu zažádala o insolvenci, byl to nyní důvod k výpovědi. Opravdu nesmím být v tomto odvětví zaměstnána?

Dobrý den,

odvětví poskytování půjček klade zvýšené nároky na spolehlivost zaměstnanců. Pokud jste sama v osobním bankrotu, těžko můžete klientům odborně s půjčkami radit (neb jste neuřídila ani vlastní finance). Dlužníci v exekucích a insolvencích obvykle na takovýchto pozicích z důvodu pozbyté spolehlivosti pracovat nemohou.

FC

#10248, Půjčka na auto, Půjčka, 28.5.2020

Dobrý den, mám úvěr na auto zn. Hyundai bez navýšení. Jaká jsou kritéria, kdybych chtěl část půjčky splatit najednou? Děkuji

Dobrý den,

každý poskytovatel úvěru má jiné podmínky pro mimořádné splátky. Doporučuji se informovat u instituce, která Vám peníze půjčila.

Články o Půjčka

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

3.6.2020, Půjčka

Skoro 2,5 bilionu korun. Tolik dohromady dluží obyvateléČeské republiky. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registruklientských informací. A i když podle těchto dat objem nesplacených dluhůoproti loňsku klesl, pravděpodobně se to brzy změní. V porovnání s prvním čtvrtletím minulého r…

Půjčky COVID: stát slíbil miliardovou pomoc firmám. Získali ji ale jen málokdo

Půjčky COVID: stát slíbil miliardovou pomoc firmám. Získali ji ale jen málokdo

6.5.2020, Půjčka

… dubna měli žadatelé z obou programů schválenéúvěry teprve v hodnotě 1,9 miliardy korun. Celkem se v nich má k podnikatelůmdostat přes 30 miliard. Půjčka ano, ale ne pro PrahuPo spuštění žádostí o úvěry COVID II se navíc ukázalo, že napůjčku nedosáhnou pražské firmy a podnikatelé. Peníze totiž…

Pět základních podmínek pro získání hypoték

Pět základních podmínek pro získání hypoték

27.4.2020, Hypotéka

…otřebujete si tedy předem naspořit několikset tisíc korun. Nebo ručit více nemovitostmi – vzroste tak hodnota zástavy atím pádem i maximální možná půjčka. 2. podmínka: DSTI do 50%Také druhý bod určuje Česká národní banka. Jejím DSTI. Pod touto zkratkou se skrývá výraz debt service to income a …

Jak vybrat stavební spoření? Máme 6 tipů, se kterými najdete to nejlepší

Jak vybrat stavební spoření? Máme 6 tipů, se kterými najdete to nejlepší

15.4.2020, Spoření

…atelé uvádějí. Proto se alespoň podívejte, kolik zaplatíte za sjednáníúvěru nebo za jeho vedení. Uděláte si tak lepší představu, jestli je případnápůjčka opravdu výhodná. Nezapomínejte ale, že i v tomto případě jsou údaje spíšorientační. Poplatky se mohou postupem času měnit. 6. Poplatek za v…

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

4.4.2020, Osobní a rodinné finance

…ku mají kontaktovat e-mailem, žádný on-line formulář zatím není dostupný. Ve zprávě je nutné uvést jméno, příjmení, datum narození a typ produktu (půjčka / hypotéka). Nutné je také doplnit popis situace a finanční změny v souvislosti s koronavirem. EXPOBANK Expobanka informuje, že občanům i fi…Banky v ČR